NB I: Hajós Alfréd-díjas lett Dzsudzsák Balázs

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2021.10.23. 15:37
null
Hajós Alfréd-díjas lett Dzsudzsák Balázs (Fotó: Czinege Melinda/Hajdú-Bihari Napló)
Ünnepélyes keretek között kapta meg szombaton Debrecen város Hajós Alfréd-díját Dzsudzsák Balázs, a DVSC 108-szoros válogatott labdarúgója – írja az MTI.

A klub honlapjának beszámolója emlékeztet rá: az elismerés azoknak adományozható, akik a versenysportban, a szabadidősportban, az utánpótlás-nevelésben, a sportvezetői, edzői szakterületeken magas színvonalú munkát végeznek, valamint azon sportolóknak, akik kimagasló eredményeket értek el, illetve azoknak, akik a testnevelés és a diáksport terén éveken keresztül kiemelkedő sportszakmai, oktatói munkájukkal maradandó értékeket nyújtó tevékenységet folytattak.

A Nyírlugoson nevelkedett, 34 éves Dzsudzsák Balázs tehetségének köszönhetően hamar Debrecenbe került. Végigjárta az utánpótlás-korosztályokat, és ezzel egy időben korosztályos válogatott is lett. 2005-ben mutatkozott be a DVSC felnőttcsapatában, ahol hamar meghatározó játékossá vált. Részese volt a klub első bajnoki címe megszerzésének. 2007-ben behívták a felnőtt nemzeti együttesbe is, 108-szoros válogatottként Király Gáborral együtt csúcstartó a szereplések számát tekintve. Válogatottbeli legnagyobb sikereként részt vett a 2016-os Európa-bajnokságon, ahol ő volt a csoportgyőztesként nyolcaddöntőig jutó magyar együttes csapatkapitánya. A portugálok elleni összecsapáson két gólt is szerzett.

Hamar felfigyeltek rá a külföldi klubok is, így 2008-ban a holland PSV játékosa lett, amellyel többek között Európa-liga-negyeddöntős volt. Ezt követően orosz és török gárdákban is játszott, majd az Egyesült Arab Emírségekben folytatta. 2020-ban tért vissza Debrecenbe, ahol vezetésével a DVSC-nek sikerült visszajutnia az NB I-be.

Dzsudzsák Balázs háromszoros magyar bajnok, egyszeres Magyar Kupa-győztes, háromszoros szuperkupagyőztes, egyúttal holland bajnok és szuperkupagyőztes is.

Legfrissebb hírek

Szerb U-válogatott középpályás érkezett Debrecenbe

Labdarúgó NB I
2025.07.17. 12:40

Varga Ádám: A Dénes név egy életre az agyamba égett

Labdarúgó NB I
2025.07.17. 09:58

Gólzáporos meccsen verte meg városi riválisát a DVSC

Labdarúgó NB I
2025.07.16. 20:03

Szerb forrás is megerősítette Gordics érkezését a DVSC-hez

Labdarúgó NB I
2025.07.15. 11:56

Stadionbejárati profizmus – Vincze András publicisztikája

Labdarúgó NB I
2025.07.14. 22:47

Felkészülés: a Kazincbarcika 2–1-re vesztett Eperjesen, a DVSC négyet kapott a Kassától

Labdarúgó NB I
2025.07.12. 19:09

Debrecen: belga másodosztályú klubtól jöhet középpályás

Labdarúgó NB I
2025.07.12. 08:05

Batik Bence: Több mint három évet hagytam ki a sérüléseim miatt

Labdarúgó NB I
2025.07.11. 10:12
Ezek is érdekelhetik