A Vidi új edzője: Magabiztos vagyok, nincsen bennem félelem

2014.06.06. 18:36
null
A Videoton új edzője, Joan Carrillóban nincs félelem (Fotó: MTI)
Joan Carrillo nem különösebben várta a kinevezést, de nem is lepődött meg azon, hogy ő lett a Videoton vezetőedzője. A szakember a Nemzeti Sport Online-nak elmondta, még nem szólt Paulo Sousának a kinevezéséről, s olyan csapatot szeretne Fehérváron, amely különbözik a többi magyar klubtól.

 

– Meglepődött a Videoton ajánlatán?
– Hazudnék, ha azt mondanám, hogy vártam ezt a kinevezést, de igazán meg sem lepődtem. Úgy érzem, hogy az elmúlt években megfelelő munkát végeztem, és éreztem a klub bizalmát, mely számomra igen fontos.

- Lassan ősfehérvárinak számít a klubnál, milyen érzésekkel, és célkitűzésekkel ül le arra a kispadra, amelyen három idényen keresztül az éppen aktuális a vezetőedzőt segítette?
– Nyilván ez a pozíció komoly felelősséggel jár, érzem is ezt, de ez egy édes teher számomra. Nagyon fontos, hogy érzem az egyesület elkötelezettségét felém, az itt dolgozókon is azt látom, hogy bíznak bennem, és örülnek ennek a döntésnek. Magabiztos vagyok, nincsen bennem félelem. Azáltal, hogy a klubban mindenki egy irányba húz, remélem, hogy sikerül elérnünk a céljainkat.

- Lehet akkor azt mondani, hogy cél a bajnoki cím, és a nemzetközi porond?
– Természetesen fontosak az eredmények, de a legfontosabb az, hogy egy elhivatott, és egy nagyon erős csapat alakuljon ki, amelyet jól meg lehet különböztetni a többi klubtól. Olyan csapatot szeretnénk, amely minden versenysorozatban sikerrel veheti az akadályokat. Ha megnyernénk a bajnokságot és a kupát, minden bizonnyal kiváló teljesítmény lenne, de ezt csak egy irányba húzó, egyedi stílusú csapattal lehet elérni. Ezt az összetartó együttest kell elsődlegesen kialakítanunk. Mindenkinek meglesz a feladata, biztos vagyok abban, hogy az eredmények jönni fognak.

- Amikor megtudta, hogy ön lesz a vezetőedző, utána beszélt Paulo Sousával, megosztotta vele a jó hírt?
– Kicsit később mindenképpen beszélni fogok vele, mert Paulo személye fontos a számomra. Ez most egy új szituáció volt, úgyhogy a hivatalos bejelentés előtt nem akartam szólni róla senkinek.

- Több magyar arcot láthatnak majd a fehérvári szurkolók a csapatban, úgy tudjuk, hogy korábban igencsak szorgalmazta a szerepeltetésüket?
– Három éve dolgozom itt, és tisztában vagyok azzal, hogy milyen kiváló tehetségű játékosai vannak a klubnak. Nekem olyan játékosokra van szükségem, akik éhesek a sikerre, és az attól független, hogy milyen országból érkeztek, vagy éppen hazai labdarúgók. Természetesen Burcsa Győző klubigazgató ajánlásával amúgy ez egybevág, hiszen ők is szeretnék, ha minél több magyar épülne be a csapatba. Ezen kívül, pedig azt szeretném, hogy a szurkolókat büszkeséggel töltse el, hogy a Videotonhoz tartoznak, és akár legyen szó magyar, vagy külföldi játékosról, azt lássák rajta, hogy megteszi a maximumot.

Legfrissebb hírek

Dvéri Zsolt ötvenévesen még mindig szerelmes a futballba és a lovakba

Labdarúgó NB I
21 órája

NB II: öt piros lap és Vidi-győzelem Fehérváron; az utolsó percben úszott el a Gyirmót hibátlan mérlege

Labdarúgó NB II
2026.08.08. 19:39

Brutális lapjárás, de csak egyetlen gól a Vidi és a Szeged meccsén

Labdarúgó NB II
2026.08.08. 19:26

A legendás Vidi elleni kupadöntő feledhetetlen – a Real Madrid magyarok elleni meccsei

Spanyol labdarúgás
2026.08.08. 15:54

NB II: a Videoton szerződést bontott a fiatal balhátvéddel

Labdarúgó NB II
2026.08.05. 14:04

Visszatért Fehérvárra a Vidi korábbi bajnok és kupagyőztes kapusa

Labdarúgó NB II
2026.08.04. 17:28

A jövő héten megtörténhet a tulajdonosváltás a Videotonnál

Labdarúgó NB II
2026.08.02. 19:01

Előnyről kapott ki a Vidi Barcikán, létszámfölényben ikszelt a KTE – ez történt szombaton az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.08.01. 19:35