A hosszabbításban győzött a Kozármisleny, és elmozdult a kieső helyről

Pandur GergőPandur Gergő
2023.04.12. 15:50
Újabb fontos három pontot szerzett a Kozármisleny (kék-fehérben), ezúttal Mosonmagyaróváron (Fotó: NS-Archív)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a forduló előtt 13. Mosonmagyaróvár a forduló előtt sereghajtó Kozármislenyt látta vendégül. A kozármislenyiek mindkét félidőben közelebb jártak a gólszerzéshez, és mivel az utolsó percekben sem adták fel, a hosszabbításban szerzett gólnak köszönhetően 1–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 250
néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Balázs, Vörös Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich M. – Simita G., Papp Sz., Debreceni A. (Deák I., a szünetben), Horváth K. – Vukaszovics M., Végh B. – Phutjejev (Gáncs, a szünetben), Illés D. (Szalka, 63.), Nagy K. (Korbély, 75.) – Nagy Z. (Jasarevic, a szünetben).Vezetőedző: Supka Attila
KOZÁRMISLENY:
Somogyi – Sági, Várkonyi B., Füredi Sz., Turi – Horváth D., Tölgyesi (Nagy E., 56.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 73.), Bartha L. (Gránicz, 85.), Vajda R. (Daru B., 56.) – Beke P. (Bor D., 56.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Gránicz (90+2.)
Supka Attila
: – Saját magunkat vertük meg, mert amit edzéseken gyakoroltunk, nem tudtuk megvalósítani, plusz megint a végén kaptunk gólt.
Márton Gábor: – A helyzetünkben minden pont számít, kicsit tervszerűbbek voltunk ellenfelünknél, megérdemelten nyertünk. Pozitívum, hogy egymást követő második mérkőzésünkön nem kaptunk gólt.

Az első huszonöt perc nem hozott nagyobb helyzetet, egyik csapat sem tudott odaérni a másik kapuja elé. A játék mezőnyben folyt leginkább, de jellemző volt a sok magas labda is. A 31. percben Simitához került a labda egy szöglet után, kapásból lőtt, de lövése célt tévesztett, és a kapu fölé szállt a labda. A 39. percben jött a félidő legnagyobb helyzete, amikor is Bartha szánta el magát lövésre 19 méterről, a labda a keresztlécen csattant.

A második félidőben kicsit aktívabbak voltak a felek, az 58. percben Bartha került ziccerbe, de 6 méterről nem talált kaput. A 71. percben Gáncs elé került a labda, egyből lőtt, a vendégkapus a léc alól tolta ki a labdát. A hosszabbítás második percben Gránicz kapott labdát a 16-oson belül, és egy csel után higgadtan a kapuba lőtt. A Kozármisleny egymás után aratott két győzelmének köszönhetően hosszú idő után mozdult el a kiesést jelentő helyekről. 0–1

20. Dorogi FC31691627–44–1727

90+2: A játékvezető lefújta a mérkőzést.

90+2: GÓÓÓÓL! Gránicz csinált meg egy higgadt cselt a 16-oson belül és lőtt a kapuba. 0–1!

2 perc lesz a hosszabbítás

89. perc: Szalka fejesét tornázta ki a jobb alsóból Somogyi.

80. perc:Gránicz érkezett Bartha helyére.

75. perc: A hazaiak is cseréltek, Korbély Kristóf érkezett Nagy Kevin helyére.

73. perc: Kotroczó lépett pályára Vogyicska helyett.

71. perc: Gáncs elé került a labda és 20 méterről lőtt, de a vendégek kapusa ki tudta ütni a labdát a léc alól.

64. perc: Deák kapott sárga lapos figyelmeztetést.

63. perc: Újabb csere a hazai csapatnál, Illés helyére Szalka érkezett.

58. perc: Bartha lőhetett 6 méterről kiszorított helyzetből, de lövése elgurult a hosszú kapufa mellett.

56. perc: Hármat cseréltek a vendégek is, Beke helyettBor,Tölgyesi helyett Nagy és Vajda helyett Daru érkezett.

46. perc: Hármas csere volt a hazaiaknál a félidőben, Debreceni, Nagy és Phutjejev hagyta el a pályát, helyükre pedig Deák I., Jasarevic és Gáncs érkezett

46. perc. Elkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított lefújta az első félidőt.

43. perc: Nagy Zoárd veszélyeztetett egy 20 méteres átlövéssel, de a vendégek kapusa magabiztosan fogta a lövést.

39. perc: Bartha vállalkozott lövésre 19 méterről bal lábbal és nem is tévedett sokat, a lövése a keresztlécen csattant.

33. perc: Várkonyi állította meg szabálytalanul Nagyot, ezért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

31. perc: A hazaiak szöglete után nem tudtak jól felszabadítani a védők, Simitához került a labda aki kapásból lőtt, de lövése nem sokkal a kapu fölé ment.

Az első 25 percben nem volt nagyobb lehetősége egyik csapatnak sem, leginkább mezőnyben folyt a játék.

10. perc: Vajda Roland adott be élesen a kapu elé a jobb oldalról, de a kapu előtt centikkel lemaradtak a támadók a labdáról.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A hazai Mosonmagyaróvár tiszta világos kékben, míg a vendégek bordó mezben lépnek majd pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Supka Attila által irányított Óvár az előző fordulóban a Budafokot legyőző Kozármislennyel szemben.