Mélyrepülésben a zöld sasok: három döntetlen egymás után

2007.09.30. 18:15
Úgy tűnik, képtelen nyerni a Ferencváros: hiába állt kétszer is győzelemre a Bőcs ellen az NBII 8. fordulójában, végül megint döntetlen lett a vége. Pedig Edouard Ndjodo tartotta a lépést a hozzá hasonlóan duplázó Urbin Péterrel.
Edouard Ndjodo volt a legaktívabb Ferencváros-játékos: többször került helyzetbe, gólokat és piros lapot szerzett.

Tóth László Csank János

Gólszerző: Urbin (43., 49.), Török A. (84.), ill. Ndjodo (42., 56.), Zsivoczky (62.)
Csere: Czipó helyett Varga Z. (64.), Almási helyett Gaál (83.), Siróczki helyett Zsarnai (90.), ill. Bartha helyett Zsivoczky (46.), Nagy S. helyett Horváth P. (54.), Deme helyett Vincze O. (77.)
Sárga lap: Jeney (27.), Gaál (90+2')
Kiállítás: Ndjodo (90+1')

Hiába akadtak helyzetek mindkét oldalon, kezdetekben igencsak gyatra volt a mérkőzés: a játékosok úgy mozogtak, mintha lassított felvételt nézett volna az ember. Bő fél órát kellett várni az első valamirevaló megmozdulásra is: ekkor Szakszon Gábor eresztett el egy bombát, de Wojciech Zarzycki szép vetődéssel védett.

Aztán a szinte nézhetetlen „játék” az első félidő finisére tényleg érdekes lett: két perc alatt esett két gól. Előbb az egészen aktív Edouard Ndjodo pöckölt a hálóba pár lépésről, majd a következő támadás végén Urbin Péter egyenlített.

A fordulás után pedig már vezetett a Bőcs: megint Urbin lőtt szép gólt, ám ez a vezetés sem élt sokáig, mert Ndjodo is duplázott – estében, akárcsak az első gólnál –, azaz egy óra után ott tartottak a felek, ahol a kezdéskor.

A színvonal meredeken emelkedett a góloknak hála – az első félidőhöz képest ez mondjuk nem volt nagy teljesítmény –, ráadásul a gólfolyam nem is állt el, mert Zsivoczky Norbert is betalált, amivel 3-2-re vezetett a Fradi.

Később a nagy izgalom utáni ismét csendes lett a meccs, a cserék sem segítették a folyamatos játékot, azaz úgy tűnt, a bő húsz perces őrületből jobban kikerülő Ferencváros három nyeretlen bajnoki után újra győz.

De nem.

Urbin ugyanis újra jelentkezett: ezúttal gólpasszt adott, Török András pedig a léc alá vágta a Bőcs harmadik gólját, azaz nem szakadt meg a Fradi sorozata. Viszont megvan egyhuzamban a harmadik döntetlen is, ám kétséges, hogy ennek a szériának bármely zöld-fehér drukker örülne... ---- A másodosztályú labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában a Keleti csoportban Makón nyert minimális különbséggel a vendég Kazincbarcika.

Gólnélküli első félidőt követően Binder tizenegyesből a vendégeknek szerzett előnyt a 47. percben, majd a hazaiak nyolc perccel később egyenlítettek. A találkozót eldöntő gólt Stevica a 72. percben szerezte.

A hatodik helyen álló Makó másodszor kapott ki a bajnokságban, hazai pályán – három győzelmet követően – először.

A Kazincbarcika másodszor nyert a szezonban, idegenben eddig nyeretlenek voltak.

---- A másodosztályú labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában a Keleti csoportban Mezőkövesden nyert minimális különbséggel a vendég Baktalórántháza.

Szabó 19. percben szerzett találatával a vendégek szereztek vezetést a találkozón, majd a szünetben becserélt Czerula pályára lépését követően kilenc perccel máris eredményes tudott lenni.

A hazaiak a hajrában egy fővel megfogyatkoztak ugyan - Vágó kapott piros lapot -, de Bogdány révén még szépítettek, igaz a pontszerzéshez ez kevés volt.

A sereghajtó Mezőkövesd hatodszor kapott ki a szezonban, harmadszor hazai pályán. A Baktalórántháza harmadszor tudott nyerni, idegenben viszont első alkalommal.

----
MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904-BUDAÖRS 0–1 (0–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Mosonmagyaróvár, 700 néző. Vezette Kovács G. (8) (Vámos T., ifj. Tóth Vencel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal 5 – Méri 0 (Kiss R. 4, 17.), Fülüp N. 5, Taglialenge 4, Pálla 5 – Fehér B. 5, Szalai t. 5, CSeri 0 (Varga B. 4, 26.), Bene 4 (Régi, -, 66.) – Kovács N. 4, Horváth D. 5. Vezetőedző: Soós Imre
BUDAÖRS: Totka 0 – Pleván 6, Varga Á. 6, Szirtesi 7, Mogyoróssy 5 – Papp G. 7, Bencze 6, Nagy R. 7 (Lausz -, 81.), Farkas Á. 7, Farkas J. 8 (Tóth A. –, 85.) – Pálinkás 7 (Tüske –, 73.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
Gólszerző: Farkas J. (19.)
----
BARCSI SC-PMFC-PÉCS PLAZA 2–2 (0–1)
Barcs, 1000 néző. Vezette: Király Krisztián (8) (Szabó P., Huszár B.)
BARCS: Kuczkó 7 – Horváth Ádám 7, dr. Matus 6, Györe 5–2=3, Pókos 6 – Kordé 6, Horváth Adrián 6 (Salekovics –, 81.), Fónai 7 – Kollega 5 (Gyaraki –, 79.), Tolnai 3 (Miskovics 5, 25.), Koller K. 6
Vezetőedző: Id. Dárdai Pál
PÉCS: Sólyom 6 – Raskó 6, Szabados 6–2=4, Lantos 6, Kanizsai 7 – Sipos 6, Wittrédi 5 (Kalmár 6, a szünetben), Mile K. 6 (Rompos –, 68.) – Kulcsár 7, Bozori 7, Lengyel 6 (Horváth Zs. –, 85.)
Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Kulcsár (11-esből, 26.), Koller (59.), Fónai (62.), Bozori (73.)
Kiállítva: Györe (utolsó emberként szabálytalankodott) a 24., Szabados (második sárga lap után Koller felrúgásáért) a 78. percben