Bekő egyelőre megmenekült a DVTK döntetlenjével

2015.12.02. 18:23
Torghelle Sándor ebben a bajnokságban már a hetedik gólját szerezte (Fotó: Szabó Miklós)
A nehéz helyzetben lévő DVTK gyenge első félidei játéka miatt hátrányba került hazai pályán a labdarúgó NB I 15. (elhalasztott) fordulójában az MTK ellen. Torghelle góljára azonban Bacsa révén sikerült válaszolni, de ez az egy pont így sem túl sok, a DVTK maradt a kilencedik helyen.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

DVTK–MTK 1–1 (Bacsa 69., ill. Torghelle 38.)

Nagyon lassan gyülekeztek a nézők a mérkőzésre, talán megszimatolták, hogy kedvenceik nem fogják elkápráztatni őket.

A meccs előtt sokan emlékezhettek arra, hogy Árki Gábor klubigazgató november elején azt mondta, hogy ha az idei utolsó öt meccsen nem szerez nyolc-kilenc pontot a csapat, akkor menesztik az edzőt.

„Bekő Balázs törekvéseivel elégedettek vagyunk, ő olyan edző, aki a napjának minden percét a labdarúgással tölti. A csapat mutatott játékával azonban nem vagyunk elégedettek. Vezetői szinten szóba került az edzőváltás kérdése, de a tulajdonos egyértelműen kiállt Bekő mellett, aki így a hátralévő öt meccsre feltétlen bizalmat kapott. Vele együtt azonban egy ultimátumszerű minimális elvárást is, ami számszerűsítve nyolc-kilenc pontot jelent. Amennyiben ezt teljesíti, úgy Bekő marad az edző tavaszra is…”

Nos, még teljesítheti az elvárást, de a kitűzött célhoz már kettőből kettőt kell nyerni. Otthon a Békéscsaba ellen talán menni fog, de Újpesten nem lesz egyszerű…

Merthogy a DVTK egyszerűen nem találta a ritmust az első félidőben. Nagy igyekezettel, de rengeteg hibával játszott a hazai csapat, ezért a helyzetekkel is adós maradt. Az MTK taktikusan futballozott, megbecsülte a labdát, sok passz után jól váltott ritmust.

Előbb Varga Szabolcs hagyott ki óriási helyzetet a 26. percben, amikor még a gólvonalról menteni tudott a hazai védelem, de a 38. percben már ez sem sikerült. Torghelle remek egyéni akció után nagyszerűen emelt Rados fölött a kapuba. 0–1

A második játékrészben az első félidő lagymatag játszadozása a múlté lett. Feljavult az iram, mindkét csapat bátran támadott, Bekő Balázs cserékkel igyekezett élénkíteni a DVTK-t.

Az élénkítés olyannyira sikerült, hogy a 69. percben összejött az egyenlítés: bal oldali beadás után Bacsa rúgta közelről a gólt. 1–1

A gól után nagy rohamokba kezdett a hazai csapat, de hiába szorult be a kapuja elé az MTK, Hegedüs nagyon biztosan védett, így minden DVTK-próbálkozást hatástalanított. Az MTK öt éve nem tudott nyerni vendégként Diósgyőrben, és bár vezetett, ezúttal sem sikerült neki.

A Diósgyőr későn ébredt, ezért nem nyerhetett. Az egy pont nem sok, és most már valóban Damoklész kardjaként lóg a menesztés Bekő Balázs feje fölött. Már ha a klubigazgató nem értékeli át novemberi szavait…

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!