Futsal NB I: az ezer sebből vérző Dunaferr majdnem meglepte a listavezetőt

K. T. I.K. T. I.
2020.11.20. 23:55
A listavezető Haladás VSE 5–2-re nyert az anyagi gondok miatt szinte csak ifistákkal kiálló Dunaferr otthonában a futsal NB I 11. fordulójának nyitómérkőzésén.

A dunaújvárosiak majdnem meglepték a szombathelyieket. Sőt, ami az első 20 percet illeti, meg is lepték a listavezetőt! Ugyanis 12 percnyi játék után kétgólos előnyben volt, és a szünetben még 2–1-re vezetett a Dunaferr. A házigazdánál bő két héttel ezelőtt jelentette be a főszponzor, hogy a koronavírus miatt kialakult helyzetben nem tudja tovább finanszírozni a csapatot – azóta kétsornyi alapemberrel, rutinos, jelenlegi és korábbi válogatott játékosokkal bontottak szerződést.

A megfiatalított együttes – amelyben többnyire húsz év alatti játékosok kaptak szerepet – nem is bírta el a szombathelyiek által rá helyezett nyomást: a második félidő mind a négy gólját a Haladás szerezte, amely így nemcsak fordított, hanem végül magabiztos győzelmet is aratott.

FÉRFI FUTSAL NB I
11. FORDULÓ
Dunaferr–Haladás VSE 2–5
(Csányi D. 3., Boldizsár Cs. 12., ill. Dróth 17., 21., Soares 27., Hajmási 28., Simics 36.)

Az állás: 1. Haladás 31 pont (46–15), 2. MVFC Berettyóújfalú 27 (42–18), 3. Veszprém 21 (38–24)... 6. Dunaferr 9 (20–28) ... 10. Nyírgyulaj 1 (16–42).