A ZTE hazai pályán legyőzte az Újpestet

2010.10.02. 16:55
Nemcsak a felvételen, a valóságban is alulmaradt az Újpest Zalaegerszegen (Fotó: Mirkó István)<br />
A labdar&uacute;g&oacute; NB I 9. fordul&oacute;j&aacute;ban a Zalaegerszeg hazai p&aacute;ly&aacute;n Darko Pavicsevics 7. percben szerzett fejesg&oacute;lj&aacute;val &eacute;s Prince Rajcomar m&aacute;sodik f&eacute;lidő eleji tal&aacute;lat&aacute;val 2&ndash;0-s előnyre tett szert az &Uacute;jpest ellen, Rajczi P&eacute;ter a 87. percben tizenegyesből m&aacute;r csak sz&eacute;p&iacute;teni tudott, &iacute;gy v&eacute;g&uuml;l 2&ndash;1-es hazai győzelemmel &eacute;rt v&eacute;get az &ouml;sszecsap&aacute;s. A kr&oacute;nik&aacute;hoz hozz&aacute;tartozik, hogy Pavicsevicset egy szerencs&eacute;tlen &uuml;tk&ouml;z&eacute;s ut&aacute;n k&oacute;rh&aacute;zba kellett sz&aacute;ll&iacute;tani, az első diagn&oacute;zis szerint szalagszakad&aacute;st szenvedett.

Jobban kezdte a találkozót a házigazda, Balajcza első rossz kimozdulását még megúszták az újpestiek, a 8. percben azonban egy jobb oldali szöglet után a kapus és Takács hibáját már kihasználta Pavicsevics, aki a rövid felsőbe stukkolt (1–0).

Darko Pavicsevicset kórházba kellett szállítani

Illés szabadrúgásával növelhette volna előnyét a hazai csapat, 21 méteres próbálkozása azonban elkerülte a bal felsőt, majd súlyos sérülést szenvedett az első gól szerzője. Szokol sodorta el lendületből Pavicsevics támaszkodó lábát, a sértett földön maradt, hordágyon kellett levinni (valószínűleg külső szalagsérülést szenvedett).

A folytatásban továbbra is zalaegerszegi fölény volt tapasztalható, ugyanakkor már lényegesen kisebb, és a félidő közepétől kezdve már veszélyesebben játszottak a vendégek, akik leginkább Mitrovics távoli lövéseivel próbálkoztak, nem túl sok sikerrel.

A félidő utolsó perceiben előbb Rajcomar, majd a csereként beálló Simon Krisztián fejesével veszélyeztettek a hazaiak, előbbinél Balajcza magabiztosan védett, utóbbinál pedig a középen érkező Máténak nagyobb esélye lett volna arra, hogy eltalálja a kaput.

A második játékrész elején ismét a zalaegerszegiek voltak aktívabbak, és bár Panikvar 23 méteres lövése még fölé szállt, és a 29 méterről megítélt hazai szabadrúgásból Bogunovics bombáját Balajcza bravúrral hárította, az 56. percben egy védelmi hiba után tovább növelte előnyét a vendéglátó. Hatvanméteres indítás után Rajcomar 10 méterről, Pollák mellett kilőtte a jobb alsót (2–0).

Valamivel több mint egy óra játék után mind a két háló megrezdülhetett volna, ám előbb a Tisza beadására berobbanó Rajczi pörgetése csattant a kapufán, majd Illés négy méterről, éles szögből leadott lövéséhez ért hozzá Balajcza.

A hajrában büntetőhöz jutottak a vendégek, miután Vlaszák szabálytalankodott Rajczival szemben a 16-oson belül. A mészpont mögé a sértett állt, és bár a zalaegerszegi kapus még hozzáért a labdához, védésre nem volt esélye (2–1).

Több gól már nem esett, a Zalaegerszeg így végül 2–1-re nyert hazai pályán – sikerével megelőzve a lila-fehéreket.

ZTE–ÚJPEST 2–1
(A Sport TV felvétele)

MÉSZÖLY: SOKKAL JOBBAN KELLETT VOLNA KEZDENÜNK

„Az előző mérkőzésekhez képest gyengébb teljesítményt nyújtottunk. Jobban kellett volna kezdenünk a találkozót, bár még így is volt esély a felzárkózásra. A ZTE-nek mindkét félidő elején sikerült betalálnia, ez meghatározta a meccset. Az is igaz, hogy ilyen rossz talajon nem játszottunk még a szezonban" – értékelt a találkozót követően Mészöly Géza a Sport Tv-nek.

„Az UTE képzettebb játékosokból áll, mi kontrákra kényszerültünk. Darko Pavicsevics sajnálatos sérülést szenvedett, már megvizsgálták a kórházban, az oldalszalagjaival van gond, hétfőn további vizsgálatokra kerül majd sor. Sajnos Kovács Gergőt is le kellett cserélnem, akkora ütést kapott, hogy nem tudott levegőt venni" – mondta Csank János, a ZTE vezetőedzője a lefújást követően.

1. Videoton FC 9 6 2 1 19–9 +10  20
2. Ferencvárosi TC 9 5 1 3 16–15 +1  16
3. MTK Budapest 8 4 2 2 12–10 +2  14
4. ZTE FC 9 4 2 3 14–13 +1  14
5. Kaposvári Rákóczi 7 4 1 2 13–9 +4  13
6. Budapest Honvéd 8 4 1 3 13–11 +2  13
7. Újpest FC 9 3 4 2 13–7 +6  13
8. BFC Siófok 9 3 4 2 12–8 +4  13