NB II: a Vasastól kapott kölcsön középpályást a Szeged

F. B.F. B.
2021.07.13. 22:18
null
Kovács Milán tíz év után hagyta el Angyalföldet (Fotó: Dömötör Csaba)
Kovács Milán a labdarúgó NB II-ben szereplő Vasastól a Szeged-Csanád GA együtteséhez került kölcsönbe – számolt be róla az angyalföldi klub honlapja.

 

A szeptemberben 22. születésnapját ünneplő Kovács Milán Baján kezdett el focizni, majd a Vasas Kubala Akadémiához szerződött. 2018-ban aztán a Vasas hároméves profi szerződést kötött vele, melyet egy évvel később 2023. január 1-ig meghosszabbítottak.

A Vasas felnőttcsapatában három évvel ezelőtt NB II-es meccsen bemutatkozott, az előző idényben pedig 22 bajnokin szerepelt. A védekező középpályás tíz év után jött el Angyalföldről, a több játéklehetőség reményében kölcsönben folytatja a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesénél.

„A Vasas szakmai stábjával egyeztetve váltottam, a több játéklehetőség miatt tartottam fontosnak a szegedi szerződést – mondta a szegedi klubhonlapon a középpályás. – Nem lesz teljesen idegen a környezet, Temesvári Attilával már játszottam együtt korábban a Vasas Kubala Akadémián. Örömmel mondtam igent a Szeged megkeresésére, mert egészen jó csapat van kialakulóban, és ehhez igyekszem majd a legtöbbet hozzátenni.”

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A SZEGED-CSANÁD GA-NÁL
Érkezők: Bojtos Tamás
(HFC, kölcsönből vissza), Daru Bence (Csákvár), Farkas Aurél (Nyíregyháza), Kovács Milán (Vasas – kölcsönbe), Molnár F. Tamás (Szolnok), Orosz Márk (HFC, kölcsönből vissza), Temesvári Attila (Bp. Honvéd), Vári Barnabás (Győr)
Távozók:
Grumics Miroszláv
(szerb-magyar, Szentlőrinc), Moga Sergiu (Hajdúszoboszló), Oláh Gergő (Kisvárda II, közben technikai vezető lett Kisvárdán), Rózsahegyi Dominik (Makó), Szilvási Péter (Sényő), Varga Bence (MTK – kölcsönből vissza, onnan Kecskemét, kölcsönbe), Varga Szabolcs (Békéscsaba)

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
11 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
12 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
17 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
20 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
22 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00
Ezek is érdekelhetik