Kecskeméten is folytatta mélyrepülését a Kaposvár

2013.12.07. 16:00
A kecskemétiek gyorsan kétgólos előnybe kerültek (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a tizenkettedik KTE-Phoenix Mecano a sereghajtó Kaposvárt fogadta. A hazaiak Kovács Olivér öngóljának köszönhetően már az első percben vezetést szereztek, majd 20 perccel később Gréczi Gábor is a vendégek kapujába talált. A 38. percben Khaly Iyane Thian szépített, s bár a második félidőben próbálkoztak az egyenlítéssel, igazán nagy helyzetük és egy kapufájuk ekkor is a kecskemétieknek voltak. A vége 2–1 a KTE-nek.

Nem kellett sokáig várnunk az első gólra, hiszen alig mondták ki a csapatok, hogy éljen, máris a vendégek kapujában táncolt a labda: az első percben Balázs Zsolt ívelt be szabadrúgást, amelyet Kovács Olivér csúsztatott a saját kapujába (1–0).

A kezdés szinte sokkolta a vendégeket, s bár a 7. percben Marko Ranilovic még bravúrral védeni tudta Dejan Karan lövését, a 21. percben megkapták a második gólt is: Gréczi Gábor tört be a 16-oson belülre balról, majd jobbal, 10 méterről lőtt, s bár a kapus most is bele tudott érni, végül a labda a bal kapufáról pattant a hálóba (2–0).

A félidő végére azért valamennyire magukhoz tértek a kaposváriak is, bár a kecskeméti védelem hathatós közreműködésére is szükség volt ahhoz, hogy szépíteni tudjanak. Khaly Iyane Thian vezetgette a labdát, majd mivel nem támadták, 25 méterről lőtt. A labda megpattant egy védőn, s így végül a bal oldali kapufáról került a hálóba (2–1).

A szünet után a hazaiak már sokkal óvatosabban játszottak, ez viszont sajnos a játék rovására ment, viszont remekül ölték a vendégek egyenlítési törekvéseit, sőt a 67. percben Patvaros révén egy kapufájuk is volt. A végén is Balázs Zsolt veszélyeztette a vendégek kapuját egy szabadrúgásból, s így aztán teljesen megérdemelt volt a hazaiak sikere.