Sokat hibázott a Paks, továbbra is veretlen hazai pályán a Kecskemét

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), LENDVAI MARTIN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), LENDVAI MARTIN (percről percre)
2022.09.03. 13:46
Banó-Szabó Bence remek teljesítményének és a Paksi FC sok hibájának köszönhetően nyert a Kecskeméti TE a Széktói Stadionban. A hazaiak ezzel feljöttek a tabella harmadik helyére, míg a Paks továbbra is maradt a középmezőnyben.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Kecskeméti TE–Paksi FC 3–1 (Katona B. 47., Banó-Szabó 72., Szabó L. 88., ill. Sajbán Máté 80.) Kecskemét, Széktói Stadion, 2124 néző. Vezette: Csonka

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Zúgott a vastaps a lefújás után: a KTE remek futballal tartotta otthon a három pontot, míg a Paks, csakúgy, mint szerdán, a mérkőzés nagy részében enerváltabban játszott.

No, de előbb nézzük az előzményeket: szerdán véget ért egy nagy sorozat, a KTE veretlenül megvívott 18 bajnoki után maradt pont nélkül. A menetelés március 6-án Siófokon 2–1-es győzelemmel kezdődött, hogy aztán 13 NB II-es és öt NB I-es meccset foglaljon magába, majd augusztus 31-én a Mol Fehérvár FC otthonában érjen véget 2–1-es vereséggel. Nem sokon múlott, hogy a sorozat életben maradjon, hiszen az együttes Székesfehérváron a 90. percben kapta a vereséget eredményező második találatot, de így is jár az óriási dicséret a kecskemétieknek, már csak azért is, mert tizenöt hónappal korábban, 2021. május 30-án még NB III-as mérkőzést játszottak (akkor 3–0-s vereséget jegyez a krónika az Iváncsa ellen).

A Paks is szerdán vesztett először az idényben, Waltner Róbert vezetőedző joggal lehetett bosszús a Kisvárda elleni, 3–1-es hazai vereség után, ugyanis csapata egy órán keresztül meg sem közelítette az előző fordulókban mutatott teljesítményét.

Nos, most Kecskeméten alig három perce tartott a mérkőzés, amikor egy védelmi hiba után Uros Djuranovics egyedül törhetett kapura, azonban a kapu fölé emelte a labdát. Két perc sem telt el, Banó-Szabó Bencét Windecker József szabálytalanul állította meg a büntetőterületen belül, hogy aztán a sértett a jobb kapufát találja telibe a labdával. A vendégek vezetőedzője, Waltner Róbert már a 10. percben cserélni kényszerült (Windecker már a bemelegítés alatt sem érezte magát százszázalékos állapotban), ám sok minden nem változott. A KTE irányította a meccset, egyértelműen riválisa fölé nőtt.

A paksi játékosok pedig nem tanultak az első félidő hibáiból, a védők nem vették komolyan a balösszekötő helyén cselezgető Katona Bálintot, és máris vezetett a KTE. A Paksra a héten visszatérő Hahn János egy óra után elhagyta a játékteret, egyelőre messze van a korábbi formájától. A jobb futballt továbbra is a házigazda játszotta, a Paks nyomaiban sem emlékeztetett arra a csapatra, amely az első négy fordulóban játszott. Banó-Szabó Bencét édesapja, Szabó István lehívta a pályáról, és már a játéktéren kívül ölelgették a társak, amikor a VAR segítsége után a játékvezető jelezte, mégsem lesről született a lecserélt középpályás néhány pillanattal korábban esett gólja. Már csak tíz perc volt hátra a találkozóból, amikor Varga Barnabás passza után Sajbán Máté szépített, és bár a Paksnak volt lehetősége az egyenlítésre, Szabó Levente találata eldöntötte a három pont sorsát.