NB II: jövő decemberre készülhet el a szegedi stadion

MTI MTIMTI MTI
2017.06.02. 15:55
Megjelent az ajánlattételi felhívás a Szegedi Ifjúsági Centrum építésére, s ez alapján jövő decemberre elkészülhet az új szegedi futballstadion.

A szegedma.hu honlap pénteki tájékoztatása szerint a Szegedi Ifjúsági Centrum a Dorozsmai úton áll majd. A stadion mellett egy háromemeletes kiszolgáló épület valósulhat meg, a létesítmény teljes befogadóképessége 8136 fő lesz. Az aréna az MLSZ A, illetve az UEFA legmagasabb, négyes kategóriájú besorolásába esne, így akár Bajnokok Ligája- vagy Európa-liga-mérkőzések lebonyolítására is alkalmas lesz.

A stadion elkészültét követően – amelyre a július 17-i pályázási határidőt követően 17 hónapos határidővel számol a tender – fedett rendezvényközpont, sportcsarnok és grundfocipálya is épülne, valamint egy 260 férőhelyes amfiteátrum is megvalósul.

Legfrissebb hírek

Az Újpest elnöke is megszólalt az új stadion felfüggesztett engedélyezési eljárásáról

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:39

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

NB II: a válogatott játékos mellett a magyar bajnok középpályás is távozik Szegedről

Labdarúgó NB II
2026.06.17. 17:42

Kosár: éremért száll harcba a Szedeák az U21-es országos döntőben

Utánpótlássport
2026.05.05. 19:42

Feczkó Tamás szavait ki kellett sípolni, miután a játékosai „letámadták” – videó

Labdarúgó NB II
2026.05.04. 17:18

Stadiont neveznek el a kedden elhunyt Mircea Lucescuról

Minden más foci
2026.04.09. 16:34

Sporttörténeti ritkaság: Messi az első aktív játékos, akiről lelátószektort neveztek el

Minden más foci
2026.03.27. 16:57

Csak döntetlenre futotta az edzőt váltó Szegednek a dél-alföldi rangadón

Labdarúgó NB II
2026.02.08. 14:46
Ezek is érdekelhetik