nemzetisport.hu 2016.11.26 15:15 Frissítve: 2016.11.26 19:40

Két góllal nyert a Ferencváros a sereghajtó ellen

Ha nem is parádés futballal, de megérdemelten nyert a címvédő Ferencváros a sereghajtó Gyirmót ellen a Groupama Arénában.

Présingerék lemaradtak párszor a Böde, Rju Szung Vu kettősről (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

FTC–GYIRMÓT 2–0 (Présinger 48. – öngól, Djuricin 65.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Növesszetek kecskelábakat! – mondta egy alkalommal egy jó ismerősöm, utalva arra, hogy a lehetetlennek tűnő feladatok különleges képességeket kívánnak.

A legfrissebb magyar vonatkozású átigazolási hírekről itt olvashat!
Az NB I-es csapatok összes átigazolását itt találja meg!
Az NB I-es csapatok felkészülési meccsei
MLSZ-pénzek, légiósok, tévé, kupaindulók – top 10 NB I-es tudnivaló
Melyik csapat hol játszik? Mennyiért mehetünk Fradi- vagy Újpest-meccsre? – futballtérkép

Ha saját termésű kecskelábakat nem is kellett volna prezentálnia a Gyirmótnak a címvédő Ferencváros elleni idegenbeli mérkőzésre, azt nagyon jól tudták Urbányi Istvánék, hogy a maximumot elérő teljesítményre és egy kis szerencsére is szükségük lesz a maguk csodájához.

Nos, ahogyan az első félidőben futballoztak a zöld-fehérek, az is felért egy kisebb csodával, ugyanis a Fradi egyetlen helyzetig sem jutott a sereghajtó ellen a szünetig, ellenben Csiki Norbert és Sallói Dániel két gólt is összehozhatott volna.

Amit elmulasztott a csatárkettős, megtette azt Kiss Máté és Présinger Ádám, utóbbi ritkán látható balszerencsés módon szerzett vezetést a Ferencvárosnak. Urbányi István pedig külön kitért arra a héten, hogy elképesztően sok gólt ajándékoztak már eddig is az ellenfélnek, jó lenne erről leszokniuk.

Présinger és kapusa, Rusák Edvárt nem „ártatlan” a második, mindent eldöntő találatban sem (Marco Djuricin szerezte, 2–0), és innentől kezdve eldőlt minden fontos kérdés ezen a mérkőzésen.

Nem távozhattak elégedetten ennek ellenére sem a nézők, egyáltalán nem játszott jól a Ferencváros, Florian Trinkset már a szünet előtt lecserélték (Thomas Doll eltiltását töltötte, a kispadon a Ralf Zumdick, Máté Csaba páros helyettesítette), és a játékos futását elnézve egyáltalán nem sérülés miatt, majd a második félidőben a két gól mellett csak egyszer került ziccerbe a zöld-fehér csapat egy talán már padlóra kerülő csapattal szemben.

2020.11.29 18:23:40

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

Folytatja a mélyrepülést Bódog Tamás csapata, amely maradt a tabella végén.

2020.11.29 13:11:05

Labdarúgó NB I TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)

A kövesdiek hétmeccses nyeretlenségi sorozatot zártak le a borsodi rangadó megnyerésével.