Ikszelt a Vasas Pécsen, szoros meccsen nyert az ETO és a Honvéd

2023.08.16. 17:20
Kocsis Dominik lőtte a Honvéd első gólját (Fotó: Koncz Márton)
Szerdán rendezték meg a labdarúgó NB II teljes 4. fordulóját. Megszerezte első pontját a Haladás, amely ajkai albérletében 1–1-re végzett a Nyíregyházával. A Mosonmagyaróvár negyedszer is kikapott, míg a Budafok a BVSC-t, a Soroksár pedig a Csákvárt győzte le két góllal. Az előbbi továbbra is második, az utóbbi a harmadik helyre lépett fel a tabellán. A folytatásban a Vasas tévés meccsen gól nélküli döntetlent játszott Pécsen, majd az esti műsorban a Honvéd első hazai győzelmét aratta a Tiszakécske ellen, a listavezető ETO FC Győr a Kozármislenyt múlta felül egy góllal, a Szeged pedig hazai pályán ikszelt a Gyirmóttal.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 2218 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Huszár Balázs, Ország Péter)
GYŐR:Pap E. – Buna (Vera,a szünetben), Szépe,Keresztes K.,Csontos D. – Riquelme (Vingler,a szünetben), Anton (Tóth R.,82.), Bumba – M. Diarra (Lacza,71.), Huszár M. (Kröhn, a szünetben), Skvarka. Vezetőedző:Antonio Munoz
KOZÁRMISLENY:Csenterics – Sági,Gajág,Egerszegi (Molnár Á.,79.), Turi T. – Schuszter,Kozics (Barkóczi,79.) – Tóth Z.,Nagy K. (Vajda R.,58.), Hegedűs M. (Major S.,70.) – Horváth P. (Kirchner,58.) Vezetőedző:Aczél Zoltán
Gólszerző:Riquelme(1–0)a 10., Krichner(1–1)az 59., M. Diarra(2–1)a 66. percben
Kiállítva:Sági 94. perc (második sárga lap után)
Antonio Munoz:– Nehéz mérkőzés volt, nem lepett meg bennünket a Kozármisleny játéka. Nekünk ezúttal kevésbé ment, de becsülendő, hogy tudtunk küzdeni a megérdemelt győzelemért.
Aczél Zoltán:– Egy góllal talán jobb volt a Győr, de nincs miért bírálnom a csapatomat. Kevesebb lehetőséggel rendelkezve is mind mentálisan, mind fizikálisan felnőttünk a feladathoz.

PÉCSI MFC–VASAS 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 2000 néző. Vezette: Antal Péter (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz, Pejovics, Majnovics – Terbe, Szeles (Krausz, 69.) – Vas (Bukovics, 75.), Gyurkits, Szabó M. (Harsányi, 84.) – Tóth-Gábor (Gera Za., 75.). Vezetőedző: Weitner Ádám
VASAS:
Uram – Szivacski, Litauszki, Baráth B. (Pávkovics, 73.), Deutsch – Hidi M., Sztojka (Urblík, a szünetben) – Bakti (Girsik, 55.), Hinora (Holender, 65.), Radó (Tóth M., a szünetben) – Novothny. Vezetőedző: Desits Szilárd
Weitner Ádám
: – Eltüntettük a két csapat közötti különbséget, időnként jól játszottunk. Sajnálom, hogy a befektetett munka nem eredményezett gólt, így meg kellett elégedni az egy ponttal.
Desits Szilárd: – Korrekt eredmény született, nem lehet okom panaszra, mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei. Négy nap alatt négy pontot szereztünk, ha ebből hét nap alatt hét lesz, elégedett leszek.

BUDAPEST HONVÉD–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (10) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 3304 néző. Vezette: Káprály Mihály (ifj. Varga Gábor, Mohos Milán)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Lovric, Kálnoki-Kis D., Benczenleitner – Eördögh, Bocskay, Holman (Adorján, 60.) – Kocsis D. (Szabó A., 88.), Átrok (Keresztes, 60.), Kerezsi (Kundrák, 60.; Krajcsovics, 81.). Vezetőedző: Pinezits Máté
TISZAKÉCSKE: Prokop – Máté Zs. (Horváth Z., 81.), Fodor F., Balázs B.,Polyák (Kocsis II D., a szünetben), Bencze M. (Zamostny, a szünetben) – Márkus A. (Gyurján, a szünetben), Szekér – Torvund (Kiss B., 64.), Cipf, Erdei C. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Kocsis D. (1–0) a 10., Kovács N. (2–0) a 49., CIpf (2–1) a 76. percben
Pinezits Máté
: – Nagyon örülök neki, hogy góljaink mellett sok helyzetet alakítottunk ki. Az időjárás miatt a szünet után egy másik meccs kezdődött, de a csapat küzdelemből jelesre vizsgázott. A legfontosabb tudatosítani azt, hogy egy folyamat elején járunk még, és bár az egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapat vagyunk az országban, nem szabad, hogy ezek a győzelmek elvigyék a fókuszt.
Vas László: – Ebben a mérkőzésben jóval több volt, de hiányzott belőlünk az a minőség, amivel a magunk javára fordíthattuk volna a találkozót. A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy fordítunk, de gyorsan újabb elkerülhető gólt kaptunk, aztán pedig a felázott talajon már nem volt benne játékunkban, hogy fordítani tudunk – csak szépíteni sikerült egy látványos találattal.

BUDAFOKI MTE–BVSC-ZUGLÓ 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 700 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Márkus Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. (Horgosi, 75.) – Oláh B., Csonka A.– Szerető (Kocsis B., 75.), Vasvári, Horváth O. (Merényi, szünetben) – Elek (Pintér, szünetben). Vezetőedző: Erős Gábor
BVSC: Kovács B.– Lénárt G. (Balogh, 56.), Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á.– Hidi P., Csősz (Gergely P., 64.) – Vernes (Májer, 56.), Mitrovics, Kelemen P.– Mészáros A. Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző: Kalmár O. (47.), Vasvári (52.)
Erős Gábor:
– Amit szerettünk volna az első félidőben, nem igazán működött, kicsit fel is kellett emelnem a hangomat az öltözőben a szünetben. A második félidőben némi szerencse is kellett a két gyors gólhoz, de utána a védekezésünk nagyon rendben volt, de akkor is jobban örülnék, ha úgy tudtunk volna nyerni, hogy többet van nálunk a labda.
Urbán Flórián:
– Az első félidő egész jó volt, nem éreztem volna, hogy az ellenfél annyival jobb lett volna. Ma is a jobb oldalról kaptuk a gólt, és a múlt héten is, de természetesen ez csapatjáték. Onnantól futottunk az eredmény után, de nem volt bennünk átütőerő ahhoz, hogy esetleg gólt szerezzünk.

SZEGED-CSANÁD GA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1231néző. Vezette:Farkas Tibor (Szalai Dániel, Sinkovicz Dániel) SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey,Szilágyi Z.,Tóth B.,Gera N. – Nyári P.,Bíró B. (Daru, 90.) – Prosser,Magyar Zs. (Radics, 76.), Gajdos (Óvári, 63.) – Borvető (Palincsár, 63.) Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
GYIRMÓT:Hársfalvi – Polgár K.,Hudák D.,Csörgő V.,Jova – Kovács M.,Szőke G. – Soltész D.,Madarász (Kovács D.,56.), Takács R. (Medgyes Z.,56.) – Adamcsek (Pethő, 66.) Vezetőedző:Csizmadia Csaba
Gólszerző:Hudák D. (0–1) a 4., Bíró B. (1–1) a 72. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Csalódott vagyok, mert úgy érzem, két pontot vesztettünk. A második félidőben mutatott játékunkkal elégedett vagyok, mert végig a mi akaratunk érvényesült.
Csizmadia Csaba:– Álomszerűen kezdtünk, vezetést szereztünk, és az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a jó erőkből álló Szegednek. A szünet után nagy nyomást helyezett ránk a házigazda és sikerült egyenlítenie.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–FC AJKA 0–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 250 néző. Vezette: Horváth Tibor (Kulman Tamás, Szabó Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita,Papp Sz.,Deák I.,Horváth K. – Czingráber (Korbély,69.) – Csóka D. (Tullner,69.), Végső (Nagy P.,a szünetben), Illés D.,Szabó B. (Szalka,a szünetben) – Pataki Z. (Takács T.,a szünetben). Vezetőedző:Németh Zoltán
AJKA:Horváth D. – Szűcs K.,Tar,Görgényi,Présinger – Vogyicska (Csizmadia Z.,77.), Gyuris (Antal G.,69.), Rabatin,Berzsenyi (Zsolnai,65.) – Gaál (Szarka Á.,77.), Borsos F. (Sejben,65.) Vezetőedző:Jeney Gyula
Gólszerző:Rabatin (0–1) a 2., Gaál (0–2) a 14. percben
Németh Zoltán:– Negyedóra alatt lerendeztük magunkat, folytatva vesszőfutásunkat.
Jeney Gyula:– Nagyon örülök, hogy két csapatra való jó játékosom van, ennek köszönhető, hogy tudok rotálni. Jó játékunkhoz ezúttal eredmény párosult.

SOROKSÁR SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Haraszti út, 350 néző. Vezette: Bana Gergely (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
SOROKSÁR:Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Vincze Á. – Katona M. (Varga I., 76.), Németh E. – Dobos Á. (Köböl, 66.), Sipos Z. (Gálfi N., 66.), Hajdú R. (Vogyicska Balázs, 76.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 84.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
CSÁKVÁR:
Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs D., László N. (Nagy Z., 66.) – Farkas A. (Major M., 79.), Mészáros D. (Gazdag V., 66.), Szakály D. – Tamás N. (Juhász L., 55.), Simon A., Fejős (Baracskai, 55.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Hajdú R. (1–0) az 52., Dragóner F. (2–0) a 85. percben
Lipcsei Péter:
– Az első félidő nem tetszett, a meleg mindkét csapat játékára rányomta a bélyegét. Ma is bebizonyosodott, hogy nekem húsz játékosom van. A cserék ma ismét remekül szálltak be, bizonyíték erre Dragóner Filip pazar gólja, amellyel lezárta a mérkőzést.
Tóth Balázs:– Készültünk a Soroksár játékából, ami alapján ilyen mérkőzésre számítottunk. A gólig rendben is voltunk, helyzeteket dolgoztunk ki, de sajnos, ezeket kihagytuk. A végén kapott gól pedig eldöntötte a mérkőzés sorsát.

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 300
néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Máyer Gábor)
HALADÁS: Verpecz – Csató (Nyíri, a szünetben), Jagodics M., Csonka, Doktorics – Szakály A. (Jancsó, 65.), Zvekanov (Csernik K., a szünetben) Horváth R., Rácz B.– Kelemen, Mohos (Szvoboda, 65.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
NYÍREGYHÁZA: Dala – Tamás O., Rjasko, Baki (Farkas B., 44.), Nagy B. – Nagy D. (Vass, 61.), Toma, Kesztyűs, Gresó – Herjeczki, Géresi (Ramos, 61.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Nagy D. (0–1) a 46., Kelemen (1–1) a 82. percben
Kiállítva: Doktorics a 90. percben
Alekszandar Jovics
: – A második félidő elején furcsa gólt kaptunk, utána sikerült rendezni sorainkat, és a hajrában mindent elkövettünk a pontszerzés érdekében.
Tímár Krisztián: – Rengeteg helyzetet hagyunk ki. Csalódott vagyok, mert két pontot veszítettünk.

KAZINCBARCIKA SC–BFC SIÓFOK 1–1 (0–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 500
néző. Vezette: Lovas László (Belicza Bence, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Székely K., 75.), Szekszárdi M., Heil – Papp M. – Csilus T., Ádám, Szabó B. (Kártik, 68.), Süttő (Kotula M., a szünetben) – Pinte (Gyurkó, 82.), Pekár (Kurdics, 68.). Vezetőedző: Csábi József
SIÓFOK: Winter – Vágó, Vékony, Debreceni – Polényi, Varjas, Kitl M., Girsik (Major, 63.), Böndi (Szedlár, 88.) – Dénes (Nagy-Kolozsvári, 80.), Menyhárt Zs. (László, 63.). Vezetőedző: Vukmir Dragan
Gólszerző: Ádám (11–esből, 1–0) a 49., Tóth B. (öngól, 1–1) az 53. percben
Csábi József
: – Nyílt, változatos és jó iramú mérkőzést játszottunk, a színvonal nem volt túlzottan magas, de ez betudható a tét nagyságának. Összességében nem vagyok elégedett az eredménnyel, mert győzni szerettünk volna.
Vukmir Dragan: – Mindkét csapat felvállalta a bátor támadó játékot és győzelemre tört. Az első félidőben mi teljesítettünk jobban, de nem rúgtunk kapura. A szünet után a Barcika diktálta a tempót, kapaszkodni kellett, hogy javítsunk az eredményen.

1. ETO FC Győr 4 4 11–4 +7 12
2. Budafoki MTE 4 3 1 6–1 +5 10
3. Soroksár SC 4 3 1 6–2 +4 10
4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 4 2 2 6–4 +2 8
5. Pécsi MFC 4 2 2 2–0 +2 8
6. Budapest Honvéd 4 2 1 1 5–4 +1 7
7. Kozármisleny 4 2 2 6–5 +1 6
8. Nyíregyháza Spartacus 4 1 3 4–2 +2 6