Ötgólos meccsen verte meg a Puskás Akadémia az Újpestet – Zalaegerszegen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.02.29. 16:48
A Puskás Akadémia 182 néző előtt verte meg Zalaegerszegen az Újpestet (Fotó: Meder István)
Az Újpest 3–2-es vereséget szenvedett pályaválasztóként a Puskás Akadémiától a labdarúgó NB I 23. fordulójában, Zalaegerszegen lejátszott bajnokin.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Újpest FC–Puskás Akadémia FC 2–3 (1–2)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna, 182 néző. Vezette: Solymosi Péter
Gólszerző: Calcan (28.), Novothny (92.), ill. Vanecek (3.), Knezevic (42.), Van Nieff (88.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Abszurd helyzet az egyre jobb körülmények közé kerülő magyar futballban: az Újpest pályája a felújítást követően játékra alkalmatlanná vált, a szóba jöhető albérletek vagy foglaltak, vagy túl drágák voltak, így a lila-fehérek a Szusza Ferenc stadionból 230 kilométerre, Zalaegerszegen lettek „házigazdák”.

Miután a klubvezetőség döntései ellen tiltakozó lila-fehér drukkerek Pesten is csak elenyésző számban járnak meccsre, nem volt meglepő, hogy a távoli helyszínre is elutazó, félszáz Puskás Akadémia-szurkoló hangját végig hallani lehetett. Mint ahogyan a játékosokét, az edzőkét is – szóval, mintha edzőmeccsen, vagy zárt kapus találkozón lettünk volna…

Egyetlen győztese volt a rendkívüli szituációnak: a mérkőzés ellenőre, a korábbi 28-szoros válogatott Péter Zoltán egykori ZTE-játékosként volt csapata meccsén nem dolgozhat, s most mégsem kellett utaznia. „A hegy jött Mohamedhez…” – mosolygott a korábbi nagyszerű védő.

A szokatlan miliő megzavarhatta a hazaiakat, mert három perc sem telt el a mérkőzésből, máris vezetett a felcsúti együttes, és bő húsz percig úgy tűnt, a mérkőzés a Puskás Akadémia elképzelései szerint alakult. A vendégek szervezettebb, tervszerűbb futballal rukkoltak elő, az Újpest sokáig nem veszélyeztette a kaput. Aztán kiderült, ez a bajnoki sok ezer nézőt is megérdemelne, mert Andreias Calcan látványos góllal egyenlített, és miközben azt gondoltuk, akár a forduló legszebb találata lehet, kiderült, még ebben a félidőben születik ennél is látványosabb: Josip Knezevic fantasztikus gólt ragasztott a felső sarokba. Ha csak ezeket a momentumokat nézzük, még jobban fájhat a szívünk, hogy ilyen érdektelenség kísérte ezt a mérkőzést. 1–2

A szünet után az Újpest próbált tempót váltani: a korábbiakhoz képest sokkal többet birtokolták a labdát a lila-fehérek, a játék átterelődött a felcsútiak térfelére, de a Puskás Akadémia stabilan védekezett – igaz, Novothny Soma könnyen egyenlíthetett volna, de fejjel nem találta el a labdát. A meccs utolsó szakaszára Szakály Péter és Bacsa Patrik is beszállt az Újpestbe, de Joel van Nieff távoli szabadrúgását benézte Filip Pajovics, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés, a hosszabbításban Novothny Soma már csak szépíteni tudott. 2–3

Gyakran hallani a közhelyet: a futball a nézőkért van.

Ezen a meccsen voltak szép gólok, látványos megoldások, de az embernek mégis az az érzése, elveszett valami…

Nyert a Puskás Akadémia, kikapott az Újpest és a helyszínmizéria, a szurkolók nélküli bajnoki miatt a magyar futball is vereséget szenvedett.