NB I: Kilenc pont a célunk a lila-fehérekkel szemben – Kocsis Gergő

S. Zs.S. Zs.
2024.04.21. 11:31
Kocsis Gergő szerint jó hajrával az MTK kiharcolhatja az indulást az európai kupaporondon (Fotó: Török Attila)
Sikerül-e harmadszor is? Az MTK Budapest eddig kétszer győzte le az Újpestet az idényben, vasárnap ismét összecsap a két együttes.

Ellenük nem megy – vannak különleges sorozatok az OTP Bank Ligában. Ha e két fővárosi klub nagy múltú párharcát vesszük alapul, láthatjuk, az évadban a kékeknek megy jobban a lilák ellen. Ha már a múlt szóba került: ketten együtt 43 bajnoki címet szereztek (23-at az MTK, húszat az Újpest), 41 ezüstérem van a két csapat vitrinjében (21 Újpesten, húsz a Hidegkuti-stadionban), van 34 harmadik helyezésük, 18 az Újpestnek, 16 az MTK-nak, és ketten együtt 23-szor nyerték meg a Magyar Kupát (itt 12–11 az MTK javára). A magyar bajnokságban tehát a Szusza Ferenc Stadionban fellépő két csapat összesen 118 alkalommal végzett a dobogón...

Szóval a tradíció megvan, igaz, az idén egyik csapat sem éri el a dobogót. Mire mennek egymással? Érdekes, hogy még tavaly ősszel, szeptember 23-án az MTK Budapest 2–0-ra nyert Újpesten Bognár István és Németh Krisztián góljával, pedig a 23. percben sérülés miatt le kellett cserélni Kádár Tamást, de a válogatott védő váratlan kiesése sem okozott zavart a kék-fehérek védelmében. Helyére Kocsis Gergő ugrott be, aki 2024 első élvonalbeli bajnokiján gólt is szerzett az Újpest ellen, és mert előtte Hei Viktor és Marin Jurina is betalált, 3–0-ra nyert az MTK. Az Újpest tehát eddig két mérkőzésen gólt sem lőtt vasárnapi ellenfelének.

„Nehéz megmondani, miért megy ennyire az egyik ellenféllel szemben, és miért nem a másik, esetleg gyengébbnek tartott, a tabellán hátrébb található rivális ellen – mondta lapunk kérdésére Kocsis Gergő, az MTK Budapest harmincéves játékosa. – A bajnoki rajt előtt közülünk is kevesen találták volna el, hogy például a Debrecen ellen kilenc pontot szerzünk. Valamiért fekszik nekünk a Loki játéka, és az eddigiek szerint az Újpesté is, ellene működött, amit elterveztünk. A heti munka során lehetett érezni, nyugodtak vagyunk, a kiesés réme már nem fenyeget bennünket, sőt, inkább előretekintünk. A negyedik hely jelenthet nemzetközi kupaindulást, és bár a Puskás Akadémia nyert szombaton, nincs közöttünk akkora különbség, ezt még be lehet hozni. Az Újpest jó csapat, igaz, mostanában nem sikerültek a mérkőzései, de nyilván nem szeretnénk, hogy ellenünk induljon el felfelé. Kiélezett, jó mérkőzést várunk, fel kell készülnünk a gyors hazai támadókra, akik bármikor helyzetbe tudnak kerülni. Koncentráltan kell játszanunk, és motivál bennünket, hogy a Loki mellett az Újpesttel szemben is hibátlan legyen a mérlegünk.”

Az Újpest honlapján örömmel olvashatták a szurkolók, hogy Vincent Onovo hosszabb kihagyást követően visszatért, rá nagy szükség lenne a Megyeri útiak fedezetsorában, hogy stabilabban védekezzen a gárda: a ZTE-től öt, Kisvárdán négy gólt kapott Mészöly Géza vezetőedző együttese.