Megrepedt a veséje, az élete is veszélyben volt a korosztályos válogatott labdarúgónak

T. Z.T. Z.
2024.10.14. 14:55
Zója-Katona Márk (7) (Fotó: mlsz.hu)
A megrepedt veséjéből szivárgott a vér a hasüregébe Zója-Katona Márknak, az ETO FC Győr U19-es válogatott labdarúgójának a Miskolcon lejátszott, DVTK elleni szombati bajnoki után. Mint később kiderült: olyannyira nagy volt a baj, hogy a fiatal játékoson életmentő műtétet kellett végrehajtani.

Mint azt a Telex írta, Zója-Katonát a mérkőzés második félidejének közepén, egy ütközés közben rúgták vesetájékon, emiatt le is kellett cserélni. A meccsre hivatalosan kijelölt orvos megvizsgálta, de nem látta annyira súlyosnak a sérülést. A 17 éves játékos azonban a hazaúton rosszul lett, mentőt kellett hívni hozzá.

Később kiderült, hogy nagyon nagy volt a baj. A fiatal játékos egyik veséje ugyanis a rúgás következtében megrepedt, szivárgott a vér a hasüregébe. A miskolci kórházban életmentő műtéttel eltávolították a sérült vesét, de ezzel még nem volt túl a megpróbáltatásokon: a másik veséje nem akart beindulni. Vasárnap délelőttre végül jobban lett. A megmaradt veséje működni kezdett, levehették a gépről, és felébresztették a mélyaltatásból.

A győri játékosok vasárnap üzenetet is küldtek csapattársuknak: „Az egész klub nevében kívánunk jobbulást és mihamarabbi felépülést, gyógyulj meg, Csöpi!” – írták a közös fotón. 

 

Legfrissebb hírek

Nem súlyos a sérülése, Lionel Messi részt vehet a vb-n – sajtóhír

Foci vb 2026
7 órája

Kézilabda: öt csapat is duplázik a korosztályos négyes döntőkben

Utánpótlássport
Tegnap, 15:32

Labdarúgás: vereséggel zárta a Négy Nemzet-tornát az U15-ös válogatott

Utánpótlássport
Tegnap, 12:43

Röplabda: ismét a Békéscsaba nyerte az U20-as női bajnokságot

Utánpótlássport
Tegnap, 9:02

Kosárlabda: megvédte kadét leánybajnoki címét a Csata DSE

Utánpótlássport
2026.05.24. 20:53

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Kovács Mária: A gyerekek a leginkább formálhatók

Utánpótlássport
2026.05.24. 10:47

Kézilabda: a Pick Szeged és a Győri ETO az U16-os bajnok

Utánpótlássport
2026.05.23. 19:54
Ezek is érdekelhetik