MK: több mint 170 perc után gól, a Csaba kiejtette az MTK-t

2015.11.17. 19:26
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Békéscsaba idegenben nyert 1–0-ra az MTK ellen, így továbbjutott.

Az első mérkőzés sem hozott látványos játékot, az is 0–0-s döntetlennel ért véget. A visszavágón sem esett sokáig gól, a 84. percben azonban egy szabadrúgást követően Birtalan Botond fejelt, azt még hárította Federico Groppioni, de a kipattanó is a támadóé lett, középre lőtte a labdát, ami Szlavko Damjanovics lábáról a kapuba perdült (0–1). 0–0-s döntetlennel ért véget. A visszavágón sem esett sokáig gól, a 84. percben azonban egy szabadrúgást követően Birtalan Botond fejelt, azt még hárította Federico Groppioni, de a kipattanó is a támadóé lett, középre lőtte a labdát, ami Szlavko Damjanovics lábáról a kapuba perdült (0–1).

Több mint 170 perc után gól született így, ezzel a találattal pedig továbbjutott Zoran Szpisljak együttese.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MTK BUDAPEST
–BÉKÉSCSABAI ELŐRE FC 0–1 (0–0)
Illovszky Stadion, 170
néző Vezette: Solymosi (Horváth R., Szalai D.)
MTK: Groppioni – Poór, Grgics, Vukmir (Baki, 89.), Vadnai – Thiam, Strestík (Szatmári I., 71.), Kanta J., Szatmári L. (Vass Á., a szünetben) – Torghelle, Ramos. Vezetőedző: László Csaba