H. Á. 2021.02.25 21:33 Frissítve: 2021.02.26 13:25

NB I: döntött az MLSZ a kiállított újpesti eltiltásának csökkentéséről

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága csütörtöki ülésén tárgyalta a hétközi Magyar Kupa-forduló rá vonatkozó ügyeit, valamint az első fokon öt NB I-es meccsre eltiltott újpesti támadó, Junior Tallo ügyét. A légióst a Diósgyőri VTK elleni bajnokin állította ki a játékvezető, miután lecserélése közben megkapta a második sárgát, majd amikor a lefújás után vissza akart menni a pályára reklamálni, úgy kellett a társaknak lefogniuk.

Tallo nem értette a kiállítását, lesz ideje gondolkodnia rajta (Fotó: Tumbász Hédi)

Ami a Magyar Kupa vonatkozó eseményeit illeti: a Honvédból kiállított Lukas Klemenz és Tomás Tujvel is 1-1, soron következő Magyar Kupa-meccsen nem játszhat, akárcsak a második sárgával kiállított debreceni, Pávkovics Bence sem.

Tallo ügyében a bizottság – az Újpest hivatalos honlapjának beszámolója szerint – közel egy órán keresztül hallgatta meg a játékost és Berta Csaba ügyvezetőt, amit követően 45 percre visszavonultak a testület tagjai, hogy ítéletüket meghozzák.

Végül a hosszas tanakodás után a bizottság úgy döntött, hogy Tallo öt bajnoki mérkőzésre szóló ítéletét helybenhagyja.

2021.04.10 23:24:27

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Elkészül majd a ferencvárosi gálavacsora.

2021.04.10 13:49:19

Labdarúgó NB I BORBOLA BENCE (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

A Ferencváros a következő fordulóban teheti biztossá bajnoki címét, de az éremátadás biztosan nem a Kisvárdán lesz.

2021.04.10 13:49:15

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)

Nikolics az első, Petrjak a második félidőben duplázott, megvan Szabics Imre első sikere vezetőedzőként.

2021.04.10 13:46:58

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)

A kiesés elől menekülő vendégek a 83. percben emberelőnybe kerültek, de ezt sem sikerült gólra váltani.