NB I: Nem volt egyszerű visszaállni a bajnokságra – Rebrov

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2020.12.12. 19:48
Szerhij Rebrov szerint fontos három pontot szerzett a Ferencváros (Fotó: Török Attila)
A bajnoki címvédésre hajtó Ferencváros megrázta magát a második félidőben, két gólt szerzett, így könnyedén nyert (2–0) odahaza a Zalaegerszeg ellen a labdarúgó NB I 14. fordulójában. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A ZTE trénere, Boér Gábor nehezen találta a szavakat, mert még élénken élt benne a mérkőzés.

„Az első félidőben jól és agresszíven támadtunk le, megvoltak a lehetőségeink. Sajnos ezekkel nem jól gazdálkodtunk, nem tudtunk vezetést szerezni. Nagy erőket mozgósított a csapat abban a periódusban, ami sokat kivett a srácokból. Amikor pedig próbáltunk volna frissíteni, érkeztek a gólok. Tudtuk, hogy nem bírjuk kilencven percen keresztül, ezért szerettük volna a cserékkel újult erővel folytatni. Sajnálom a srácokat, mert közel álltak a bravúrhoz, biztosan fel kell őket rázni. Sok melót beleraktak, kijárt volna nekik a bravúr. Az öltözőben is mondtam nekik, hogy ebből kell erőt merítenünk a hátralévő három idei meccsünkre.”

Az FTC vezetőedzője, Szerhij Rebrov elismerte: a Zalaegerszeg ellen nehéz játszani.

„Sokat fejlődtek ebben a szezonban zalaiak, nagyon agresszívek, feljebb is lehetnének a tabellán. Fontos három pontot szereztünk ma. Nem volt egyszerű a játékosokat visszaállítani a bajnokságra és a kupára, de most már tényleg csak erre a két sorozatra koncentrálunk.”

A Nemzeti Sport ezután arról kérdezte: mit reklamált annyira hevesen a 70. perc környékén, amikor még a pályára is belépett?

„Az volt a problémám, hogy még az én szemszögemből is látszott: a szabadrúgásnál a távolság a fal és a labda között tizenöt méter volt.”

„Meg tudta vele beszélni ukránul?” – kérdezte kollégánk utalva arra, hogy az ungvári születésű Káprály Mihály vezette a meccset.

„Örültem az ukrán szónak a pályán, nem számítottam rá.”