Női NB I: másodszor botlott a Fradi, tovább robog az MTK

2020.09.30. 19:23
Rácz Zsófiáék hozták a kötelezőt Makón (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Haladás-Viktóriával, az MTK 5–0-ra megverte otthon a Kelen SC-t a női labdarúgó NB I 5. fordulójában szerdán.

Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt, 2019. szeptember 28-án játszott legutóbb 0–0-s döntetlent az NB I-ben az FTC, hazai környezetben viszont több mint 11 év elteltével, 2009 márciusa óta először végzett gól nélküli döntetlenre a zöld-fehér gárda, amely úgy veszített el két pontot a Viktóriával szemben (vagy ha úgy tetszik, csípett el egyet), hogy a bosnyák Melisa Hasanbegovic kiállítása miatt a 31. perctől emberhátrányban küzdött. A Ferencváros az előző két alkalommal is a szombathelyi együttessel játszott 0–0-t az NB I-ben. Dörnyei Balázs csapata már másodszor botlott ebben a bajnokságban, a 3. fordulóban az Astra HFC is elcsent egy pontot (3–3) a Kocsis Sándor Sportközpontból.

„Nagyon jó eredményt értünk el, ez a döntetlen számunkra győzelemmel ér fel! – értékelt a Viktória Facebook-oldalán Szabados György vezetőedző. – Gratulálok a lányoknak, minden dicséretet megérdemelnek, szívüket-lelküket kitették a pályára, becsületesen küzdöttek. Noha az FTC volt a meccs toronymagas esélyese, ezúttal is kiderült, hogy a labda gömbölyű, a futballban bármi megtörténhet. Csapatként voltunk nagyon egységesek, erősek, masszívak.”

Az FTC így visszacsúszott a tabella harmadik helyére, és a hátránya négy pontra nőtt az éllovas MTK mögött, amely az élvonalban másodszor triplázó Pápai Emőke vezérletével 5–0-ra megverte a sereghajtó Kelen SC-t. A fővárosi kék-fehérek a második félidőben az egyaránt 15 éves Pap Nóra és Pozsár Ramóna révén két újoncot is avattak az NB I-ben. Pápai nyolc találatával a góllövőlista második helyén áll Vágó Fanny (9) mögött.

Az Astra 1–0-ra nyert Makón a Szent Mihály vendégeként, a győztes gólt szerző Vicsek Nóra az üllőiek mindhárom eddigi idegenbeli mérkőzésén betalált.