Kiesett a Kaposvár, újra nyert a Videoton

2014.05.10. 17:50
Nikolics került ki győztesen az összegabalyodásból (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I huszonnyolcadik fordulójában matematikailag is biztossá vált a Kaposvári Rákóczi kiesése, Selymes Tibor együttese ugyanis két góllal kikapott a Videotontól, és hátránya behozhatatlanná vált. A fehérváriak megnyerték legutóbbi négy bajnokijukat, most Zé Luís és Nikolics Nemanja volt eredményes tőlük.

NB I
28. FORDULÓ

Videoton–Kaposvár 2–0 (Zé Luís 51., Nikolics N. 74.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Erős győzelmi kényszerben – és két magyar játékossal, Juhász Rolanddal és a magyar-szerb kettős állampolgár Nikolics Nemanjával – lépett pályára a gyakorlatilag már kiesett (és szintén két magyar labdarúgóval, Rusák Edvárddal és Balázs Benjáminnal kezdő) Kaposvár ellen. Bosszantó technikai hibák özönét hozta az első tíz perc, amely azért tartogatott egy szép Rusák-kivetődést is, majd a fiatal kapus kis híján a frászt hozta övéire egy hazaadás és labdakezelési bakija után.

Mivel a vendégek számára az is gondot okozott, hogy labdástól eljussanak a felezővonalig, tulajdonképpen csak annyi kérdés maradt a mérkőzésre, hogy mikor szerzi meg első gólját a Vidi? Többnyire jól zárt azonban a kaposi védelem, amikor pedig megingott, akkor érkezett a mérkőzésben a számára rejlő nagy lehetőséget meglátó Rusák, és bemutatott pár szép vetődést; nem csoda hát, ha egyre idegesebb bekiabálásokra ragadtatta magát a hazai szurkolótábor.

Amely a félidő végére már azzal is elégedett lett volna talán, ha sétálásból lassú futás üzemmódba kapcsolnak kedvencei – kíváncsiak lennénk Gennaro Gattuso véleményére az első játékrészről...

José Gomes a szünetben fejmosást tarthatott, mert élénkebben szedték lábaikat játékosai, különösen a csereként beálló Zé Luís, aki agilisan elindított, majd pontosan be is bejezett egy támadást. 1–0!

Jót tett a mérkőzésnek az ilyenkor szokásos módon a gól, előbb Issaga Diallo, majd Filipe Oliveira került hatalmas helyzetbe, de mindketten borzalmasan céloztak. Juan Calatayudnak még kellett egy nagyot védenie Diallo bombájánál, aztán már a hajrá előtt eldőlt a mérkőzés: Filipe Oliveira sokadik jó előkészítése után Nikolics Nemanja megszerezte hetedik gólját is egykori csapata ellen. 2–0!

Kiállt a végére a kiugró Zé Luíst a 16-os előtt ellökő Pieter Mbemba, ezzel minden kérdőjel kiegyenesedett erre a találkozóra, ellenben sokkal több talányt rejt a Rákóczi jövője.

Vereségével ugyanis matematikailag is biztossá vált a Kaposvár kiesése, míg a Videoton megnyerte sorozatban negyedik bajnokiját is.