A Békéscsaba másodszor is legyőzte a Puskás Akadémiát

2015.11.21. 15:22
Laczkó Zsolt gólöröme (Fotó: Imre György)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Békéscsaba hazai pályán 2–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát, ezzel elmozdult a tabella utolsó helyéről. A felcsútiak Branko Pauljevics révén vezettek, a hazaiak Laczkó Zsolt és Szlavko Damjanovics góljával fordítottak.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Békéscsaba–Puskás Akadémia 2–1 (Laczkó 8., Damjanovics 52., ill. Pauljevics 6.)

A tabella alapján két, nehéz helyzetben és annál is rosszabb formában lévő együttes találkozott egymással Békéscsabán. A Puskás Akadémia a fordulót megelőzően még nem nyert idegenben az NB I mostani kiírásában, augusztus 22. óta pedig egyáltalán nem győzött a bajnokságban. A Békéscsaba legutóbbi három meccsét elvesztette, és az utolsó helyről vágott neki a találkozónak.

A nagy eső miatt alig több mint 600-an látogattak ki a mérkőzésre, amelyet remekül kezdett a Puskás Akadémia, és Branko Pauljevics első felcsúti góljával már a hatodik percben vezetést szerzett. Igen ám, de a Csaba azonnal válaszolt, két perccel később Laczkó Zsolt szemfülesen kihasznált egy kapu előtti kavarodást, ezzel az első forduló után ismét eredményes volt az NB I-ben. 1–1

A gyors gólváltás után kiegyenlített játék folyt, a második félidőben a hazaiak többet támadtak, aminek meglett az eredménye. Az 52. percben az előző idényben Felcsúton szereplő Guaru beadását a montenegrói Szlavko Damjanovics a kapuba fejelte. A középhátvédnek ez volt az első gólja a magyar élvonalban, érdekesség, hogy négy nappal korábban a Békéscsaba az ő góljával ejtette ki az MTK-t a Magyar Kupában. 2–1

A hajrá nem hozott gólt, hiába támadott a PAFC. A Békéscsaba a szezonban másodszor győzte le a Puskás Akadémiát, ezúttal is 2–1-re. Érdekesség, a csabaiak három győzelme egyaránt Fejér megyei klubok ellen született (kétszer a PAFC-ot, egyszer a Videotont győzték le). Sikerükkel a lila-fehérek megelőzték a Videotontól vereséget szenvedő Vasast a táblázaton, és már csak egy pontra vannak éppen legyőzött ellenfelüktől.

A PAFC továbbra is nyeretlen idegenben, s immár idényrekordot jelentő kilenc forduló óta nem tudott győzni.