Már a második fordulóban pontokat veszített Csank János csapata

2007.08.18. 19:34
A tavalyi mérkőzéshez hasonlóan 2-2-es eredmény született a labdarúgó magyar-bajnokság másodosztályában a Frencváros kazincbarcikai vendégjátékán. A második forduló legnagyobb érdeklődéssel várt találkozóján a Fradi előbb Lipcsei Péter, majd Horváth Péter révén szerezte meg a vezetést. A hazaiak azonban mindkétszer egyenlíteni tudtak: a Barcikában Elek Ákos és Deák János volt eredményes.

Kócsi József Csank János
Gólszerző: Elek (56.), Deák (68.) ill. Lipcsei (22.), Hováth (65.)
Csere: Kovács Roland helyett Kerekes (szünetben), Stevica helyett Deák (66.), Binder helyett Dávid (80.) ill. Deme helyett Nagy Sándor (szünetben) Zsivocky helyett Vincze (53.), Rédei helyett Fitos (88.)
Sárga lap: (Lazics 74.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK

Meglepően bátran kezdte a mérkőzést a Kazinzbarcika. Ha jobban koncentrálnak Kócsi József tanítványai, már az első negyedóra végére megnyugtató előnyt szerezhettek volna a Ferencváros ellen.

Az első veszélyes szituációig mindössze a 2. percig kellett várni. ekkor egy hazai szögletet követően Simeon Stevica fejelt közelről kapura, ám a gólvonalon helyezkedő Dragóner Attila útját állta a kapuba tartó labdának. Nem sokkal később Stevica távolról is megpróbálta bevenni - a kisebb sérüléssel bajlódó, ám mégis a kezdőcsapatban helyet kapó - Wojciech Zarzycki kapuját. A lengyel hálóőr azonban hatalmas bravúrral hárította a 17 méteres löketet.

A hazai fölényt hozó első 15 percet követően magához tért a kissé álmosan kezdő Ferencváros. A félidő derekára érve a játék teljesen kiegyenlítetté vált. Az egyenlő erők küzdelméből mégis a Fradi jött ki jobban.

A 22. percben Lipcsei Péter végezhetett el szabadrúgás jó 25 méterre a hazai kaputól. A zöld-fehérek kedvence pedig élt a lehetőséggel, és a jobb felső sarokba tekerte a labdát. (0-1)

A gól kisé megfogta az addig igen szervezetten futballozó barcikaiakat. Hét perccel a vezető találat megszerzése után majdnem megduplázta előnyét az első fordulóban a BKV ellen diadalmaskodó Ferencváros. Horváth Péternek már csak az üres kapuba kellett volna betalálnia, ami sikerült is volna a régi-új Fradi-játékosnak, Nagy Tamás azonban visszaért, és becsúszva góltól mentette meg csapatát.

A bekapott találat okozta sokk azonban pár perc után tovaszállt. A félidő vége előtt ismét a Barcika játékosai veszélyeztetettek, és csak Kovács Péter, valamint Stevica pontatlanságának köszönhetik, hogy nem egyenlítettek, vagy fordították meg az eredményt.

Ami nem ment az első félidőben, az ment a másodikban - mármint a gólszerzés a hazaiaknak. Az 56. percben Elek Ákos használta ki a kapujából rosszul kimozduló Zarzycki hibáját, és csúsztatott nyolc méterről a kapuba. (1-1)

A továbbra is kiegyenlített mérkőzésen a küzdelem mellé megérkeztek a gólok is.

A 65. percben ismét a Ferencváros szerezte meg a vezetést. Horváth Péter négy méterről passzolt az üres kapuba, megszerezve ezzel visszatérése óta első találatát a zöld-fehérek színeiben. (1-2)

A Fradi azonban a tavalyi szezon jó pár mérkőzéséhez hasonlóan ezúttal sem tudta megtartani előnyét. Három perccel Horváth találata után Deák János egalizált ismét. A csereként beállt barcikai játékos hét méterről bombázott a vendégek kapujába. (2-2)

A folytatásban látványos és izgalmas bő húsz percet láthatott a pálya köré kilátogató 3500 néző. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, ám újabb találat nem - csak igazságos eredmény - született. ----
CEGLÉDI VSE - VÁC ÚJBUDA LTC 1–7 (0–3)
A mérkőzés osztályzata: 3
Cegléd, 1100 néző. Vezette: Mészáros I. (7) (Heibl J., Tóth II V.)
CEGLÉD: Kiri 4 – Magyari 3, Buzás 3-2=1, Tóth I. 3 (Máté 3, 42.), Bálint 3 – Hamar 3, Buczkó 4 – Lendvai 4, Barna Zs. 3 (Kecskeméti 3, a szünetben), Nagy A. 3 – Medgyesi 3 (Abdel Mazsid –, 65.)
Játékos-edző: Szabó Tibor
VÁC: Sztankó 0 – Gáspár 6 (Margitics –, 60.), Laki 6, Kovács P. 6, Dudás 6 (Horváth T. –, 63.) – Rusvay 7, Farkas P. 5, Lettrich 6, Vén 7 – Kövesdi 5 (Langó –, 73.), Szabó V. 7
Vezetőedző: Verebes József
Gólszerző: Gáspár (24.), Szabó V. (38., 42., 90.), Vén (53.), Lendvai (70.), Rusvay (74. 11-esből), Langó (80.)
Kiállítva: Buzás (63.)
OROSHÁZA FC - TÖKÖL 2–0 (1–0)
Orosháza, 700 néző. Vezette: Takács J. (7) (L. Tóth L., Bendik G.)
OROSHÁZA: Szabó P. 6 – Kerekes 6, Molnár R. 7, Futaki 6, Szabó N. 7 – Koncz 7, Kerepeczki 7, Lovas 6 (Pardi –, a 62.), Petneházi 8 (Mike –, 82.) – Baranyai 6, Buza 6 (Kocsis D. –, 75.)
Vezetőedző: Belvon Attila
TÖKÖL: Balázs 7 – Helgert 6, Vedres 6, Póti 5 (Kovács –, 77.), Váradi 5 – Palásti 6, Kádár 5-2=3, Kiss 5, Varga 5 – Metzger 5 (Dudás 4, 50), Hamar 5 (Vanczó –, 80.)
Vezetőedző: Leskó Zoltán
Gólszerző: Petneházi (45.), Kerepeczki (70.)
Kiállítva: Kádár (44.)
VECSÉSI FC - BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE 1–1 (0–0)
Vecsés, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (7) (Raff T., Schuszter R.)
VECSÉS: Holczer 6 – Máj Z. 4, Hungler 7, Kiskapusi 6, Molnár D. 5 – Králik 4 (Molnár Z. –, 74.), Csillag 5, Faragó 5, Menyhárt 4 (Lukács B. –, 79.) – Folmer 4 (Dévai –, 68.), Czipper 5
Játékos-edző: Pisont István
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Balogh Z. 5 – Király 5, Szenes 6 (Márkus 6, 41.), Bodnár J. 5, Illés Gy. 4 – Kozma A. 5, Kozma J. 6, Rakóczi 5 (Illés L. 7, 52.), Saliga Z. 4 (Koskovics –, 83.) – Saliga I. 4, Szabó R. 5
Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Hungler (55.), Illés L. (tizenegyesből a 68.)
Szolnoki MÁV-Mondi—Jászberényi SE Vasas 2-1 (1-1)
Tiszaligeti Stadion, 400 n., v.: Veizer (7) (Ring, Vári dr.)
Szolnok: Rézsó 0 — Bálint 5 (Urbán-Szabó -, 70.), Antal 5, Balogh P. 6, Gohér 6 — Szalai 6, Ulvicki 6, Bogdán 5 — Domokos 4 (Benedek 5, 55.), Farkas 5 (Szoboszlai -, 86.), Remili 7. Vezetőedző: Vígh Tibor.
Jászberény: Roza 5 — Fekete G. 6, Szeles 5, Majzik 5, Hídvégi 5 — Gulyás 3 (Szabó D. 6, a szünetben), Kádár 6, Bárkányi 5 — Benedek 5 (Galgóczi -, 70.), Mohácsi 5 (Kovács Á. 4, 53.) — Németh 4. Vezetőedző: Sándor István.
Gólszerzők: Ulvicki (20.), Mohácsi (44.), Balogh P. (58.)
----
KOMLÓI BÁNYÁSZ SK - PMFC-PÉCS PLAZA 2–1 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 4
Komló, 2000 néző. Vezette: Arany (8) (Nagy I., Makkosné)
KOMLÓ: Kovácsevics 6 – Dinnyés 5 (Fodor –, 85.), Tallósi 6, Győri 6, Németh A. 5 – Gelencsér 5 (Istókovics –, 61.), Dávid 0 (Bán 5, 29.), Horváth J. 5, Méhn 6, Müllerlei 6 – Szabó Cs. 7. Vezetőedző: Ott József
PÉCS: Hamar 0 – Sipos 5, Szabados 6, Mile 5, Rozsi 5 (Racskó –, 61.) – Wittrédi 5, Gulyás M. 4 (Gulyás G. –, 61.), Lantos 6, Kulcsár 4 – Bozori 5, Rompos 4 (Lengyel –, 61.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Szabó Cs. (26.), Müllerlei (57.), Lengyel (64.)
SOROKSÁR–ESMTK 0–1 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Haraszti út, 300 néző. Vezette: Nagy R. (8) (Demeter J., Márkus T.)
SOROKSÁR: Kálmán 0 – Hauser 4, Hegedűs Cs. 4, Cseri 5, Telegdi 3 – Németh T. 4, Csepregi 5 (Héray –, 64.), Burzi 4, Hajdú S. 4 – Kiss R. 3, Dudás G. 4
Vezetőedző: Elekes József
ESMTK: Bonica 0 – Tvaruska 4, Geraldo 5, Péter A. 4, Farkas A. 5, Kővári 4 – Marosfalvi 4 (Lázár P. –, 68.), Schmatovich 4, Szőke L. 4 – Szabó G. 5 (Oletics –, 90.), Újhegyi 3 (Vörös D. –, 78.)
Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Szabó G. (62.)
DUNAÚJVÁROS FC - LOMBARD-PÁPA 0–2 (0-1)
Dunaújváros, 800 néző. Vezette: Szabó Zs. (6) (Kispál, Hegyi)
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 5, – Riedl 5, Vaskó 6, Facskó B. 5, Pénzes 4 – Jezdimirovics 5, Micskó 4 (Tarcs –, 72.), Fröhlich 5 (Czár –, 78.), Rubin 5 (Lajer –, 72.), Nagy I. 4 – Zeric 5.
Vezetőedző: ifj. Albert Flórián
PÁPA: Szűcs L. 6 – Tóth G. 6, Budovinszky 6, Kerényi 6, Rajnay 5 – Ribeiro 6, Schaffranek 5 (Szabó Z. –, 86.), Vituska 5–2=3 – Ahodikpe 6, Fábio 6 (Geri –, 66.), Alex 7 (Germán 5, 59.)
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Alex, 32. 11-ből, 51.
Kiállítva: Vituska 64.
BUDAÖRS SC - GYIRMÓT SE 3–3 (2–0)
Budaörs, 300 néző. Vezette: Szilasi Sz. (6) (Kis Z., Beidek A.)
BUDAÖRS: Totka 6 – Szűcs M. 5, Kollár 6, Bálint 5, Mogyoróssy 5 – Nagy R. 5 (Tüske –, 87.), Lászka 6, Bencze 6 (Papp G. –, 73.), Farkas Á. 5 – Farkas J. 6, Pálinkás 7 (Tóth Á. –, 75.).
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
GYIRMÓT: Boros 5 – Földes K. 5, Kozmér 5, Radics 6, Szabó Cs. 5 (Németh L. 6, 41.) – Burányi B. 6, Horváth R. 5, Polyák 6 (Török Z. –, 66.), Varga G. 6 (Tóth N. –, 61.) – Oross 6, Szabó Zs. 7.
Vezetőedző: Hannich Péter
Gólszerző: Pálinkás 7., Farkas J. 33., Szabó Zs. 66., Tóth N. 76., Oross 77., Tóth Á. 91.
NTEGRÁL-DAC - BARCS SE 4–3 (2–1)
Győr, 200 néző. Vezette: Oláh G. (8) (Butkai Zs., Varga F.)
INTEGRÁL-DAC: Deli 5 – Pásztor 5 (Varga F. 5, 56.), Hegedűs 6, Szabadfi 6, Fleischhacker 6 – Czanik 9, Galántai 5 (Vastag –, 67.), Ludánszki 6, Kalcsó 5 (Gál B. –, 63.) – Bali 6, Gál A. 9
Vezetőedző: Szentes Lázár
BARCS: Kuczkó 5 – Horváth Á. 5, Matus 5, Györe 5, Kónya 3 (Pásztor 5, a szünetben) – Kordé 5 (Selkovics –, 85.), Horváth A. 6, Fónai 7, Miskovics 5 – Kollega 7 (Gyaraki –, 79.), Szabó N. 5
Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Kollega (19.), Gál A. (11-esből, 29.), Gál A. (34.), Fónai (11-esből, 57.), Kollega (75.), Gál A. (11-esből, 78.), Szabadfi (87.)