Felkészülés: az MTK Budapest döntetlenje az NK Bravo ellen

K. B.K. B.
2021.07.06. 19:54
Az MTK Budapest döntetlent játszott az NK Bravo ellen (Fotó: MTK Budapest)
A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK Budapest szombat este érkezett meg Szlovéniába, Kranjska Gorába, ahol kéthetes edzőtáborban vesz részt, amelynek keretein belül kedd este a szlovén élvonal legutóbbi kiírásának ötödik helyezettje, az NK Bravo ellen lépett pályára, és 1–1-es döntetlent ért el.

Veszélyesebben kezdte a találkozót az MTK Budapest, a vezetést mégis aBravo szerezte meg, amely pénteken, szintén felkészülési meccsen 2–2-es döntetlent ért el a Szpartak Moszkvával szemben: Martin Kramaric egyéni hibát használt ki, szép emeléssel juttatta előnyhöz a csapatát. A budapestiek nem álltak meg, folyamatosan támadtak, és ennek a 34. percben meg is lett az eredménye, Prosser Dániel és Vancsa Zalán lövése egyaránt kipattant a kapusról, harmadik érkezőként Gheorghe Grozav viszont már nem hibázott (1–1).

A félidőben az összes mezőnyjátékosát lecserélte Giovanni Costantino vezetőedző. A Bravo az első játékrészben tapasztaltnál is mélyebben védekezett, így az MTK lényegében folyamatosan a rivális térfelén mozoghatott. Újabb gól azonban nem született, 1–1 lett a vége.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NK Bravo (szlovén)–MTK Budapest 1–1 (1–1)
Kranjska Gora (Szlovénia)
MTK:
Mijatovics – Balázs B., Perkovic, Tiago Ferreira, Herrera – Ramadani, Mezei, Weir, Grozav – Prosser, Vancsa. Vezetőedző: Giovanni Costantino
G: M.Kramaric, ill.Grozav

AZ MTK NYÁRI PROGRAMJA AZ NB I-ES RAJTIG
A felkészülés kezdete:
június 18.
Edzőtábor:
Szlovénia
Június 26.: MTK–III. Kerület 7–2 (Ferreira 2, Prosser 2, Kocsis B., Grozav, Kovácsréti)
Június 30.: MTK–BVSC (NB III) 2–0 (Vancsa Z., Drljo)
Július 6.: NK Bravo (szlovén)–MTK 1–1 – Szlovénia
Július 9., 18.00: MTK–HNK Rijeka (horvát) – Szlovénia
Július 15., 18.00: MTK–Dinamo Moszkva (orosz) – Szlovénia
Július 16., 18.00: NK Triglav Kranj (szlovén II. o.)–MTK – Szlovénia