Szerencsés góllal mentett pontot a Pápa Kaposváron

2014.03.01. 15:58
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a sereghajtó Kaposvári Rákóczi a nyolcadik Lombard Pápát fogadta. A hazaiak a 32. percben Balázs Benjámin találatával szereztek vezetést. A hajrában szerencsés góllal – Kenesei Krisztián megpattanó szabadrúgásával – sikerült pontot menteniük a pápaiaknak (1–1).

Kenesei Krisztián (balra) fontos Lombard-gólt lőtt a hajrában (Fotó: Meder István)

A bennmaradásért zajló küzdelemben jelentős hátrányban lévő kaposváriak, úgy látszik, hogy a légiósokban próbálták megtalálni a kiutat. Az őszi záró fordulóban még csak öt külföldi játékos kapott helyet a kezdőcsapatban, ez mostanra nyolcra emelkedett. Csak a kapus, Antal Botond, valamint Kovács Olivér és Balázs Benjámin maradt hírmondónak a hazai játékosok közül.

Ez be is vált, a hét év után Magyarországra visszatérő tréner, Selymes Tibor irányításával ugyanis uralták a hazaiak a találkozó elejét: Dragos Petrut Firtulescu és Haruna Jammeh kétszer-kétszer is célba vette a kaput, de ezek a lövések még célt tévesztettek. Nem így a 31. percben Balázs Benjáminé, aki Jammeh beadása után lőtt 12 méterről, jobbal a kapu jobb alsó sarkába (1–0).

A gól után is támadásban maradtak a hazaiak, és nem sokon múlt, hogy Firtulescu nem növelte kettőre az előnyt, igaz, nem sokkal a szünet előtt a vendégeknek is volt egy hatalmas helyzetük: Kovács Olivér labdavesztése után Kulcsár Kornél indította a védők közül kilépő Kenesei Krisztiánt, aki 14 méterről lőtt, de a kapujából kifutó Antal remekül zárta a szöget.

A második játékrész megint nagy hazai lehetőséggel indult, de Kovács Olivér 8 méteres bombáját Szűcs Lajos bravúrral hárítani tudta. Hasonló lett a végeredmény a csereként beálló Tarmo Kink lövése után is. Mindezek mellett a vendégek már sokkal aktívabban próbálkoztak, de különösebb helyzet nélkül. A 78. percben azonban Youssef Sekour szabadrúgását bravúrral kellett védenie Antalnak. Újabb hat perccel később, ugyancsak egy szabadrúgás után, szerencsés körülmények között egyenlítettek a vendégek: Kenesei 19 méteres szabadrúgása – talán a csereként beálló Griffithsen is megpattanva – került Antal fölött a kapu jobb oldalába (1–1).

A hazaiak jobban rászolgáltak volna a győzelemre, de ez nem vigasztalja őket, mivel ezen a mérkőzésen nagyon kellett volna nekik a három pont.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–LOMBARD PÁPA – PERCRŐL PERCRE!