Rangadót nyert a Felcsút, sorozatban harmadszor győzött a Gyirmót

Tudósított: Károlyi Tibor (Felcsút), Lapincs Attila (Győr-Gyirmót), Turcsik Norbert (Tököl)Tudósított: Károlyi Tibor (Felcsút), Lapincs Attila (Győr-Gyirmót), Turcsik Norbert (Tököl)
2007.09.07. 21:31
Megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét a Felcsút együttese a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 5. fordulójában. A fejér megyei együttes az Integrál-DAC-tól elszenvedett idegenbeli vereség után hazai pályán javított: 4-1-re verte az Ajkát. A Gyirmót sorozatban harmadszor győzött, és előkelő helyet foglal el a tabellán.
Imrik László duplájával a Felcsút egyik legjobbja volt
Czerkl Gábor ? archív
Urbán Flórián vezetőedző csapata az első félidő hajrájának kezdetén Szalai révén jutott előnyhöz, majd a szünet után pár perccel Imrik 11-esből alakította 2-0-ra az eredményt.

Az 59. percben Varga szépített, így a vendégeknek maradt reményük arra, hogy ponttal távozzanak, azonban hamarosan szertefoszlottak a reményeik.

A 75. percben Imrik újabb góljának örülhettek a hazai nézők – a középpályás ezúttal már akcióból talált be –, majd három perccel később Weitner végleg eldöntötte a három pont sorsát.

A Nyugati csoport másik pénteki összecsapásán a Gyirmót a remeklő Szabó Zsolt vezérletével – a csatár két gólt is szerzett – magabiztos győzelmet aratott a vendég Dunaújváros fölött.

A Győr-Moson-Sopron megyei együttes sorozatban a negyedik bajnokiján maradt veretlen, és egymás után harmadszor szerezte meg a három pontot. Nem csoda, hogy a táblázaton feljött a harmadik helyre, és legrosszabb esetben is negyedikként zárja majd ezt a fordulót.

A Keleti csoportban a Tököl a veterán Hamar István találatával győzött 1-0-ra a vendég Mezőkövesd-Zsóry ellen. A Pest megyeieknek ez volt a második győzelmük ebben a szezonban, és a megszerezhető pontoknak éppen a felét gyűjtötték be.

A Tököl legutóbb még az első fordulóban, a Szolnok ellen tudott nyerni hazai pályán. A Mezőköved eddigi egyetlen győzelmét a 2. fordulóban aratta a BKV Előre vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 5. FORDULÓ

FC FELCSÚT – FC AJKA 4–1 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Felcsút, 500 néző. Vezette: Varga L. (8) (Fehér Gy., Tóth V.)
FELCSÚT: Kozma 6 – Szalai 7, Tamási 6, Trampler 6, Mihályi 6 – Venczel 6, Schrancz 6 (Gálos –, 80.), Imrik 7 (Domján –, 88.) – Móri 5, Weitner 6, Török 5 (Ribi –, 84.). Vezetőedző. Urbán Flórián
AJKA: Szép 5 – Giron 5, Pákai 5, Lakatos 5, Béres 5 – Kovács G. 5, Szilágyi 5, Pothárn 6, Gunther 5 (Csörnyei 5, 45.) – Németh J. 5, Varga I. 6. Vezetőedző: Szabó Imre
Gólszerzők: Szalai (37.), Imrik (11-esből, 49., 75.), Weitner (78.), ill. Varga I. (59.)

Urbán Flórián: – Csapatomban több játékosnak születésnapja van, úgy érzem, szép ajándékot kaptak a mérkőzésen.
Szabó Imre: – Aki nem látta a mérkőzést, annak hiába próbálnám bizonygatni, hogy jól játszottunk. A focit gólokra játsszák, ebben a hazaiak voltak jobbak. Gratulálok a Felcsútnak és saját csapatomnak is.

GYIRMÓT SE – DUNAÚJVÁROS FC 3–0 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 4
Győr-Gyirmót, 350 néző. Vezette: Solymosi P. (9) (Lémon O., Takács G.)
GYIRMÓT SE: Boros 8 – Varga G. 5, Radics 6, Kozmér 6, Németh L. 6 – Nagy L. 5 (Baumgartner 6, 58.), Pék 7, Horváth R. 6, Burányi 8 – Oross 5, Szabó Zs. 8 (Pápai –, 86.). Vezetőedző: Hannich Péter
DUNAÚJVÁROS FC: Szentpéteri 6 – Riedl 5, Facskó 5, Vaskó J. 5, Rátkai G. 6 – Pénzes 5, Fröhlich 5, Barics 6-2=3, Nagy J. 6 – Szauter 5 (Rozsik –, 71.), Zerik (Lajer –, 74.). Vezetőedző: Albert Flórián
Gólszerzők: Horváth R. (17.), Szabó Zs. (68., 86.)
Kiállítva: Barics (74.)

Hannich Péter: – Csapatom hozzáállásával, a játékkal és az eredménnyel elégedett vagyok. A helyzetek alapján az eredmény az ellenfélre nézve hízelgő.
Albert Flórián: – Úgy érzem, játékban egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak, de ők jobban alkalmazkodtak a felázott talajhoz és helyzetkihasználásban is fölénk nőttek.

KELETI CSOPORT, 5. FORDULÓ

TÖKÖL KSK – MEZŐKÖVESD-ZSÓRY SE 1–0 (1–0)
Tököl, 350 néző. Vezette: Király G. (6) (Raff T., Schuszter R.)
TÖKÖL: Balázs 5 – Hergert 5, Vedres 5, Lakics 5, Váradi 6 – Palásthi 5, Semsei 6 (Vanczó –, 75.), Kádár 5, Varga L. 6 – Hamar I. 6 (Radnics –, 84.), Kiss P. 5. Vezetőedző: Leskó Zoltán
MEZŐKÖVESD: Szalánczi 5 – Busai 5, Somodi 4 (Nagy P. 5 a szünetben), Csatlós 5, Toplenszki 5, Sándor Zs. 5 – Ragó 5, Nyeste 5 (Somogyi J. –, 70.), Gilányi 5–2=3, Sivák 5 – Olasz J. 4 (Bogdány 5, a szünetben). Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
Gólszerző: Hamar I. (12.)
Kiállítva: Gilányi a 71. percben

Leskó Zoltán: – Megérdemelt győzelmet arattunk, habár a sok helyzetünkből csak egyet sikerült értékesítenünk.
Vojtevkoszki Csaba: – Idegenben nem lehet úgy pontot szerezni, ha nem rúgunk gólt. Gratulálok az ellenfelünknek.