Női NB I: szinte mint az El-ben – maratoni tizenegyespárbaj után az Astra a bronzérmes

M. D.M. D.
2021.05.29. 23:54
null
Az Astra a női NB I-es idény bronzérmese (Fotó: MLSZ)
Az Astra a 2–2-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 10–9-re legyőzte a DVTK-t a női labdarúgó NB I-ben a bronzéremért kiírt csata harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-es összesítéssel megnyerte az egyik fél második sikeréig tartó párharcot.

 

Akárcsak a párharc második, üllői meccsén (amelyet a DVTK 3–2-re megnyert), az Astra ezúttal is vezetett már 2–0-ra, ám Szász Ferenc együttesének most sem sikerült megőriznie kétgólos előnyét, a diósgyőriek a 95. percben Hanna Marie Barker találatával egyenlítettek, így kiharcolták a tizenegyespárbajt.

A szétlövés majdnem annyira elhúzódott, mint az Európa-liga szerdai fináléjában, amelyben a Villarreal 11–10-re nyert a Manchester United ellenében: Diósgyőrben az első 18 rúgó nem hibázott (9–9), sőt az Astrából még a tizedik párban labdához álló, élete első NB I-es meccsén szereplő Skultéty Tamara sem, a hazaiaknál azonban a 18 éves Branyiczki Maja igen – írja a noifutball.mlsz.hu –, így az üllői egylet nyerte meg a párbajt és lett bronzérmes.

Az Astra az MTK-val szemben elveszített 2014-es döntő óta először szerzett érmet az NB I-ben.

A diósgyőri kispadtól ezen a meccsen búcsúzott el Fórizs Sándor vezetőedző.

NŐI NB I, A 3. HELYÉRT
3. MÉRKŐZÉS
DVTK–Astra HFC 2–2
(Higgins 69., Barker 90+5., ill. Vicsek 36., Kós 40.) – 11-esekkel: 9–10
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2–1 az Astra javára

Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

ZTE: bejelentették a Babos Bence, Németh Dániel cserét

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:51

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek végleg az MTK-é lehet, játékost kaphat érte a DVTK – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 11:30

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08
Ezek is érdekelhetik