Újpest: Dortmundból érkezik az első nyári szerzemény

2014.04.29. 08:50
null
A 22 éves középpályás hétszer játszott a BVB második csapatában (Fotó: ruhrnachrichten.de)
Az Újpest három plusz két évre szerződtette a 22 éves Jérémy Serwyt a Borussia Dortmund második csapatától. A belga középpályás a nyáron csatlakozik a lila-fehérekhez – írják a belga lapok, amelyek úgy tálalják az átigazolást, hogy hazai játékos csatlakozott a „Duchetelet-galaxishoz”.

„A folyamatos fejlődés a célom, Roderick Duchatelet szerint ehhez a magyar élvonal és az Újpest a legmegfelelőbb állomás. Liege-iként az a célom, hogy egyszer a Standard Liege játékosa legyek, ahol két éve voltam már próbajátékon a Zulte Waregem játékosaként" – idézik Serwyt, aki német harmadosztály előtt a Charleroiban nevelkedett, onnan került a Zultéhoz.

„Csodás élmény volt a Dortmundhoz tartozni, bár nemigen jutottam szóhoz, mert az első csapatból rendszeresen lekerültek hozzánk hatan-nyolcan, akik elfoglalták a helyünket a csapatban. Ám hússzor az első csapattal edzhettem, ami csodás élmény volt – mondta Serwy, aki hétszer játszott a Dortmund II-ben, ahol Bajner Bálint a csapattársa, egyszer kezdőként, hatszor csereként. – Sejtettem, hogy csak egy szezonom lesz Dortmundban, hiszen nagyon fiatal vagyok, ez csak egy lépés volt a karrieremben. A német stílus számomra túl kemény volt, de rengeteget tanultam."

A belga élvonalban a Charleroi és a Zulte Waregem színeiben 35 meccsen négy gólt szerzett, két gólpasszt adott, egy öngólt vétett.

Serwy gólja 0:09-től az AS Eupen elleni belga bajnokin 2010-ből

Legfrissebb hírek

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NS-infó: Szabó István ezúttal egy csatárt igazolhat Magyarországról Csíkszeredába

Légiósok
2026.06.19. 08:37

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

A Nyíregyháza bejelentette az újpesti védő érkezését

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 14:32

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

NB II: újabb játékosok távoztak Szentlőrincről

Labdarúgó NB II
2026.06.17. 18:32
Ezek is érdekelhetik