Ferencváros: az NB I teljesen más kávéház!

2015.07.26. 17:55
Jó fél óra alatt három gólt vágott a Ferencváros a Diósgyőrnek, de aztán már csak helyzetekig és kapufákig jutott, míg a vendégek a szünet után szépíteni tudtak a labdarúgó NB I második fordulójában rendezett bajnokin.

Az első félidőben az FTC óriási fölényben volt – a DVTK védelme csak asszisztált (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ

Ferencváros–Diósgyőri VTK 3–1 (Nalepa 4., Leandro 23., Böde 31., ill. Barczi 54.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mennyire más kávéház az NB I, mint az európai kupaszíntér! Vagy csak pár keresetlen szó hiányzott? Thomas Doll, a Ferencváros mestere ugyanis alapos fejmosást tartott beosztottjainak a kínos Európa-liga-kudarc miatt, és olyan győzelmet várt csapatától a Diósgyőr ellen, amely visszaadja a szurkolók hitét a csapatban – erre fel 31 perc alatt három gólt lőttek a zöld-fehérek.

Igaz, kellett ehhez a sokszor az entek táncát előadó vendégvédelem, amely mellett nem három, akár hat gólt is szerezhettek volna a hazaiak az első harminc percben.

Feltűnő volt, hogy a jól megtermett védőkkel (öttel is) és középpályásokkal felálló diósgyőriek mellett szinte az összes szöglet és szabadrúgás megtalálta a ferencvárosiakat, akik közül Michal Nalepa fejjel (1–0), Leandro (2–0) és Böde Dániel (3–0) egyaránt lábbal volt eredményes.

A szünetig már „csak" egy kapufát és pár kihagyott helyzetet tudott felmutatni a Fradi.

A Diósgyőrt a kispadról az NB I-ben először dirigáló, eltiltását a múlt héten letudó Bekő Balázs két cserével próbálta meg felrázni övéit, előbb Bacsa Patrik, majd a szünetben Barczi Dávid állt be – nem hiába, mert ők ketten hozták össze a szépítést. 3–1!

Az asszisztens megsérült, le kellett cserélni

Nem tudott lendületbe jönni a Fradi, de így sem jutott helyzetig a következő húsz percben a DVTK, Bekő pedig egy középpályást helyett újabb csatárt vezényelt a pályára Takács Tamás személyében. Leandro és Böde végképp eldönthette, Miroszlav Grumics szorosabbá tehette volna a mérkőzést, de újabb gól már nem született.

Hogy megbocsájtják-e a Fradinak az El-kiesést a szurkolók? Nem hinnénk. Hogy elkezdték-e a nézők visszacsalogatását a zöld-fehérek? Hamarosan kiderül a nézőszámokból.