Felkészülés: vezetett, végül kettővel kapott ki a Kecskemét a Rapid Bucuresti-től

K. B.K. B.
2023.01.10. 12:59
A Kecskemét 3–1-ra kapott ki a Rapid Bucuresti-től (Fotó: Kecskemét)
Harmadik téli felkészülési mérkőzését is lejátszotta a labdarúgó NB I-ben második Kecskeméti TE. Kedd délelőtt, a törökországi edzőtáborban a román élvonalban jelenleg negyedik Rapid Bucuresti ellen játszott, s noha vezetett, 3–1-es vereséget szenvedett.

A Kecskeméti TE honlapján közzétett tudósításból kiderül, hogy Szabó István vezetőedző minden játékosának 90 perces terhelést szeretett volna adni kedden, ennek megfelelően két részre osztotta keretét. A csapat egyik fele a Rapid Bucuresti ellen, míg a másik fele délután, az Universitatea Craiovával szemben lép pályára.

A Rapid ellen a 29. percben szerzett vezetést a Kecskemét, Katona Bálint hozta ziccerbe Banó-Szabó Bencét, akinek lapos lövését a bevetődő védő még megállította, de a lecsorgót Katona már bepasszolta (1–0).

A szünetben a Rapid szinte teljes sorát lecserélte, Szabó István csak egyet változtatott. Frissebben és gyorsabban kezdte a játékrészt a bukaresti gárda, az 50. percben Alexandru Ionita húzott befelé jobbról, majd ballal a hosszú felsőbe tekert (1–1). Alig két perccel később fordított is a Bukarest, Kevin Luckassen erőszakosan tört kapura, majd kilőtte a jobb alsót (2–1). A 61. percben védhetetlen gólt lőtt a Rapid, szöglet után Ljuban Crepulja elé került a labda, aki 19 méterről a jobb felső sarokba lőtt. Mint kiderült, ezzel beállította a végeredményt, 3–1-re nyert a Rapid.