Futsal: hiába nyertek az osztályozón, nem neveztek az NB I-be

R. B.R. B.
2019.07.15. 14:27
null
Nagy volt az öröm a Fradi elleni osztályozó után Szigetszentmiklóson (Fotó: Szigetszentmiklós Futsal)
A győri ETO SZC után a Szigetszentmiklós sem vállalja az indulást a futsal NB I-ben – derült ki a Pest megyei klub közleményéből.

Mint ismert, a tízcsapatos magyar első osztály legutóbbi kiírásában a BME kiesett, míg a Szigetszentmiklós osztályozón hosszabbította meg élvonalbeli tagságát. Az együttes az osztályozón az NB II Keleti csoportjában aranyérmes Ferencvárost győzte le.

„Utolsó hazai NB I-es bajnoki mérkőzésünktől a mai napig az önkormányzatunktól, a szponzoroktól, illetve az MLSZ részéről – legnagyobb sajnálatunkra – nem kaptunk olyan mértékű gazdasági, illetve erkölcsi támogatást, ami megalapozná, hogy egyesületünket a 2019–2020-as idényben az NB I-es futsalbajnokságba benevezzük” – olvasható a Szigetszentmiklós közleményében.

A klub továbbá jelezte, a felnőttcsapatot kispályás bajnokságokban és tornákon, valamint a harmadosztályú futsalbajnokságban indítja az NB I helyett, illetve nagyobb hangsúlyt fektet az utánpótlás fejlesztésére.

Korábban eldőlt, hogy a másodosztályban a feljutást kiharcoló ETO SZC sem vállalja az NB I-es indulást (marad az NB II-ben). A Magyar Labdarúgó-szövetség így várhatóan elsőként a Ferencvárost és a BME-t kéri fel az élvonalbeli szereplésre.

Legfrissebb hírek

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:15

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Férfi kézi NB I: az FTC helyett a Szigetszentmiklós edzője lesz Kilvinger Bálint – hivatalos

Kézilabda
2026.06.17. 15:27

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 21:37

Futsal NB I: nyert a Veszprém, ötödik mérkőzés dönt a bronzéremről

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 20:07

A DEAC hatméteresekkel nyerte meg a harmadik meccset a futsal NB I bronzcsatájában

Labdarúgó NB I
2026.06.05. 20:50
Ezek is érdekelhetik