A ZTE győzött, és még mélyebbre taszította a Fehérvárt

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.03.06. 15:00
Huszti András góljával szerzett vezetést a ZTE (Fotó: Török Attila)
Folytatódott a Fehérvár rémes sorozata, hiszen egymás után a hatodik bajnokiját bukta el, ezúttal idegenben, a Zalaegerszeg ellen a labdarúgó NB I 23. fordulójában. A zalaiak viszont jogosan örülhettek, hiszen az ötödik helyen állnak, és egy pontra feljöttek a Paksra.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ
ZTE FC–Mol Fehérvár FC 2–0 (Huszti A. 12., Koszta M. 83. – 11-esből)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,2056néző.Vezette:Csonka

ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Bizakodva érkeztek Zalaegerszegre a fehérvári szurkolók, abban reménykedtek, hogy az idén végre meccset nyer a csapatuk. A Mol Fehérvár 2022-ben ugyanis öt bajnoki, valamint egy kupamérkőzést játszott, és mindet elveszítette. Pedig a klubvezérkar megpróbálta a téli átigazolási időszakban megerősíteni a keretet, az ukrán Artem Sabanov a Dinamo Kijevtől érkezett, szintén a kijeviektől kölcsön kapták Bohdan Lednevet, valamint az osztrák Peter Zuljt a török Basaksehirtől, továbbá visszatért a kölcsönből Evandro és Géresi Krisztián – mégsem vált eredményesebbé a csapat. Éppen ezért edzőt cserélt a vezetőség, ám a Szabics Imre helyére szerződtetett Michael Boris sem hozott változást.

A német szakember irányításával az Újpesttől és a Pakstól is kikapott az együttes, majd Győrben kikapott a Mol Magyar Kupa negyeddöntőjében. Zalaegerszegen sem számíthattak semmi jóra Fiola Attiláék, a hazaiak ugyanis feltérképezték a Mol Fehérvárt, és tudták, miként lehet a vendégek fölé kerekedni a pályán, és tessék: már a 12. perben vezetést szerzett a ZTE FC, a gólt Huszti András, a 21 éves védő szerezte, aki az idén először futballozott kezdőként, ráadásul élete első gólját jegyezte az élvonalban. A vezetés megnyugtatta a házigazdát, míg a Fehérvár kapkodva, szervezetlenül futballozott. Aztán a 32. percben Bobál Dávid ártalmatlannak tetsző esés után a karjához kapott, majd az öltözőbe rohant. Mint később kiderült, eltört a bal karja, éppen az, amelyiket korábban műteni kellett. A középső védő kiesése pillanatnyi zavart eredményezett a zalaiaknál, de a helyére beálló Mocsi Attila magabiztos játékkal pótolta kezét törő társát. A ZTE csapatként működött az első félidőben, míg a Fehérvár játékában nyomokban sem lehetett felfedezni tudatosságot.

(Fotó: Török Attila)

A szünet után jóval elszántabban és agresszívabban futballozott a vendégcsapat, s egy percig úgy tűnt, sikerült is egyenlítenie, ám a VAR-szobában ülők másképp látták, mint a játékvezető, így aztán Kenan Kodro hiába talált a kapuba. A les miatt érvénytelen gól után is nagy erőkkel támadtak a fehérváriak, beszorult a ZTE, de a 22 éves átlagéletkorú védelem állta a sarat. Noha a zalaiak ekkor már csak elvétve jutottak el a Vidi kapuja elé, növelték előnyüket: a 83. percben Koszta Márk büntetőből gondoskodott arról, hogy a székesfehérvári drukkerek és a csapat vezetői továbbra is csak reménykedhetnek a javulásban.

A Mol Fehérvár tehát továbbra is nyeretlen 2022-ben, az élvonalban immár a hatodik mérkőzését veszítette el, míg a ZTE FC újabb értékes három pontot szerezve bebetonozta magát a tabella első felébe. 2–0

1. Ferencvárosi TC 23 14 4 5 39–19 +20 46
2. Puskás Akadémia 23 12 5 6 31–25 +6 41
3. Kisvárda 23 11 8 4 38–24 +14 41
4. Paksi FC 23 10 4 9 60–46 +14 34
5. Zalaegerszegi TE 23 9 6 8 33–39 –6 33
6. Mol Fehérvár 23 8 5 10 28–31 –3 29
7. Budapest Honvéd 23 8 4 11 39–39 0 28
8. Debreceni VSC 23 7 7 9 38–38 0 28