Felkészülés: négyet kapott a DVSC az Universitatea Clujtól

K. B.K. B.
2023.01.10. 16:09
Négy góllal kapott ki a DVSC (Fotó: DVSC)
Törökországban zajló edzőtáborában, kedden 4–0-ra kikapott a labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC a kolozsvári  Universitatea Clujtól. A Zalaegerszegi TE eközben hazai pályán 2–1-re nyert az osztrák Hartberg ellen.

A DVSC meccsről szóló tudósításából kiderül, hogy a találkozó előtt egész nap zuhogott az eső, igencsak felázott volt a talaj. A 4. percben a Cluj 8 méteres fejessel szerezte meg a vezetést (1–0), és a 28. percben tovább nőtt a különbség egy sarokrúgás-kombináció után (2–0). Alig telt el öt perc, jött az újabb Cluj-találat, nagy védelmi hiba miatt gyakorlatilag csak az üres kaput kellett bevennie a romániai gárdának, amely szerzett még egy gólt.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Debreceni VSC–Universitatea Cluj (román) 0–4
(0–3)
DVSC:
Megyeri – Bévárdi, Romancsuk, Deslandes, Ferenczi – Varga J., Baráth P. – Dzsudzsák, Szécsi, Sós – Dorian Babunszki. Cserék: Gróf, Bódi, Neofytidis, Dreskovic, Manrique, Dieye, Baranyai, Loukili, Lagator
Gólszerző: Fülöp, Miron, Thiam, Haita

Zalaegerszegi TE FC–Hartberg (osztrák) 2–1 (1–0)
Zalaegerszeg (zárt kapuk mögött)

ZTE: Demjén (Gyurján M.) – Huszti A., Mocsi, Csóka, Bedi – Szendrei N., Németh E., Tajti (Szankovics), Gergényi – Németh D., Szalai. A 60. perctől: Gyurján M. (Németh E.) – Lesjak, Safranov, Kovács B., Májer – Krívotsuk, Szankovics (Boros) – Klausz, Meshack, Manzinga (Papp Cs.) – Ikoba (Gergely B.)

15.00: Vasas–Neftci (azeri)
16.00: Kecskeméti TE–Universitatea Craiova (román)

DEBRECENI VSC – A Loki majd' három hetet tölt Antalyában

A szakmai stábot nem különösebben foglalkoztatta az ünnepek miatti szünet, úgyhogy Szrdjan Blagojevics vezetőedző december 24-én reggel és 26-án délután is tartott edzést a játékosoknak – persze mindent a siker érdekében. A csapat december 30-án már játszott egy felkészülési mérkőzést, az Újpest FC ellen nyert 1–0-ra, a gólt Sós Bence szerezte. A DVSC a január 28-i, ZTE FC elleni bajnoki folytatás előtt csak egy hetet tölt el Debrecenben, a keret ugyanis január 2. és 20. között a törökországi Antalyában edzőtáborozik, s hat nemzetközi felkészülési mérkőzést vív. A Lokitól a télen távozott a brazil védő, Charleston és a kapus Hrabina Alex.

A csapat felkészülési programja
December 30: Újpest FC–DVSC 0–1
Január 6.:
DVSC–Bodrumspor (török) – elmaradt
Január 10.: DVSC–Universitatea Cluj (román) 0–4
Január 14.: DVSC–Hannover 96 (német, II.)
Január 15.: DVSC–Neftci Fergana (üzbég)
Január 19.: DVSC–Topolyai SC (szerbiai)
Január 23.: DVSC–Slask Wroclaw II (lengyel)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DEBRECENI VSC-NÉL
Érkezők:
Sztefan Loncsar (montenegrói, Novi Pazar – Szerbia)
Kölcsönbe érkezők: –

Kölcsönből visszatérnek: –
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:

Kiszemeltek: Bobur Abdikholikov (üzbég, szabadon igazolható, legutóbb Energetik-BGU – Fehéroroszország)
Távozók: Charleston Silva dos Santos (brazil, felbontották a szerződését, szabadon igazolható), Hrabina Alex (felbontották a szerződését, szabadon igazolható)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérhetnek klubjukhoz:

Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

ZTE FC –     Hazai pályán maradnak

Alakul a ZTE felkészülési programja. A keret első edzését január 3-án tartotta az eltiltását letöltő Ricardo Moniz vezetőedző irányításával, s eldőlt, hogy ezúttal nem megy edzőtáborba. Hacsak az időjárás nem szól közbe, megfelelőek a zalaegerszegi körülmények. Amúgy is az egerszegieknek, no meg a ferencvárosiaknak lesz a legrövidebb a felkészülés, hiszen a két csapat január 24-én az őszről elhalasztott bajnokit pótolja be. A tervek szerint első edzőmérkőzését január 10-én játssza a zalai együttes, amelyen már vélhetően a korábban kiszemelt labdarúgók is bizonyíthatják, érdemesek a klub által kínált szerződésre. Egyébiránt nagy változások nem várhatóak a keretben, de ha az egyre kapósabb Eduvie Ikobát eladják, a helyére mindenképpen gólerős csatár érkezése várható. Ám az biztos, az ősszel tíz gólig jutó amerikai labdarúgó esetleges pótlása nem ígérkezne könnyű feladatnak.

Január 10.: ZTE–Hartberg (osztrák) 2–1