Látványos grúz gála Újpesten, négyet kapott a Zalaegerszeg

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2022.04.16. 14:45
A labdarúgó NB I 28. fordulójában az Újpest látványos játékkal 4–0-ra legyőzte a vendég Zalaegerszeget, amely hét veretlenül megvívott bajnoki után kapott ki újra.
Pauljevics gratulál a parádés gólt szerző Zivzivadzénak
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Pauljevics gratulál a parádés gólt szerző Zivzivadzénak A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC 4–0 (Zivzivadze 24., 37., Beridze 44., Katona M. 70.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 3467 néző. Vezette: Bognár

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

NEM SOKAT KELLETT VÁRNI az első izgalmas jelenetre az Újpest és a Zalaegerszeg szombat délutáni meccsén. A harmadik percben Nikola Szerafimov a félpályánál buktatta a kapu irányába induló Giorgi Beridzét, amiért sárga lapot kapott. Kicsivel rá aztán a VAR-szobából érkező jelzés után Bognár Tamás már a pálya melletti monitoron nézte vissza az esetet, s a néhány másodpercnyi feszültséget végül Zsóri Dániel oldotta fel. Amikor a támadó felfelé mutató hüvelykujjal jelzett társainak, sejteni lehetett, hogy nem változik pirossá a sárga.

Pár perccel később a vezetést is megszerezhette volna a vendégegyüttes, az egész félidőben aktívan futballozó Tajti Mátyás remek ütemben indította a védelem mögé beinduló Meshack Ubochiomát, a támadó el is fejelt a kissé kint álló Banai Dávid fölött, ám a labda a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret. A magyar szinten jó iramú mérkőzésen ezt követően Nemanja Antonov percei következtek, a támadásokat rendre kísérő bal oldali védő előbb Yohan Croizet beadása után lőtt néhány centiméterrel a bal alsó sarok mellé, majd a tizenhatos jobb csücskétől játszotta magát lövőhelyzetbe, ám a labda elsuhant a jobb felső sarok mellett.

Zivzivadze (jobbra) ezúttal is főszereplő lett (Fotó: Dömötör Csaba)

A lila-fehérek a széleken többször megbontották a ZTE védelmét, és bár a zalaiak ellentámadásai is veszélyesek voltak, a vezetést az Újpest szerezte meg, Budu Zivzivadze megpattanó lövésénél Demjén Patrik tehetetlen volt. A tavasszal bombaformában futballozó támadó a 37. percben a kilencedik tavaszi gólját is megszerezte, ráadásul nem is akármilyet: jobblábas tekerése vélhetően a forduló gólja lesz. Ezért a gólért már önmagában megérte kilátogatni az Újpest-drukkereknek, azonban a hazai henger nem állt le, és a játékrész első felében még egyenrangú partnernek mutatkozó ZTE padlóra került. Az első félidő hajrájában Giorgi Beridze is betalált, vagyis a korábban 642 percig gólt sem kapó egerszegi védelem negyvenöt perc alatt háromszor adta meg magát, és úgy tűnt, a vendégek hét bajnoki óta tartó veretlenségi sorozata is megszakad – nehéz lett volna elképzelni, hogy innen lesz visszaút Molnár Balázs együttesének.

Croizet-nek (csíkos mezben) is jól ment ezúttal a játék (Fotó: Dömötör Csaba)

Sőt, a fordulás után kevés hiányzott ahhoz, hogy tovább nőjön a különbség, a kétgólos csatár sarokkal hozta helyzetbe a szünetben pályára lépő Miroszlav Bjelost, ám a pörgetése után a labda elkerülte a bal alsó sarkot. A játék képe némileg változott, ahogyan arra számítani lehetett, jelentős előnye birtokában az Újpest kissé hátrébb húzódott, átállt a 4–4–2-es felállásra, de szombati formájában a ZTE a szellősebb és a felállt hazai védelemmel sem tudott mit kezdeni. Ráadásul mivel a védők messze helyezkedtek a lila-fehér játékosoktól, utóbbiaknak még arra is volt idejük, hogy a kapura lövések előtt lekezeljék a labdát, és szétnézzenek maguk körül. Bár néhány könnyelmű újpesti megoldás után a zalaiaknak is voltak helyzeteik, ezúttal semmi sem jött össze, a hazai oldalon viszont a csereként pályára lépő Katona Mátyás is gólt lőtt, nem csoda, ha a kapu mögött végig szurkoló hazai tábor elkezdett „rászámolni” a ZTE-re.

A Waltner Róbert irányításával rendre szervezetten és szívósan futballozó vendégek teljesen szétestek a végére, míg a legutóbbi nyolc bajnokijukból hetet megnyerő újpesti labdarúgók minden másodpercét élvezték a meccsnek, győzelmükkel pedig megelőzték a vetélytársat a tabellán, és ha formájukat a jövő hétre is átmentik, bizakodva várhatják a Ferencváros elleni derbit.