A 94. percben nyerte meg a rangadót a Kisvárda ellen a Honvéd

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.10.01. 19:50
Micsoda mérkőzés volt! (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 8. forduló nyitó mérkőzésén a Budapest Honvéd 2–1-re legyőzte odahaza a listavezető Kisvárdát.

LABDARÚGÓ NB I

8. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Kisvárda 2–1 (Klemenz 7., Machach 90+4., ill. Tamás K. 2. – öngól)
Budapest, Bozsik Aréna, 2339 néző. V: Bogár G.
Kiállítva: Melnik (90+2., Kisvárda)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

MÁR EGY ÓRÁVAL A KEZDÉS ELŐTT nagy érvágás érte a kispestieket: biztossá vált, hogy a Budapest Honvéd egyik, ha nem a legfontosabb láncszeme, Nagy Dominik kihagyja a Kisvárda Master Good elleni mérkőzést. A tízszeres válogatott szélső sérüléssel bajlódik, de a hírek szerint nem komoly a baj, a pénteki mérkőzést azonban nem vállalta. Helyette Bőle Lukácsnak szavazott bizalmat Horváth Ferenc edző.

Egy pillanatra azt hihettük, hogy Révész Attila is szerelést húz… A várdaiak sportigazgatója kisétált a gyepre, lehajolt, megsimogatta a füvet, és bólintással állapította meg: ez bizony rendben van!

S mit mondhatott akkor, amikor a második percben csapata megszerezte a vezetést – és milyen góllal! Claudiu Bumba ívelt a hazai kapu elé, Tamás Krisztián borzalmasan ért bele a labdába, amely Szappanos Péter felett a hálóban kötött ki. Hogy egy-egy szilveszteri adásban viszontláthatjuk még ezt a mozdulatot, egészen biztos.

GÓLVIDEÓ ITT!

Hamar biztossá vált tehát, hogy a Honvéd a nyolcadik bajnokiját sem hozza le kapott gól nélkül, ami komoly kritika az együttes védekezésére nézve. Ám még fel sem ocsúdtak a kapott gól utáni sokkból, amikor egy másik védőjük került fókuszba: Lukas Klemenz kiegyenlített.

Kemény párharcok (Fotó: Árvai Károly)

A két korai gól azonban nem hozott magával lüktető játékot és számos helyzetet, inkább a mezőnyben gyömöszölték egymást a csapatok – a 37. percben azonban nagy ziccerben rontott Jasmin Mesanovic, amikor jobb oldali beadás után lyukat rúgott… Pedig a bosnyák csatár remek formának örvend, a legutóbbi fordulóban, a Debreceni VSC ellen (2–1) gyönyörű gólt szerzett és gólpasszt is adott.

Az első félidő hajrájában mindenki a fejéhez kapott, miután Ivan Lovric és Herdi Prenga összecsúszott és hatalmas ordítás követte a „találkát” – szerencsére sérülés nem történt, de a kisvárdai megkapta a teljesen jogos sárga lapját, ugyanis ő volt szabálytalan.

A fordulás után néhány perccel majdnem úgy érezhettük magunkat, mintha a múlt heti Kisvárda–DVSC meccset néznénk: akkor Lazar Zlicsics remekbe szabott lövéssel kilőtte a bal felső sarkot, a Bozsik Arénában azonban, ha nem is sokkal, de célt tévesztett. Joao Janeiro térdre rogyott, a fejét fogta és az eget kémlelte, mintha onnan várt volna választ.

Olykor mi is megkérdeztük volna, mi történik a pályán, mert elképesztő technikai hibákat és rossz passzokat láttunk. Jaroslav Navrátil viszont üdítő kivételt jelentett, kis híján meg is szerezte a vezetést a Kisvárdának, csakhogy a hazai léc „segített”, megmentve a kispestieket. A másik oldalon Batik Bence veszélyeztetett fejjel, a paprikás hangulatú találkozón végig benne volt a levegőben, hogy valamelyik csapat megszerzi a győztes gólt, és ez meg is történt.

Előbb Bohdan Melnik kapott piros lapot, majd Zinédine Machach lőtte ki a bal felső sarkot szabadrúgásból. A kispestiek tehát nyertek és megszakították a Kisvárdával szembeni hétmeccses nyeretlenségi sorozatukat.