Négyszer válaszolt az ETO Kalmár fejes góljára

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.10.08. 16:50
Nehezen indult, de a kiállítás után bedarálta a zöld mezes ETO a Budafokot (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a játéknap előtt éllovas ETO FC Győr a Budafoki MTE-t fogadta. Bár az első félidőben a Budafok előnyt szerzett, a második félidőben a hazaiaknak sikerült fordítaniuk, és 4–1-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 4–1 (0–1)
GYŐR, ETO Park, 1874néző. Vezette: Rúsz Márton (Szécsényi István, Sinkovicz Dániel)
ETO: Ruisz – Szépe J., Boldor, Keresztes K. (Diarra, 57.) – Vera, Vingler (Tóth R., 61.), Anton, Bumba (Riquelme, 81.), Csontos D. (Vianna, 57.) – Kröhn (Csóka B., 57.), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
BUDAFOK:Gundel-Takács–Biró M., Lorentz M., Horgosi, Kalmár O. –Csonka A. (Orosz M., 86.), Oláh B. –Szerető (Sós M., 86.), Merényi (Nagy G., 67.), Horváth O. (Kocsis B., 67.) –Elek B. (Vasvári, 86.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző
: Skvarka (61.), Tóth R. (71.), Bumba (76.), Csóka B. (88.), ill. Kalmár O. (10.)
Kiállítva: Biró M. (54.)

Antonio Munoz: – Fontos győzelemmel tartottuk meg első helyünket. A szünetig nem találtuk a tempót, de a kiállítás után sikerült ritmust váltanunk, és lendületből gólokat szereztünk.
Erős Gábor:
– Nem indult győri fiesztának a mérkőzés, sokáig fegyelmezetten játszottunk. A kiállítás megpecsételte a sorsunkat, a Győr nem az a csapat, amelyik egy ilyen lehetőséget ne tudna kihasználni.

Nem hozott látványos játékot az első félidő. A masszívan védekező Budafok védelmét az ETO pedig nem tudta feltörni. Az első nagyobb vendéghelyzet viszont gólt eredményezett: a 10. percben Szerető szögletéből Kalmár fejelt a kapufa segítségével a kapuba. A győriek próbálkozásai rendre kudarcot vallottak: Boldor a kapufát találta el, Bumba megpattanó beadását pedig Gundel-Takács hárította bravúrral. A Budafok inkább kontrákra játszott az előnye tudatában, de Ruisz kapujáig nem jutott el az első játékrész további részében.

A második félidő első perceiben ugyanabban a mederben zajlott a meccs, mint ahogy az első félidő véget ért. Aztán Biró egy kezezésért sárga lapot kapott, majd az 54. percben kemény szabálytalansága után megkapta a második sárgáját is, így emberhátrányba került a Budafok. Munoz ráadásul nagyon jól cserélt. A 61. percben a nem sokkal korábban beküldött Diarra adott gólpasszt Skvarkának, majd a gól után beálló Tóthrévén már az ETO került előnybe. Alig öt perccel később Bumba találatával növelte előnyét a hazai együttes, majd a meccs utolsó perceiben a pár perce pályán lévő Riquelme találta el a kapufát, a kipattanót pedig szintén a csereként beszálló Csóka lőtte a kapuba.

Az ETO a második félidei játékának köszönhetően megérdemelten győzött a Budafok ellen. 4–1

Gundel-Takács (sárgában) négy gólt kapott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

18. Mosonmagyaróvár11388–26–183

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: GÓÓÓL! Riquelme hat méterről a felső lécre rúgja a labdát, a kipattanó Csóka Bálinthoz kerül, aki hat méterről jobbal a bal alsóba lő.4–1

86. perc: Budafoki cserék: Csonka helyére Orosz M., Elek B. helyére Vasvári, Szerető helyére pedig Sós M. áll be.

84. perc: Boldor fejeli a labdát kapu fölé egy beívelt szabadrúgás után.

81. perc: Bumba helyére Riquelme áll be.

80. perc: Anton lövi a labdát kapu fölé 21 méterről.

Az ETO (zöldben) a Budafok fölé kerekedett (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

76. perc: GÓÓÓL! Vera passzol remekül Bumbához, aki az ötös jobb sarkáról a hosszú felsőbe lő. 31

74. perc: Vianna erős lövését védi Gundel-Takács.

71. perc: GÓÓÓL! Tóth Rajmund lövi el a labdát 7 méterről, Gundel-Takács beleüt, de védeni nem tud. 21

67. perc: Cserél a Budafok: Horváth O. helyére Kocsis B.áll be, Merényit pedig Nagy G. váltja.

66. perc: Vera tekeri el a labdát a jobb felső mellett.

61. perc: Vingler Lászlóhelyére áll be Tóth Rajmund.

61. perc: GÓÓÓL! Diarra kap labdát a jobb szélen, a második vonalban érkező Skvarka elé passzol, aki 15 méterről a jobb alsóba lő.1–1

57. perc: Győri cserék: Kröhn helyére Csóka B., Csontos helyére Vianna, Keresztes helyére pedig Diarra áll be.

A képen emberfölényben a meccset emberhátrányban záró Budafok (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

54. perc: Bumbát rúgja fel hátulról Biró M., megkapja érte a második sárga lapját, és a vele járó pirosat is.

52. perc: Vingler kap sárga lapot mezhúzásért.

50. perc: Biró Márk kap szándékos kezezésért sárga lapot.

46. perc: Csere nem volt a szünetben. Folytatódik a mérkőzés.

Sokáig csak küzködött az ETO (zöldben), de végül háromgólos győzelmet aratott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45+1. perc: Egy perc ráadás után véget ér az első félidő.

40. perc: Merényi lövését fogja Ruisz.

38. perc: Centikkel marad csak le Szerető egy balról érkező beadásról.

36. perc: Bumba megpattanó beadását Gundel-Takácsnak kell kiütnie a kapu torkából, aztán Csontos ismétlését blokkolja egy budafoki védő.

31. perc: Boldor szabadrúgásból a felső lécet találja el.

26. perc: Anton teszi próbára Gundel-Takácsot: a bal oldali szögletet kapura tekeri a győriek pontrúgásfelelőse, de a budafoki kapus résen van.

25. perc: Csonka A. kap sárga lapot.

24. perc: Skvarka beadását is Lorentznek sikerül tiszáznia.

15. perc: Anton bal oldali szöglete után Kalmár O. fejjel ment szögletre a hosszú oldalon.

10. perc: GÓÓÓL! Szerető bal oldali szögletét Kalmár Olivér fejeli el nyolc méterről, a labda a bal kapufa tövéről pattan a kapuba. 01

9. perc: Vingler beadása után Lorentz tisztáz a kapu előteréből.

1. perc: Piros-feketében a vendégek, zöldben a hazaiak. A bajnokit a Budafok kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a játéknap előtt azonos pontszám mellett több győzelmével élen álló, az előző két körben idegenben győztes ETO FC Győr az öt ponttal kevesebbet gyűjtő, két forduló óta nyeretlen Budafoki MTE ellen.