Felkészülés: szép Haladás-siker az orosz I. ligás Tyerek ellen

2015.01.22. 17:59
Lejátszotta első téli felkészülési mérkőzését a Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata, mely 2–0-s győzelmet aratott az orosz élvonalbeli Tyerek Groznij ellen.

A télen alaposan kicserélődött keretű Haladás 0–0-s félidőt követően az 58. percben Radó András góljával szerzett vezetést, majd hat perccel később Gaál Bálint növelte kettőre az előnyt. Az NB I 15. helyén álló Haladás a hajrában megtartotta előnyét, így jól kezdte a felkészülést a tavaszi, bennmaradásért folytatott harcra.

A Haladás kezdőcsapatában két új igazolás (Raffaele Alcibiade és Leandro Martínez) kapott helyet, Szentes Lázár együttese a Rózsa – Schimmer, Alcibiade, Fehér, Devecseri – Iszlai, Jagodics M. – Gaál B., Martínez, Halmosi – Radó összeállításban kezdett. Szentes Lázár nem cserélt a mérkőzésen.

„Négy napja edzhettünk először füvön, ráadásul az utazás miatt csütörtök hajnalban kerültek ágyba a játékosok. Ehhez képest nagyon jól, fegyelmezetten játszott a csapat az öt különböző nemzetiségű válogatott játékossal felálló Groznij ellen. Valamennyi játékosommal elégedett vagyok” – értékelt a haladas.hu-nak Szentes Lázár.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SZOMBATHELYI HALADÁS–TYEREK GROZNIJ (orosz) 2–0 (0–0)
Belek.
Haladás: Rózsa – Schimmer, Alcibiade, Fehér, Devecseri – Iszlai, Jagodics M. – Gaál B., Martínez, Halmosi – Radó
G: Radó (58.), Gaál B. (64.)

A HALADÁS FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Edzőtábor: Törökország (Manavgat), január 21–29.; Olaszország (Róma), február eleje – ?
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 22., csütörtök (Manavgat): Haladás–Tyerek Groznij (orosz) 2–0 (Radó, Gaál B.)
Január 23., péntek (Manavgat): Haladás–Gazovik Orenburg (orosz II.)
Január 25., vasárnap (Manavgat): Haladás–Qäbälä (azeri)
Január 27., kedd (Manavgat): Haladás–Vardar Szkopje (macedón)
Január 29., csütörtök (Manavgat): Haladás–Universtitatea Cluj (Kolozsvár; román)
Január 31., szombat: Haladás–OFC Gabcíkovo (Bős; szlovákiai III.)
Február 14., szombat (Lapincs/Lafnitz): SV Lafnitz (osztrák III.)–Haladás