A Kozármisleny 2–1-es győzelmet aratott az eddig veretlen Soroksár ellen

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.08.19. 18:50
A fekete mezes Soroksár veretlenül érkezik Kozármislenybe (Fotó: Koncz Márton/archív)
Az eddig veretlen Soroksár még megszerezte a vezetést Lovrencsics révén 11-esből, de Vajda az első félidő végén egyenlített, majd a második játékrészben Molnár Ádin győztes gólt szerzett (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SOROKSÁR SC 21 (11)
Kozármisleny,
600 néző. Vezette: Katona Balázs (Vörös Dániel, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Egerszegi (Major szünetben), Füredi, Turi – Nagy E., Kozics – Vajda (Nagy K. 78.) R., Kirchner (Nagy M. 85.),Hegedűs M. (Tóth Z. 68.) – Rácz Balázs (Molnár Á. szünetben). Vezetőedző: Aczél Zoltán
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Pintér D. – Vass Á. (Dragoner 80.) – Gálfi (Dobos 62.), Németh E. (Sipos 73.), Katona M. (Varga I. 80.), Vogyicska (Hajdú 61.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Vajda (45.), Molnár Á. (76.), illetve Lovrencsics (22. – 11-esből)
Aczél Zoltán
: – Nem kezdtünk rosszul, a labdabirtoklási arány is ezt mutatta, de utána elkövettünk egy nagy hibát. Jókor jött az egyenlítő gól, a második félidő pedig már tisztán a miénk volt.
Lipcsei Péter: – Reálisan nézve a Kozármisleny a második félidőben többet tett a győzelemért. Az más kérdés, hogy a tizenegyesnél járt volna a második sárga lap Egerszegi Tamásnak és akkor azért más lett volna a játék képe.

Az első félidő első 20 percében nem sokat volt a labda a hazai térfélen, jobbára a Soroksár kapuja előtt folyt a játék, de gólt nem szerzett a hazai csapat. A félidő felénél vezetett pár kontrát a vendég csapat és az egyik végén büntetőt harcoltak ki, amit Lovrencsics higgadtan értékesített. A gól nem zavarta meg a hazaiakat és újra átvették a kezdeményezést és még az első félidő végén egyenlítettekVajda góljával. A második félidő hasonlóan zajlott mint az első, jobbára a Kozármisleny támadott, egy pontrúgásból veszélyeztetett a Soroksár. Majd jött a 76. perc és az első gólszerzőVajda pontos keresztlabdáját vette leMolnár Ádin és egy csel után kilőtte a hosszú sarkot, és megszerezte a győzelmet a Kozármisleny számára. A mérkőzésen végig domináló hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott és tartotta otthon a három pontot (2–1).

18. Mosonmagyaróvár 5 1 4 3–13 –10 1

90+4. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

4 perc hosszabbítást mutatott a tartalék játékvezető.

85. perc: Hazai csere, Kirchner helyére érkezik Nagy M.

85. perc: Beke lövését bravúrral hárította Holczer.

84. perc: Hajdú szabadrúgását fogta Lékai.

83. perc: Turi sárgul be.

80. perc: Soroksár változtat két helyen, Katona M. és Vass Á. helyett Varga I. és Dragoner folytatja.

78. perc: Hazai csere, Vajda helyére érkezett Nagy K.

76. perc: GÓÓL vezet a Kozármisleny! Vajda indult meg befelé a jobb szélről és adott egy pontos keresztlabdát Molnár Ádinnak, aki egy csel után kilőtte a hosszú sarkot. 2–1!

73. perc: Csere vendég oldalon, Németh E. helyére érkezett Sipos.

72. perc: Kirchner ugratta ki Molnárt aki elfutott a védője mellett és lőtt, Holczer nagyot hárított.

68. perc: Hegedűs hagyta el a pályát és érkezett Tóth Z.

65. perc: Nagy E. kapott sárga lapot.

65. perc: Füredi próbálkozott egy átlövéssel, de nem jelentett veszélyt a kapura.

61. perc: Kettős csere a Soroksárnál, Vogyicska és Gálfi hagyta el a pályát és érkezett Hajdú és Dobos.

61. perc: Beke beadása után Molnár Á. találta el rosszul a labdát, elmaradt a helyzet.

55. perc: Vendég szöglet után kontrázott a Kozármisleny, Hegedűs passzolt a bal oldalon felfutó Vajda elé, aki éles szögből lőtt a léc fölé.

54. perc: Gálfi szabadrúgását tolta léc fölé Lékai.

50. perc: Kapu előtti kavarodás végén Hegedűs lőtt, Holczer fogta a labdát.

46. perc: Kettőt változtatott a hazai csapat a szünetben, Egerszegi és Rácz helyére érkezett Major és Molnár.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

Két perc lesz minimum a hosszabbítás.

45. perc: GÓÓÓL 11! Egy szép hazai támadás végén Turi lőtt, ez még levágódott Kajánról, de Vajda elé került, aki igazított rajta és kilőtte a hosszú sarkot 20 méterről, Holczer nem tudott hárítani.

Vass Á. ápolása miatt állt a játék egy percig.

40. perc: Lipcsei Péter, a vendégek vezetőedzője kapott sárga lapot.

39. perc: Lékai mentett fejjel kifutva a kapujából.

35. perc: Egy gyors kontra végén Lovrencsics lőtt, Egerszegiről pattant szögletre a labda.

28. perc: Egy bal oldali támadás végén Rácz lőtt kapura, Holczer mellett már elment a labda, de a gólvonalról mentett Valencsik.

Folytatódik a mérkőzés.

Ivószünet következik.

22. perc: Lovrencsics higgadtan értékesítette a büntetőt, a kapu bal oldalába lőtt, Lékai jobbra vetődött. 0–1.

21. perc: Egerszegi rántotta le Katonát, vendég büntető következik.

18. perc: A szélen felfutó Beke kapta a labdát, befelé húzott vele, majd egy csel után lőtt, de a próbálkozás Valencsik hátáról pattant le, és kerültKirchner elé aki éles szögből kapásból lőtt, de ezt megKaján blokkolta.

16. perc: Turi beadásába ért bele a visszafutó Gálfi és így pattant Holczerhez a labda.

13. perc: Egerszegi kapott sárga lapos figyelmeztetést,Lovrencsics buktatásáért.

11. perc: Beke kiugratása volt kicsit hosszú Rácz Balázsnak, így Holczeré lett a játékszer.

7. perc: Vogyicska ment el a bal szélen, középre adott labdáját Füredi fejelte ki Lovrencsics elől, majd ismét Vogyicskához került aki éles szögből lőtt,Lékai hárított.

6. perc: Hosszú indítás szállt Kirchner felé, de a visszaérkező Króner tisztázni tudott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hetedik helyen álló, eddig döntetlent még nem játszó HR-Rent Kozármisleny a veretlenül harmadik Soroksár SC ellen.