Öngólnak köszönhetően vitte el a három pontot Budafokról a Szeged

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.03.19. 13:50
A békéscsabai döntetlen után nem tudott visszatérni a győztes útra a Budafok (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a 9. helyen álló Budafok a 6. Szegedet látta vendégül. Az első félidei gólváltás után a hajrában Nándori Botond öngólja segítette győzelemhez a vendégeket (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (1–1)
Budapest, BMTE-Stadion, 450 néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos MIlán, Vörös Dániel)
BUDAFOK:
Gundel-Takács B. – Margitics A. (Nándori, 55.), Vaszicsku G., Fótyik D. – Biró M. (Vasvári Z., 69.), Adorján, Németh M. (Csonka A., 55.), Soltész I., Kalmár O. (Tischler, 86.) – Bakti (Kovács D., a szünetben), Beke II P. Vezetőedző: Mátyus János
SZEGED:
Takács J. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B. – Papp Á., Farkas A. (Bíró B., 90+2.), Szatmári L. (Kundrák, 65.), Szakály D. (Simon Á., 88.), Kővári – Géresi K. (Haruna, 65.), Prosser D. (Gajdos, 65.).
Vezetőedző:
Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Adorján (33.), ill. Géresi (21.), Nándori (83. – öngól)
Mátyus János: – Kísértetiesen hasonló mérkőzést játszottunk, mint az elmúlt hetekben. Sajnos most a fordulópontokból nem mi jöttünk ki jobban. Az első félidő nagyon langyos volt, a Szeged gyakorlatilag váratlanul szerzett vezetést, majd mi is váratlanul egyenlítettünk. A második játékrészben nagy dilemma előtt álltunk: tartsunk egy pontot itthon vagy nyerjünk. Természetesen az utóbbit szerettük volna, de sajnos nem jött össze, és a végén a vendégek szereztek gólt.
Alekszandar Sztevanovics: – Az első gólunknak nagyon örültem, mivel hosszú idő után újra akcióból találtunk be. Bár a második gólunk szerencsés volt, úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Nagy szükségünk volt erre, mert nehéz találkozóknak nézünk elébe.

Igazi futballidő várta azt a mintegy félszáz szurkolót, aki kilátogatott a Budafok és a Szeged összecsapására. Napsütéses tizenöt fokban és enyhén poros pályán estek egymásnak a felek. A hazaiak alakítottak ki több helyzetet az első félidő elején, azonban az első komolyabb megindulásból a vendégek szerezték meg a vezetést. Géresi Krisztián előbb egy megkerülős csellel elment Vaszicsku Gergő mellett, majd Gundel-Takács Bence hálójába gurított (0–1). Bő tíz percig élvezhették az előnyt a szegediek, Vaszicsku nagy bedobása után Adorján Krisztián ugrott fel jó időben, és pontosan fejelt a vendégek kapujába (1–1).

A fordulást követően mindkét oldalon alakultak ki kisebb-nagyobb helyzetek, a mindent eldöntő találat azonban elég szerencsétlen megmozdulásból esett. Kundrák Norbert a bal oldalon megverte védőjét, és ballal, laposan középre tette a labdát. A centerezése az ötösön belül Nándori Botondon megpattant, majd a labda Gundel-Takács mellett a kapuba csorgott. A hajrában felívelésekkel próbálkoztak a hazaiak, de igazi lehetőséget nem tudtak kialakítani, így három meccs után szenvedtek megint vereséget a bajnokságban. 1–2

20. Kozármisleny28571630–51–2122

90+4. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc: Még egyet cserélnek a vendégek, Farkast Aurélt Bíró váltja.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

Sokat szabálytalankodtak a csapatok, így összesen hét sárgát osztott ki a játékvezető (Fotó: Koncz Márton)

89. perc: Papp Áron kapott sárgát, a tizenhatos sarkáról jöhet a Budafok.

88. perc: Negyedik változtatását is kihasználja a vendég csapat, Szakály Dénes helyére érkezett Simon Ádám.

86. perc: Hazai csere, Kalmárt váltotta Tischler.

83. perc: GÓÓL! Kundrák kapott labdát a bal oldalon, majd ballal be akarta passzolni laposan a labdát, ebbe azonban beleért Nándori, akiről a hazai kapuba pattant. 1–2

79. perc: Bekének is felmutat egy sárgát a játékvezető. A lapok aránya 5:1.

76. perc: Vasvári is besárgult.

75. perc: A szögletnél Adorjánhoz pattant a kipattanó, aki kapásból ballal próbálkozott, de nem talált kaput.

Beke Péter (balra) ezúttal nem talált a kapuba (Fotó: Koncz Márton)

75. perc: Beke vert meg két védőt a jobb oldalon, majd a beadását szögletre vágták a védők.

69. perc: Budafoki csere, Bírót váltotta Vasvári.

67. perc: Nándori kapott sárgát.

65. perc: Hármat cserélnek a vendégek. Elhagyta a pályát Szatmári L., Géresi és Prosser, beállt Kundrák, Haruna és Gajdos.

A szünet után veszélyesebb volt a Szeged (Fotó: Koncz Márton)

60. perc: Szatmári Lóránd ugratta ki jó ütemben Prossert, aki ballal éles szögből a kapu fölé lőtt.

55. perc: Kettőt cserélt a Budafok. Margitics és Németh Márió ment le, Nándori és Csonka érkezett.

A cserék sem hozták meg a hazai áttörést (Fotó: Koncz Márton)

54. perc: Papp Áron lépett meg a jobb oldalon, majd éles szögből lőtt, Gundel-Takács védett nagyot.

48. perc: Németh Márió ívelt élesen középre egy szögletet, Takács húzta le a labdát.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Cserélt a szünetben a Budafok, Bakti helyén Kovács Dávid folytatja.

45+1. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Mátyus Jánosnak, a hazaiak vezetőedzőjének adott sárgát a játékvezető.

44. perc: Bíró remekül játszott össze Bekével, előbbit azonban szerelték.

42. perc: Gundel-Takács ütötte szögletre a tekerést.

41. perc: Margitics kapott sárgát, az alapvonalról jöhet szabadrúgással a Szeged.

33. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Budafok! Vaszicsku bal oldali nagy bedobására remekül érkezett középen Adorján, aki pontosan fejelt a kapu jobb alsó sarkába. 1–1

30. perc: Papp Áron ugratta ki a bal oldalon Prossert, aki Géresivel játszott össze, majd eleresztett ballal egy nagyon rossz lövést.

Farkas Aurél (fehérben) már korán besárgult (Fotó: Koncz Márton)

25. perc: Két sárgát is kiosztott a játékvezető, az összeszólalkozó Farkas A. és Németh Márió kapta a figyelmeztetést.

23. perc: Máris közel jártak az egyenlítéshez a hazaiak, Németh Márió szögletére Vaszicsku érkezett, Takács azonban védeni tudott.

21. perc: GÓÓÓL! Vezet a Szeged! Egy felpasszt követően Géresi Krisztián egy megkerülős csellel elment Vaszicsku mellett, majd nem hibázott Gundel-Takáccsal szemben, jobbal elgurította a labdát a kapus mellett. 0–1

21. perc: Adorjánt lökték fel, Kővárit kell figyelmeztetni.

11. perc: Adorján ezen próbálkozása a sorfalban landolt. A kipattanót Bakti szedte össze, majd tekerte be balról, Soltész István fejese azonban a háló tetején landolt.

Jobban kezdte a meccset a Budafok (Fotó: Koncz Márton)

10. perc: Ismét hazai szabadrúgás, pontosan onnan, ahonnan négy perccel korábban is.

7. perc: Adorján lövése messze elkerülte a kaput.

6. perc: Németh Máriót buktatták, 25-ről jöhet szabadrúgással a Budafok.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A hazaiak indították útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a Budafok hazai, fekete-piros mezben lép pályára, míg a Szeged talpig fehér szerelésben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három meccs óta veretlen Budafok a tavasszal hektikusan szereplő Szeged ellen.