Kocsis Dominik vezérletével először nyert hazai pályán a Honvéd

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.08.16. 18:50
Kocsis Dominik góljával szerzett vezetést a Honvéd (Fotók: Koncz Márton) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!<br />
A labdarúgó NB II 4. fordulójában az eddig csak egy győzelmet arató Budapest Honvéd a Tiszakécskét fogadta. A kispestiek esős második félidő után 2–1-re megverték a fordulóig még veretlen vendégeket.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (10)
Budapest, Bozsik Aréna, 3304 néző. Vezette: Káprály Mihály (ifj. Varga Gábor, Mohos Milán)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Lovric, Kálnoki-Kis D., Benczenleitner – Eördögh, Bocskay, Holman (Adorján, 60.) – Kocsis D. (Szabó A., 88.), Átrok (Keresztes, 60.), Kerezsi (Kundrák, 60.; Krajcsovics, 81.). Vezetőedző: Pinezits Máté
TISZAKÉCSKE: Prokop – Máté Zs. (Horváth Z., 81.), Fodor F., Balázs B.,Polyák (Kocsis II D., a szünetben), Bencze M. (Zamostny, a szünetben) – Márkus A. (Gyurján, a szünetben), Szekér – Torvund (Kiss B., 64.), Cipf, Erdei C. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Kocsis D. (10.), Kovács N. (49.), ill. Cipf (76.)
Pinezits Máté
: – Nagyon örülök neki, hogy góljaink mellett sok helyzetet alakítottunk ki. Az időjárás miatt a szünet után egy másik meccs kezdődött, de a csapat küzdelemből jelesre vizsgázott. A legfontosabb tudatosítani azt, hogy egy folyamat elején járunk még, és bár az egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapat vagyunk az országban, nem szabad, hogy ezek a győzelmek elvigyék a fókuszt.
Vas László: – Ebben a mérkőzésben jóval több volt, de hiányzott belőlünk az a minőség, amivel a magunk javára fordíthattuk volna a találkozót. A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy fordítunk, de gyorsan újabb elkerülhető gólt kaptunk, aztán pedig a felázott talajon már nem volt benne játékunkban, hogy fordítani tudunk – csak szépíteni sikerült egy látványos találattal.

Egy döntetlen és egy vereség után hazai pályán a második győzelme megszerzéséért lépett pályára a Budapest Honvéd. A kispestiek ellenfele az első három fordulóban veretlen Tiszakécske volt, amely jó sorozatát szerette volna folytatni a fővárosban.

Nem kellett sok a hazaiaknak, hogy előnybe kerüljenek, Kerezsi Zalán remek bal oldali szóló után a tizenhatoson belülre vezette a labdát, megjátszotta az üresen érkező Kocsis Dominikot, aki ballal, állítgatás nélkül kilőtte a rövid oldalt.

A szünet előtt már gyülekeztek a fekete felhők a Bozsik Aréna felett, a félidőben pedig le is szakadt az ég, de a játék menetrendszerűen folytatódott. A megváltozott körülményeket a hazaiak tudták először kihasználni,Kerezsi Zalán a tizenhatos jobb sarka mellől végzett el szabadrúgást. Az első gól előkészítője újabb gólpasszt jegyzett – élesen lőtte be a labdát, amelyre Kovács Nikolasz érkezett, és közelről a hálóba talált.

Cipf Dominik révén a vendégek még szépíteni tudtak a hajrá előtt, a korábbi Honvéd-játékoshoz egy szöglet után került a labda, még a tizenhatoson belül kettőt igazított rajta, majd remekül tekert a hosszú felsőbe.

A Honvéd második alkalommal tudott nyerni az idényben, míg a Tiszakécske az első vereségét szenvedte el. 2–1

18. Mosonmagyaróvár 4 4 1–11 –10 0

90+3. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

88. perc: Szabó Alex is a pályán, Kocsis Dominik ment le.

85. perc: Kálnoki-Kis is besárgult.

81. perc: Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál kényszerű okból Kundrák ment le, Krajcsovics a helyén, míg a vendégeknél Mátét Horváth váltotta.

77. perc: Dúzs nem adta oda a labdát a gól után, ő is besárgult.

76. perc: GÓÓÓÓL! Szépít a Tiszakécske. A vendégek szögletét követően a labda Cipf Dominik elé pattant a labda a hosszún, aki kettőt igazított rajta, majd tökéletesen tekert a hosszú felsőbe, Dúzsnak esélye sem volt.

76. perc: Veszélyesen érkezett be jobbról a vendégek szabadrúgása, Dúzs először védett.

75. perc: Benczenleitner késett el a belépőjével, sárgát kapott.

Közben elállt az eső, már csak a pályán áll a víz.

64. perc: Torvund helyén Kiss Balázs folytatja.

64. perc: Kovács Nikolasz is sárgát kapott, lerántotta az ellenfelét.

60. perc: Hármat cserélt a Honvéd, lement Kerezsi, Holman és Átrok, beállt Kundrák, Adorján és Keresztes.

Átrokot (piros-feketében) sérülés miatt kellett lehozni

55. perc: Gyurján sárgult be.

A labda már szinte nem is pattog a füvön, bár az eső intenzitása csökkent, a játékosoknak így sincs könnyű dolguk.

51. perc: Kerezsi tűnt el a védője mellett a tizenhatoson belül, de nem kaptak büntetőt a hazaiak.

49. perc: GÓÓÓÓL! Már kettővel megy a Honvéd! Kerezsi Zalán szabadrúgása élesen jött be a tizenhatos jobb sarkáról, Kovács Nikolasz pedig remekül érkezett és a kapuba juttatta a labdát. 2–0

48. perc: Kocsis Dominik szépen cselezgetett a jobb oldalon, csak szabálytalanul tudták megállítani.

46. perc: HATALMAS ESŐBEN ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ.

Cserélnek a szünetben a vendégek, Polyák helyén Kocsis II Dominik folytatja és Márkust Gyurján váltotta, Bencze helyére pedig Zamostny állt be.

Leszakadt az ég a Bozsik Arénában, hatalmas az eső.

45. perc: Nincs hosszabbítás, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

42. perc: Kocsis Dominik ismét betalálhatott volna. A beadás után lepattanó labdát nem messze a tizenhatos bal sarkától kapta meg a Honvéd szélsője és állítgatás nélkül a kapura küldte. Prokop még bele tudott érni a lövésbe, amely a kapufát is érintette.

Nehéz dolga volt Polyáknak (középen) a villámgyors hazai szélsőkkel szemben, a szünetben le is cserélték

37. perc: Eördögh még a partjelzőt is megkerülve érte el csapattársa hosszú bedobását, de a jobbról középre tett labdáját Prokop könnyedén összeszedte.

32. perc: Bocskay is besárgult.

30. perc: Szép jobb oldali kombinációján Cipf tette be élesen a labdát, Torvund elől kellett tisztáznia a hazai védőknek.

Erdeinek (fehérben) a vendégek támadásainak szervezése mellett a védekezésre is összpontosítania kellett

26. perc: Szekér eresztett el egy lövést, amely valószínűleg csak egy indítás akart lenni, a labdát könnyedén begyűjtötte Dúzs.

21. perc: Kerezsi kapott labdát Holmantól a bal oldalon, majd védője mellett ellépve ballal próbálta visszalőni laposan a hosszúba, de nem találta el a kaput.

17. perc: Márkus kapta a meccs első sárgáját, miután buktatta ellenfelét.

14. perc: Benczét rúgták fel, 27-ről jöhet szabadrúgással a Tiszakécske. Erdei végezte el, de nem talált a lövése kaput.

10. perc: GÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a Honvéd! Kocsis Dominik talált a kapuba egy remek kontra után. Kerezsi vitt végig egy remek szólót a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve megjátszotta a másik oldalon érkező Kocsist, aki állítgatás nélkül a rövidbe lőtt. 10

8. perc: Benczenleitner tört be a tizenhatoson belülre balról, majd elesett, de a játékvezető sípja néma maradt.

5. perc: A vendégek végeztek el szögletet, de nem alakult ki komoly veszély.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a pályára a csapatok, a hazaiak piros-feketében, a vendégek talpig fehérben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig felemásan szereplő Honvéd a még veretlen Tiszakécske ellen.

ELŐZMÉNYEK

A Honvéd hivatalos honlapja alapján korábban két meccset játszott egymással a két csapat az első osztályban, a kécskei meccsen a hazaiak nyertek 2–1-re. A Honvéd egyetlen gólját az a Cipf Zoltán szerezte, akinek a fia ma, Dominik a vendégek kezdőcsapatában szerepel.