NB III: súlyos beteg a Dorog tehetséges védője

Vágólapra másolva!
2016.04.12. 16:21
Nyirokdaganattal küzd Koronczai Benjamin, az NB III Nyugati csoportjában szereplő Dorog FC 20 esztendős védője.

Koronczai Benjaminnál 2015 decemberében diagnosztizáltak nyirokdaganatot. A 20 éves játékos január óta kemoterápiás kezeléseket kap, és, mint mondta, április 21-én lesz az utolsó, ezután következik 17 sugárkezelés.

„A szüleim nagyon ledöbbentek, ahogy én is – mondta a fiatal védő. – Ötéves korom óta mindennapos dolognak számít nálam a sport, általában napi két edzésem volt Dorogon és előtte is, azóta meg csak pihenek. Nehéz volt, de úgy fogtam és úgy fogom fel, most ezt kell megcsinálni, most ezen kell túlesni.”

„Amennyiben minden rendben lesz, júliusban, ha nem is százszázalékosan, de a csapattal tudok készülni” – idézi a hátvéd szavait a fociakobon.hu.

Koronczai 2014-ben a Haladástól szerződött Dorogra, ahol a 2015–2016-os szezonban 13-szor lépett pályára az NB III-ban.

A fiatal védő Bernd Storck figyelmét sem kerülte el, a korábban még az U20-as labdarúgó-válogatottat irányító német szakember meghívta ugyanis a nemzeti csapat olaszok elleni mérkőzése előtti összetartására.

Legfrissebb hírek

Területi osztályozók az NB III-ba kerülésért: csak a Lelle tudott fordítani

Magyar foci
10 órája

NB I-es bajnokot szerződtet a Dorogi FC – NS–infó

Labdarúgó NB II
12 órája

Volt NB I-es játékos is érkezik a feljutást megcélzó Tatabányához

Labdarúgó NB II
2025.06.13. 11:32

Drámai izgalmak Karcagon: a hazaiak tizenegyespárbaj után vívták ki az NB II-es tagságot

Labdarúgó NB II
2025.06.08. 19:51

Lejátszották az első mérkőzéseket az NB III-ba jutásért kiírt osztályozón

Labdarúgó NB II
2025.06.08. 19:33

Osztályozó az NB II-be jutásért: kikapott, de feljutott a Tiszakécske

Labdarúgó NB II
2025.06.08. 18:55

Ekkor játsszák az NB III-as osztályozók mérkőzéseit

Labdarúgó NB II
2025.06.05. 09:17

Nem indul a Bonyhád az NB III következő idényében

Labdarúgó NB II
2025.06.03. 06:45
Ezek is érdekelhetik