Révész Attila: A legerősebb csapat fog játszani az ETO ellen az utolsó fordulóban

R. P.R. P.
2026.05.07. 12:42
null
Fotó: Czinege Melinda
Interjút adott az Origónak Révész Attila, a labdarúgó NB I-ben szereplő Kisvárda sportigazgató-vezetőedzője. A beszélgetésben szó esik a bajnokság utolsó fordulójáról, amelyben az éllovas ETO FC-t fogadják, a szerencsejátékokból beérkező pénzekről, és hogy a győriek ellen ül-e le utoljára a csapat kispadjára.

Az NB I utolsó fordulójáról, amelyben a Kisvárda az ETO FC-t fogadja, az FTC pedig a ZTE-t, és arról, hogy számít-e megkeresésre a Ferencváros vagy a szurkolók részéről

„Erre nincs szükség. Mindkét klubbal jóban vagyunk, tiszteljük egymást. De rólam azt lehet tudni, hogy nincs az a pénz, amiért eladnám a becsületemet. Ez a legfontosabb dolog az életemben. Volt már hasonló szituáció a klub életében: tavaly a Kazincbarcika ellen a feljutás után is forgattam a csapatot, de az utolsó meccsre a tisztesség azt kívánta, hogy mozgósítsuk az erőtartalékainkat. Most is így lesz. (…) A legerősebb csapat fog játszani. Az elmúlt meccseken látott fiatalítás megmutatta, hogy a védekezésünk nem tökéletes. Most már nem a fiataloknak kell bizonyítaniuk, hanem a klubnak kötelessége a legjobb együttessel pályára lépnie. Ha nem így tennénk, a klub hírnevén esne csorba, ezt pedig nem engedhetjük meg.”

A szerencsejátékokból beérkező pénzekről

„A szerencsejáték nagyon fontos kérdés. 2010 előtt, amikor ez még nem volt szabályozott, vagy legalábbis a csapatok nem kaptak belőle hivatalosan pénzt, nagyon sok fekete fogadás történt. Biztos vagyok benne, hogy most is a sötét oldalakon erre az élelmesek azonnal ráharapnának. Ez nem jó. A szabályozott körülmények megléte az államnak is jó, hiszen ebből adóforintok származnak, és tisztán, átláthatóan működik. Ez így együtt szerintem meg fog maradni, mert a döntéshozók is meg fogják érteni politikától függetlenül, hogy eddig is hasznos volt.”

Arról, hogy az utolsó bajnoki fordulóban utoljára ül-e le a Kisvárda kispadjára

„Biztosan nem én ülök le a következő idényben a kispadra, ez lesz az utolsó meccsem vezetőedzőként. Azt vállaltam, hogy visszajuttatom a csapatot az NB I-be, majd stabilizálom ebben az időszakban, ezt a tulajdonosok és a helyi szponzorok felé is teljesítettem. A klub életében zajló változásokra reagálnunk kell, ezért mindenképpen új edzőt kell hoznunk. Én továbbra is dolgozni fogok a klubért, csak nem ebben a szerepben. Ez a két év viszont alaposan elfárasztott. Ezt nem lehet tovább csinálni egészségkárosodás nélkül. Pihenőre van szükségem. Rengeteg munkát végeztem reggeltől estig, ez nem normális. Most már tényleg belefáradtam, ez az igazság.”

A teljes interjút ide kattintva olvashatja el.

NB I
33. FORDULÓ
Május 15., péntek
17.45: Nyíregyháza Spartacus FC–Kolorcity Kazincbarcika SC (Tv: M4 Sport)
20.00: Puskás Akadémia–MTK Budapest (Tv: M4 Sport)
Május 16., szombat
17.15: Diósgyőri VTK–Paksi FC (Tv: m4sport.hu
17.15: Debreceni VSC–Újpest FC (Tv: m4sport.hu)
17.15: Ferencvárosi TC–Zalaegerszegi TE FC (Tv: M4 Sport+)
17.15: Kisvárda Master Good–ETO FC (Tv: M4 Sport)

AZ ÁLLÁSMGyDVL–KGk 
1. ETO FC Győr32199464–30+34 66 
2. Ferencvárosi TC32205764–31+33 65 
3. Paksi FC321481060–45+15 50 
4. Debreceni VSC321311849–40+9 50 
5. Zalaegerszegi TE321391049–40+9 48 
6. Puskás Akadémia321361341–4145 
7. Újpest FC321171447–55–8 40 
8. Kisvárda321171436–48–12 40 
9. Nyíregyháza Spartacus321091345–55–10 39 
10. MTK Budapest329101353–60–7 37 
11. Diósgyőri VTK326101638–62–24 28 
12. Kazincbarcika32632329–68–39 21 

 

 

Legfrissebb hírek

ETO: Dunaszerdahelyről érkezhet a sportigazgató; Ancelottival is dolgozott együtt a leendő erőnléti edző – NS-infó

Labdarúgó NB I
9 órája

A Nyíregyháza bejelentette egyik alapembere távozását

Labdarúgó NB I
9 órája

A Ferencváros 17 éves csatárral kötött szerződést

Labdarúgó NB I
Tegnap, 12:47

A DVSC-től szerződtetett U-válogatott játékost a Vasas

Labdarúgó NB I
Tegnap, 12:25

Nyíregyháza: Muhamed Tijani visszatér Prágába – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:30

Közel az egyezség az Újpest és a Puskás Akadémia között – NS-infó

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:58

ZTE: aláírt a fehérvári szélső, akiért már jött is ajánlat Skóciából – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 19:20

A DVSC izraeli-magyar védőt szerződtetett

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 17:22
Ezek is érdekelhetik