Kiesett az Iváncsa, túlórázva lépett tovább a Várda és a Loki – ez történt a Magyar Kupában

P. Gy.P. Gy.
2023.02.08. 12:50
Négy kora délutáni mérkőzéssel folytatódott szerdán a labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntője. Az élvonalbeli csapatok közül a Paks öt gólt termelt Monoron, a Zalaegerszeg két hajrágóllal győzött Békéscsabán, míg az ESMTK–Kisvárda mérkőzésen a rendes játékidőben nem esett gól, a szabolcsiak a 123. percben elért szerencsés találattal harcolták ki a továbbjutást. Az előző körben az FTC-t búcsúztató Iváncsa előnyről kapott ki a Budafokkal szemben. Az esti folytatásban a Loki is csak hosszabbítás után tudta kiharcolni a továbbjutást az NB II-es ETO FC Győr ellenében.
A Budafok időnként hősiesen védekezve tudott nyerni Iváncsán (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

ESMTK (NB III)–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–0, 0–0, 0–0) hosszabbítás után ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, ESMTK Stadion, 500 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Zoltán, Rózsa Dávid)
ESMTK: Jeszenszky – Molnár R., Molnár T., Lipcsei Á., Márton D. – Molnár J. (Kovács D., 66.), Túri, Slezák – Ferkel (Lucz, 56.), Wirth, Soós B. (Boda J., 96.)Vezetőedző: Turi Zoltán
KISVÁRDA: Petkovics – Hej (Karabeljov, a szünetben), Kovacic, Széles, Alic (Leoni, a hosszabbítás előtt) – Ötvös B. – Melynik, Lucas (Makowski, 59.) – Szpaszics, Ilievszki (Mesanovic, 59.), Vida (Camaj, 59.). Vezetőedző: Török László
Gólszerző: Molnár Tamás (120+3. – öngól)
Turi Zoltán: – Igazi kupamérkőzést tudtunk varázsolni a nap folyamán. Hosszabbításra tudtuk kényszeríteni az NB I harmadik helyén álló Kisvárda csapatát. Úgy gondolom, hogy hibázott a játékvezető, mert kifelé szabadrúgással kellett volna jönnünk, sajnos azonban továbbengedte a játékot. Sajnálom a srácokat, hogy így estünk ki a kupából.
Török László: – Azzal kezdeném, hogy minden elismerésem az ESMTK csapatáé, nagyon szervezetten játszottak. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, fel is készültünk, így is lett, nem is vettük félvállról, amely látszott is a mérkőzésen. Egy kicsit megnehezítette a helyzetünket a talaj, sok helyzetet sikerült ugyan kidolgoznunk, de azok ki is maradtak. A feladatot azonban, amely a továbbjutás volt, teljesítettük.

ETO FC GYŐR (NB II)–DEBRECENI VSC 1–2 (0–1, 1–1, 1–2) – hosszabbítás után ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park. 600 néző.Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balász, Becséri Gergely)
ETO FC GYŐR: Kovácsik–Kovács K., Csinger, Keresztes (Fodor, 106.), Csontos – Toma – Szendrei, Vitális (Szabó T., 106.), Tuboly (Vingler, 84.), Kiss Bence (Babati, 69.), Szendrei (Borsos, 69.) –Morínigo (Priskin, 75.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
DEBRECENI VSC: Megyeri –Kusnyir, Romancsuk (Deslandes, 112.), Lagator, Ferenczi –Bévárdi (Szécsi, 63.), Varga J., Dzsudzsák (Loncar, 84.), Baráth P. (Manrique, 39.), Bódi (Sós, 63.) –Mance (Dorian Babunski, 84.).Vezetőedző: Szrdan Blagojevics
Gólszerző
: Csinger (90+3.), ill. Mance (45.), Loncar (105+1.)
Kiállítva
: Babati (90.)
Tímár Krisztián:
– A csapat a szebbik arcát mutatta, hasonló mentalitással előrébb állnánk az NB II-ben is. Sikerült eltüntetni az osztálykülönbséget, miután óriási szívvel küzdöttek a játékosaim, de ettől kezdve ezt kell alapvetőnek tekinteni.
Szrdjan Blagojevics: – Ellenfelünk ki is ejthetett volna bennünket... A hideg idő és a jeges pálya is nehezítette a játékot, az utolsó pillanatban elért gólért pedig dicséret illeti a bátor győri csapatot, amely ellen nem kis nehézségek árán sikerült megszerezni a győztes gólt.

IVÁNCSA KSE (NB III)–BUDAFOKI MTE (NB II) 1–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Iváncsa, 400 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Aradi József, Vörös Dániel)
IVÁNCSA: Varga Á. – Madarász B., Aradi Cs. (Nyul, 71.), Nyilas B., Barta B. (Jova B., 89.) – Kovács Sándor Dávid, Horváth B., Cseszneki – Suszter, Kercsó B. – Bányai P. (Vallejos, 82.).Vezetőedző: Tóth András
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku (Soltész I., a szünetben), Fótyik – Csonka A., Adorján K., Németh M. (Tischler, 55.), Oláh B., Kalmár O. (Horváth O., a szünetben) – Kovács Dávid (Bakti, a szünetben), Beke P. (Horgosi, 86.)Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Bányai P. (40.), ill. Jagodics M. (54.), Beke (81.)
Tóth András
: – Nem kezdtünk jól, de aztán belejöttünk a meccsbe és amellett, hogy megszereztük a
vezetést, az első félidőben el is dönthettük volna a párharcot. A szünet után először rögzített
játékhelyzet után kaptuk gólt és ez igazán fájó pont számomra. Nagyon csalódott vagyok, hiszen
hiába játszottunk jól, nem jutottunk tovább.
Mátyus János: – Tipikus kupacsata volt! A hazaiak az első félidő második felében ránk erőltették
akaratukat és nem volt érdemtelen, hogy megszerezték a vezetést. A szünetben hármat cseréltem,
taktikai változtatásokat hajtottam végre, illetve kellett néhány lelkesítő szó is – mindezek
eredményeként fordítottunk, és megérdemelten nyertünk.

MONOR (NB III)–PAKSI FC 1–5 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Monor, 400 néző. Vezette: Káprály Mihály (Bertalan Dávid, Szabó Dániel)
MONOR: Bozsó – Bagó (Puskás N., 56.), Szabó B., Takács B. (Mlinárcsik, 83.),Joshua – Kovács D., Juhász Zs. – Haragos, Farkas Á. (Papp R., 83.), Hulicsár (Kocsis K., 56.) – Agóts (Rácz M., 56.). Vezetőedző: Kurucsai Milán
PAKS:Simon B. – Kovács N., Szélpál N. (Osváth, 60.), Kinyik (Kádár, a szünetben), Vas G. – Balogh B., Haris – Gyurkits (Sajbán Máté, a szünetben), Haraszti (Papp K., a szünetben), Skribek – Varga B. (Hahn, a szünetben).Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző:Farkas Á. (28.), ill. Varga B. (17.), Szélpál N. (20.), Sajbán Máté (48.), Skribek (67., 77.)
Kiállítva:Juhász Zs. (26.)
Kurucsai Milán: – Több volt ebben a mérkőzésben, mint amit kihoztunk belőle. Támadásban nem voltunk elég hatékonyak, hiányzott a bátorság a játékunkból, hátul pedig a második félidőben többször is hibáztunk. A kiállítás nagyban befolyásolta a találkozó kimenetelét, sajnálom, hogy nem tudtunk meglepetést okozni.
Waltner Róbert: – Amiért jöttünk, azt teljesítettük, örülök a továbbjutásnak. A második félidei játékunk különösen tetszett, megvalósították a srácok azt, amit előzetesen kértem tőlük, igyekeztem mindenkinek megfelelő terhelést adni. Boldogok vagyunk, hogy bejutottunk a legjobb nyolc közé, izgatottan várjuk a sorsolást.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE (NB II)–ZALAEGERSZEGI TE FC 0–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 380néző. Vezette: Rúsz Márton (Horváth Róbert, Punyi Gyula)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Bora, Albert I. (Farkas B., 89.), Szabó Cs., Puskás G. – Futó (Ilyés, 85.), Váradi, Hodonicki (Kitl M., a szünetben), Kóródi (Horváth P., a szünetben) – Lukács R. (Zádori, 74.), Hamed. Vezetőedző: Brlázs Gábor
ZALAEGERSZEG: Demjén – Lesjak (Huszti A., 79.), Mocsi, Csóka, Gergényi – Szendrei N., Kovács B. (Ikoba, 61.), Szankovics – Ubochioma (Szalay Sz., 61.), Manzinga, Mim (Németh D., 79.). Vezetőedző: Ricardo Moniz
Gólszerző:
Ikoba (81.), Németh D. (87.)
Brlázs Gábor: – Próbáltunk nagyon fegyelmezetten, zártan védekezni, mert tudtuk, hogy egy nagyon gyors, fizikálisan is jobb csapat az ellenfél. Az ellentámadásokra sajnos már nem nagyon maradt energiánk, mert felőrölt bennünket a védekezés. Próbáltunk egy-két kontrát vezetni, de nem jutottunk el helyzetig, az ellenfél pedig az egyik lehetőségét gólra váltotta. Ekkor kinyíltunk, amit kihasznált az ellenfél, és megérdemelten jutott tovább. Csalódottak vagyunk.
Ricardo Moniz: – Mentálisan nagyon fontos volt ez a győzelem azok után, hogy Debrecenben a kiállításunk után kikaptunk és legutóbb a Mezőkövesd ellen csak döntetlent játszottunk. A presszingelős játékunk nem egyéniségekre épül. Tudtuk, hogy nehéz feltörni a csabaiak védőfalát, pár éve a Ferencvárost is kiejtették a kupából. A nyolcvanegyedik percben megtörtük a jeget. Örülök a továbbjutásnak.