NB II: nyert a Vasas, fővárosi riválisa otthonában kapott ki a Honvéd, kécskei bravúr Szegeden

2024.03.31. 19:00
A piros-kék mezes Vasasnak nem okozott gondot a BVSC legyőzése (Fotó: Földi Imre)
A szombati Mosonmagyaróvár–Nyíregyháza (0–3) találkozó után vasárnap hét mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II 26. fordulója. Két olyan találkozót is rendeztek, amelyen fővárosi csapatok küzdöttek egymással. A Honvéd a Budafok otthonában szenvedett egygólos vereséget, míg a Vasas hazai pályán könnyedén győzte le a BVSC-Zuglót. Jót tett az edzőváltás a Tiszakécskének, amely meglepetésre Szegeden tudott nyerni. Ezúttal sem szakadt meg az Ajka elképesztő tavaszi sorozata, a Veszprém megyeiek ezúttal a Gyirmótot győzték le. A baranyai rangadón a Pécs hiába játszott közel 20 percet emberelőnyben, így is csak 2–2-re végzett a Kozármisleny ellen. Döntetlennel zárult a Kazincbarcika–Csákvár és a Soroksár–Haladás mérkőzés is. A forduló zárásaként hétfőn az ETO FC Győr a Siófokot fogadja.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

VASAS FC–BVSC-ZUGLÓ 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1496 néző. Vezette: Antal Péter (Szilágyi Norbert, Nagy Viktor)
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Hidi M. S. – Bakti B. (Girsik A., 70.), Berecz Zs. (Vida M., 83.), Urblík J., Doktorics (Deutsch L., 77.) – Radó (Holender, 70.), Tóth Milán (Zimonyi, 82.). Vezetőedző: Gera Zoltán
BVSC Csenterics – Nagy J. (Benkő-Bíró, 52.), Vinícius (Hesz, a szünetben), Deutsch B., Király Á. – Tóth K., Hidi P. (Nwachukwu, 52.) – Ihrig-Farkas (Tóth Milán, 77.), Mitrovics (Májer, 77.), Kelemen P. – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Berecz Zs. (1–0) a 17., Király Á. (öngól, 2–0) a 46. percben
Kiállítva: Deutsch B. a 72. percben
Gera Zoltán: – Az első félidőben kontrolláltuk a mérkőzést, helyzeteket is kialakítottunk, de nem tetszett, hogy sok labdát adtunk el, és az ellenfél ezekből kontrázhatott. A második játékrészben növelni akartuk előnyünket, ez gyorsan sikerült is, és onnantól kezdve a BVSC bátrabbá vált, területeket hagyott nekünk, így pedig volt még gólszerzési lehetőségünk. A kiállítás végül eldöntötte a meccset, viszont ezután passzívvá váltunk, pedig a hajrában még jó lett volna további helyzeteket kialakítani. Tudunk ennél jobban is játszani – az a cél, hogy ezt megmutassuk.
Szekeres Tamás: – Az első félidei játékkal nagyon elégedetlen voltam, mert a fiúk nem tartották be, amit megbeszéltünk, és a rossz kezdés előrevetítette a vereséget. Ennek ellenére a Vasasnak nem volt sok helyzete, egy nagy egyéni hiba után szerzett vezetést. A kapott gól után nem akartunk kinyílni, de a szünet után rögtön jött a második hazai találat, amely után változtattunk, feljebb mentünk, próbáltunk labdát szerezni, de két lehetőségünkből egyet sem tudtuk kihasználni.

BUDAFOKI MTE–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 1200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Belicza Bence, Csatári Tibor)
BMTE: Gundel-Takács – Fekete M. (Szerető, a szünetben), Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Oláh B. (Horgosi, 89.), Csonka A. – Merényi (Pintér Á., 67.), Soltész I., Kovács D. – Zsóri (Vasvári, 58.). Vezetőedző: Dajka László
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N. (Bobál G., 73.), Nyitrai (Bocskay, 81.), Lőrinczy – Kundrák (Benkő, 73.), Holman, Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Vasvári (1–0) a 74. percben
Dajka László: – Az első perctől azt éreztük, hogy egy feljövőben lévő Honvédot fogadunk, mely játssza a focit. Ettől elszállt az önbizalmunk az első félidőben. Szünetben sikerült felrázni a társaságot, jól sikerültek a váltásaink is, s bár több helyzetük volt a kispestieknek, mi nyertük meg a találkozót.
Csertői Aurél: – Nehéz egy ilyen meccset értékelni. Az utolsó öt meccsen nem volt ennyihelyzetünk, mint most, de mind elhibáztuk, míg a hazaiak első kaput eltaláló lövése gólt ért. Jó játékunk ezúttal sajnos nem párosult eredményességgel.

FC AJKA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Sinkovicz Dániel, Ring Kevin)
AJKA: Szabados I. – Szűcs K., Kenderes, Tar, Csemer – Tajthy T. (Görgényi, 77.), Csizmadia Z. (Pantovics, 66.), Zsolnai R. (Sejben, 38.), Nagy K. (Horváth P., 77.), Babos B. – Szarka Á. (Borsos, 66.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Csörgő V., Szegi (Kovács D., 78.) – Kovács M. (Hajdú Á., 67.), Szőke G., Madarász (Takács R., 78.) – Kicsun (Jova B., 78.), Adamcsek (Erdei M., 67.), Medgyes Z. Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Szarka Á. (11-esből, 1–0) az 57. percben
Schindler Szabolcs: – Az első és a legfontosabb, hogy ezt a győzelmet Sanyi bácsinak szeretnénk felajánlani. Az első félidőben nagy taktikai csata folyt, sajnos volt egy kényszerű cserénk is. A másodikban viszont sikerült rendet raknunk, minimálisan változtattunk, három nagy helyzetünk is volt, az igaz, hogy csak tizenegyesből sikerült betalálnunk, de úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.
Tamási Zsolt: – Az első félidő rendben volt, de nem volt magas színvonalú találkozó. A másodikban visszaestünk, hiányzott a pontosság és a dinamika a játékunkból, ez inkább ikszes meccs volt, amelybe belehibáztunk, és ez döntött, ennek ellenére a helyzeteink azért megvoltak.

PÉCSI MFC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–2 (2–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 2200 néző. Vezeti: Bana Gergely (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
PMFC: Helesfay – Miknyóczki (Majnovics, 65.), Rácz L., Pejovics, Hadaró – Krausz, Terbe, Hudák M. – Harsányi I., Rácz B. (Bukovics, 65.), Szabó M. Megbízott edző: Czinkon Szabolcs
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Horváth D., Füredi (Bor, 56.), Turi – Nagy E. – Molnár Á., Schuszter (Tóth Z., 68.), Major S. (Hegedűs M., 56.), Kirchner (Kozics, 85.) –  Horváth P. (Daru, 68.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Schuszter (0–1) a 2., Miknyóczki (1–1) a 20., Kirchner (1–2) a 26., Harsányi (2–2) a 33. percben
Kiállítva: Horváth D. (gólhelyzetben szabálytalankodott) a 76. percben
Czinkon Szabolcs: – Hidegzuhanyként ért minket a mérkőzés eleje. Szerencsére összesen kétszer is tudtunk egyenlíteni. Kidolgoztunk helyzeteket, mégis pontrúgásokból értük el a találatainkat.
Aczél Zoltán: – Negyedóra elteltével akár három góllal is vezethettünk volna, de a helyzetek nem számítanak. Az felháborító, hogy megint pontrúgásokból kaptunk gólokat. Mérges vagyok, mégis büszkén gratulálok a csapatomnak.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–TISZAKÉCSKEI LC 0–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1252 néző. Vezette: Nagy Róbert (Szabó Dániel, Márkus Péter)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Kővári – Haris (Gajdos, 83.), Nyári (Magyar Zs., 53.) – Papp Á. (Zuigeber, a szünetben), Bíró B., Óvári (Nagy R., 68.) – Klausz M. (Borvető, 53.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Valencsik – Balázs B., Szőr (Kállai Z., 71.), Pongrácz (Bertus, 32.), Kocsis D. – Zamostny, Vajda R. (Cipf, 78.), Torvund. Megbízott vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Kocsis D. (0–1) a 47., Vajda R. (0–2) a 74. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Sajnos nem láttam most a pályán csapatomat. Szinten alul teljesítettünk, elfogadom és vállalom a felelősséget, talán ezúttal nem megfelelően készítettük fel a játékosokat. Vannak olyanok, akik nem tudják feldolgozni ezt a fajta nyomást, talán több tejet kellene meginniuk. Megtanultuk a leckét, ez már történelem, rossz történelem, előre kell tekinteni a következő meccsre.
Balogh Pál: – Kicsit mást csináltunk az elmúlt héten, és amit megbeszéltünk, azt majdnem az egész meccsen meg is valósítottuk. Kevesen hittek abban, hogy mi itt pontot, netán pontokat szerzünk. Büszke vagyok a fiúkra, mert az első néhány szegedi kontrát leszámítva végig ellenőrzésünk alatt tartottuk a találkozót, és a srácok elhitték, hogy tudnak győzni.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 350 néző. Vezette: Farkas Tibor (ifj. Varga Gábor, Kovács Gábor)
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Szekszárdi M. (Pekár L., 23.), Heil, Dobozi (Kotula M., 77.) – Ternován (Gante, 60.; Kurdics, 77.), Csatári, Varga J., Kártik (Ádám F., 60.), Süttő – Pethő, Pinte P. Vezetőedző: Csábi József
CSÁKVÁR: Zelizi – Nahirnij, Babós L., Karacs, Murka – Dusinszki (Farkas A., 64.), Mészáros D., Szakály D. – Tamás N. (Jablonszkij, 64.), Nagy Z. (Simon A., 73.), Gazdag V. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Dusinszki (0–1) az 53., Pekár L. (1–1) a 61. percben
Csábi József: – Jól kezdtük a mérkőzést. Sajnos sérülések is nehezítették a dolgunkat. A második félidő elején jobban játszott az ellenfél, de sikerült a góljukra válaszolnunk. Sajnálom, hogy nem lett meg a három pont.
Tóth Balázs: – Az első játékrészben a szél is megnehezítette a dolgunkat, de a fordulást követően vezetést szereztünk. Sajnos nem sikerült megtartanunk az előnyt egy védelmi hiba miatt.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1  (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Schadirac (Króner –, 74.), Kékesi, Vági A. – Vass Á. (Dragóner F., 87.), Katona M. (Németh E., a szünetben) – Varga Z. (Hajdú R., 74.), Köböl (Gálfi 74.), Korozmán – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
HALADÁS: Pálfi – Ene, Jagodics M., Csonka B. (Bolla G., 49.), Beronja – Zvekanov (Szíjjártó, 75.) – Nyíri V. (Pintér F., 83.), Mohos, Jancsó, Horváth R. – Kelemen M. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 79., Pintér F. (1–1) a 85. percben
Lipcsei Péter: – Abszolút reálisnak tartom az eredményt. Igaz, hogy ikszes mérkőzés volt, de ha nem sokkal a mérkőzés vége előtt vezetsz, már nem szabad gólt kapnod, meg kell nyerned a meccset.
Alekszandar Jovics: – Pont ilyen nehéz találkozóra számítottam. Ma mindkét csapat megérdemelte az egy–egy pontot, bár lehet, hogy mi jobban tudtuk kontrollálni a játékot. Úgy érzem, jó mérkőzést játszottunk, és erre a pontra tovább tudunk építkezni.