Az Újpest fordított, és ötgólos meccsen győzött Kaposváron

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2019.11.02. 16:47
Az Újpest nagy küzdelemben gyűrte le a Kaposvárt(Fotó: Lang Róbert)
Az Újpest idegenben 3–2-es győzelmet aratott a sereghajtó Kaposvár otthonában a labdarúgó NB I 11. fordulójában, így zsinórban három nyeretlenül megvívott bajnokit követően tudott ismét győzni az élvonalban.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Újpest FC 2–3 (Balázs Zs. 5., Ádám M. 52., ill. Zsótér 27., Simon K. 43., Nwobodo 49.)
Kaposvár,Rákóczi Stadion, 2075 néző. Vezette: Pillók

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Több mint öt és fél esztendeje, hogy a két együttes legutóbb találkozott az NB I-ben. 2014. március 8-án a Szusza Ferenc Stadionban 1–1-es döntetlennel ért véget a felek bajnokija, a hazaiak gólját Lázár Bence, a vendégekét Tarmo Kink szerezte. Azt az idényét egyébként mindkét csapat kidobhatta a kukába, hiszen a Rákóczi sereghajtóként búcsúzott az élvonaltól, és nagy meglepetésre az Újpest is csak a 13. helyet tudta megszerezni.

Ami a mostani bajnoki idényt illeti: a Kaposvár sereghajtóként fogadta vetélytársát, és Balázs Zsolt góljával nagyon hamar, már a 4. percben megszerezte a vezetést. Az ezúttal jobb oldali támadó középpályást játszó labdarúgó öt perccel később közel járt ahhoz, hogy ismét betaláljon, ballábas bombája azonban elsuhant a bal kapufa mellett.

A jó hazai kezdés ellenére az Újpest irányította a párharcot, és a 13. percben Zsótér Donát lövésénél csak a kapufa mentette meg a házigazdát a góltól. Szinte végig a Rákóczi térfelén folyt a játék, mégis növelhette volna előnyét a házigazda. Ádám Martin jobbról pazar átadással hozta ziccerbe Beliczky Gergőt, aki már csak a vendégek kapusával, Banai Dáviddal állt szemben, de emelése a lécről pattant vissza a mezőnybe. Hamar jött a büntetés, hiszen öt perccel később Zsótér Donát megvillantotta nagyszerű rúgótechnikáját, lövése után a labda védhetetlenül zúdult a hazai kapu jobb felső sarkába, majd a játékrész hajrájában lövése kijött Slakta Balázsról, Simon Krisztián pedig nem hibázta el a ziccert.

Nagyjából három és fél perce tartott a második félidő, amikor Obinna Nwobodo kétgólosra növelte a vendégek előnyét (érthetetlen volt, hogy a visszafutó Nagy Tamás miért nem próbált becsúszva menteni), és ekkor sokan azt gondolták, eldőlt a három pont sorsa.

A Rákóczi azonban nem adta fel, Ádám Martin fejesével hamar szépített, és mindent elkövetett, hogy legalább egy pontot otthon tartson. Ádám révén a hajrában kétszer is volt esélye az egyenlítésre – igaz, nem sokkal előtte a csereként beálló Aron Bjarnason hibázott ziccerben –, az Újpest ugyanakkor megtartotta az előnyét. A Kaposvár sokadik alkalommal is nagyot küzdött, ám ez csak a tisztes vereséghez volt elegendő. 2–3