NB I: pótolta a licenckérelemmel kapcsolatos hiányosságot a ZTE

2020.05.26. 21:32
null
A 100 éves ZTE klubvezetése szerint minden rendben lesz az NB I-es licencükkel (Fotó: Meder István, archív)
A ZTE „minden tekintetben megfelel az NB I-es induláshoz szükséges követelményeknek” – írja a zalaegerszegi labdarúgócsapat hivatalos honlapja, reagálva a Magyar Labdarúgó-szövetség által múlt héten nyilvánosságra hozott licenclistára.

 

Az MLSZ szombaton közölte az NB I-es bajnokság 2020–2021-es idényére első körben licencet kapó csapatok listáját. Erről két jelenleg is élvonalbeli csapat, az Újpest és a Zalaegerszeg hiányzott.

A csapatok közül a lila-fehérek már a hétvégén jelezték, hogy csupán a felújított Szusza Ferenc Stadion körüli papírmunka csúszott a koronavírus-járvány miatt, ezért nem tudták határidőig beadni az összes szükséges dokumentumot, ám azóta ezt már pótolták, és a szövetség is jelezte, minden rendben lesz így a kérelmükkel.

Most a ZTE tett hasonló bejelentést. „A Magyar Labdarúgó-szövetség elsőfokú licencadó bizottsága az NB I-es licenc megadásához hiánypótlást kért klubunktól, aminek hétfőn a lehető leggyorsabban eleget is tettünk. Szeretnénk megnyugtatni a szurkolóinkat, hogy mindössze egy formai hiba következtében nem kaptuk meg első körben a klublicencet, a ZTE FC minden tekintetben megfelel az NB I-es induláshoz szükséges követelményeknek. Ennek tudatában biztosak vagyunk abban, hogy a bizottság következő, június 10-i ülésén klubunk is megkapja az NB I-es licencet” – számolt be róla a ztefc.hu.

Legfrissebb hírek

A spanyol harmadosztályú klub végleg megszerezte az MTK kapusának játékjogát

Labdarúgó NB I
5 órája

Hét év után távozik a Puskás Akadémiától Hornyák Zsolt – hivatalos

Labdarúgó NB I
5 órája

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
13 órája

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
15 órája

Sokk, csalódás és düh – Borbély Balázs távozásának háttere

Labdarúgó NB I
17 órája

Raheem Sterlinget kábítószeres vezetéssel gyanúsítják

Minden más foci
2026.05.30. 13:33

NS-infó: Magyarországra költözik a Tottenham tehetsége – a Loki esélyes a szerződtetésére

Labdarúgó NB I
2026.05.29. 22:20

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33
Ezek is érdekelhetik