FTC: a szezon végén visszavonul a zöld-fehérek középpályása

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.08.26. 08:33
null
Vladan Csukics egyelőre a pályán, a következő szezontól azon kívül segítené az FTC-t (Fotó: Veres Viktor)
Vladan Csukics szombaton játékosként tért vissza a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencvárosba, a Debrecen elleni, 3–0-s idegenbeli győzelemmel végződő találkozón lépett pályára. A szerb középpályás úgy érzi, ez lesz az  utolsó profi szezonja, ám azt követően is szeretne a zöld-fehér klubnál dolgozni.

Az előző szezon végén lejárt Vladan Csukics Ferencvárossal kötött szerződése, a szerb középpályást nem marasztalta klubja, így biztosnak tűnt, a labdarúgót a debreceni Ligakupa-döntőn láthatták a szurkolók utoljára zöld-fehér mezben. Ám az élet másképp hozta, egyre-másra estek ki a keret védekezőbb típusú játékosai, és ésszerű döntés volt Csukics reaktiválása.

„Két és fél hónappal ezelőtt játszottam legutóbb tétmérkőzést, akkor is Debrecenben, sőt, a nyáron egy felkészülési meccsen is ott léptem pályára – mondta Vladan Csukics a Nemzeti Sportnak. – Lejárt a szerződésem, de arra kértem a klubot, hadd maradjak, ha kell, játékosként, ha kell, bármilyen más szerepben.”

„Mindennap edzettem, volt, hogy az első kerettel, de amikor ők külföldön voltak, a másodikkal, és vártam a lehetőségre. Aztán, miután a belső posztokról ilyen-olyan okok miatt sokan kiestek, Thomas Doll megkérdezte, mi van velem, én pedig egyből rávágtam: készen állok!”

A légiós ragaszkodásának oka, hogy szereti a Ferencvárost, a két gyermeke is élvezi az életet Budapesten. Úgy érzi, egy évig profiskodik még, aztán felhagy az aktív játékkal – de akkor is szívesen dolgozna a Fradi sikereiért.

Legfrissebb hírek

Hajnal Tamás: A Ferencvárosnak győztes DNS-e van

Labdarúgó NB I
19 órája

Kanadai csatár az FTC hokicsapatának első új szerzeménye

Jégkorong
23 órája

Döntött az MLSZ, megvan, mikor lesz a Magyar Kupa döntője

Labdarúgó NB I
2025.04.28. 14:35

Férfi vízilabda ob I: A védekezés döntött a párharcokban

Vízilabda
2025.04.28. 09:53

Ferencváros: két országban is téma a válogatott középpályás távozása

Labdarúgó NB I
2025.04.28. 09:17

Robbie Keane a Ferencváros második félidei teljesítményéről: „pocsékul játszottunk”

Labdarúgó NB I
2025.04.27. 20:43

Az FTC legyőzte az MTK-t és őrzi hárompontos előnyét a tabella élén

Labdarúgó NB I
2025.04.27. 15:14

„Ez volt a legfájdalmasabb meccs az életem során” – Dragana Cvijics az FTC BL-búcsúja után

Kézilabda
2025.04.27. 12:23
Ezek is érdekelhetik