Nyert, mégsem örül a Tiszakécske

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.05.26. 18:49
Kiesett, de legalább szépen búcsúzott a Tiszakécske a másodosztálytól (Fotó: Fehér Ádám)
A labdarúgó NB II utolsó, 34. fordulójában a Tiszakécske zsinórban hatodik meccsén maradt veretlen, de hiába nyert Csákváron, a kiesés miatt keserédes az öröme.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (1–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Kovács Imre (Bana Gergely, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Perczel – Murka, Karacs (Babós, 60.), Gregor Z. (Szalai P., 75.), Nahirnij – Major M. (Farkas A., 58.), Mészáros D., Szakály D. – Tamás N., Nagy Z. (Simon A., 60.), Jablonszkij (Fejős, 58.). Vezetőedző: Tóth Balázs
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Grünwald – Kocsis D. (Krivocjuk, 89.), Bencze (Czékus, 82.), Szőr, Bertus (Szekér, 89.), Balázs B. – Torvund (Takács T., 89.), Vajda R. (Gyurján, 63.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Nagy Z. (45.), ill. Kocsis D. (27.), Szőr (68.)
Tóth Balázs: – Megvolt a lehetőségünk, hogy kipróbáljuk az elmúlt hónapokban kevesebb lehetőséget kapó játékosainkat. Ebből a meccsből is tanultunk.
Balogh Pál: – Sajnálom, hogy egy ilyen bajnoki hajrával, hatmeccses veretlenségi sorozattal sem tudtuk kiharcolni a bennmaradást. Gratulálok a játékosainknak, megérdemelt győzelemmel zártuk a szezont.

A biztos bennmaradás tudatában a hazaiak szakvezetője, Tóth Balázs alaposan megfiatalította egyébként sem öreg csapatát, és öt, a fiatalszabálynak megfelelő korú játékossal kezdte a mérkőzést. Az első félidő élvezetes játékkal telt. A kécskeiek a kiesésük ellenére bizonyították, nem véletlenül őrizték öt hete a veretlenségüket. Mindkét kapu előtt több helyzetet alakítottak ki a csapatok, és Kocsis Dominik, illetve Nagy Zoárd révén egyszer-egyszer a hálók is megzördültek.

A szünet után sem lehetett panasz az iramra, de ekkor már több hiba csúszott a játékba. A vendégek voltak pontosabbak, akik Szőr Levente góljával megérdemelten harcolták ki a győzelmet. Ennek ellenére a lefújást követően a csákváriak lehettek boldogabbak, hiszen a következő idényt is az NB II-ben tölthetik, míg a Tiszakécske a harmadosztályban kezdheti meg a következő pontvadászatot. 1–2

AZ NB II VÉGEREDMÉNYE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az idei hat hazai találkozójából négyet elveszítő, de győzelem esetén még akár a 6. helyet is elcsíphető Csákvár az öt meccse veretlen, de már biztos kieső Tiszakécske ellen.