Puskás Akadémia: vérplazmát adtak a gyógyult játékosok

K. Zs.K. Zs.
2020.09.15. 14:04
A koronavírus-fertőzésen áteső labdarúgóink vérplazmájukat adták a vírus ellen harcoló tudósoknak – adta hírül kedden hivatalos honlapján a Puskás Akadémia.

„Akik már átestek a betegségen, azoknak a vérében olyan ellenanyagok termelődnek, amelyek gátolják a vírus szaporodását. Ha ezt a plazmát levesszük tőlük, akkor jelentősen tudjuk segíteni az aktív státuszú betegek gyógyulását” – idézi Dr. Lacza Zsombort, a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettesét, a kutatást végző OrthoSera ügyvezető igazgatóját a pfla.hu.„Akik már átestek a betegségen, azoknak a vérében olyan ellenanyagok termelődnek, amelyek gátolják a vírus szaporodását. Ha ezt a plazmát levesszük tőlük, akkor jelentősen tudjuk segíteni az aktív státuszú betegek gyógyulását” – idézi Dr. Lacza Zsombort, a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettesét, a kutatást végző OrthoSera ügyvezető igazgatóját a pfla.hu.

„Minden plazmát kizárólag Magyarországon használunk fel, elsősorban az egyetemi kórházakban, a Covid–19-centrumokban. Kaptunk egy felajánlást, hogy azok a sportolók, akik átestek a betegségen, szívesen adnának plazmát. Ezért jöttünk, hogy leteszteljük, hogy a vérükben elegendő-e az ellenanyag szintje” – tette hozzá Lacza.

Tóth Balázs, Alexandru Baluta és a többi gyógyult játékosunk természetesen örömmel vállalták, hogy segítenek. A mintavételben közreműködött az akadémia saját orvosi csoportjának munkatársa, Hegyi Karina – teszi hozzá a honlap.

A felcsúti vírusfertőzésben érintett labdarúgók közül hetet ebben a cikkünkben nevesített Hornyák Zsolt vezetőedző.

Legfrissebb hírek

Magyar Zsolt a több játéklehetőség reményében írt alá a Csíkszeredához

Labdarúgó NB I
8 órája

A Puskás Akadémia középpályása a Csíkszeredánál folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:37

Újpest: Markgráf Ákos orvosi vizsgálaton vett részt – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 12:40

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34

Három játékosával hosszabbított a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
2026.06.21. 10:18

NB I: hosszabbítás Felcsúton és Kispesten is

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 07:38

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

A Puskás Akadémia 34 éves kapusa szerződést hosszabbított

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 10:55
Ezek is érdekelhetik