Martínez góljával mentett pontot az ETO Kispesten

2013.11.03. 18:25
Ignjatovics kemény belépője (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 13. fordulójának záró mérkőzésén a Bp. Honvéd a Győri ETO-t fogadta. Az első félidőben nem született gól, a másodikban mindkét oldalon egy-egy találat esett: Ayub Daudéra az egykori kispesti Leandro Martínez válaszolt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nagyon jó eredményei vannak a Honvédnak, de egy kis kétarcúságot is érzek bennük – vezette fel a Honvéd elleni bajnokit a vendég győriek mestere, Pintér Attila, míg kollégája, Marco Rossi azt emelte ki, hogy a címvédőnél minden posztra akad minőségi játékos. Annak azért minden bizonnyal örült az olasz szakember, hogy a győrieknél sérülés miatt Dudás Ádám, Djordje Kamber, Koltai Tamás, Rudolf Gergely, Völgyi Dániel és Takács Ákos is hiányzott.

Jobban kezdte a mérkőzést a Honvéd, az első negyedórában háromszor is veszélyeztette Lubos Kamenár kapuját. A legközelebb a nagy bombát megeresztő Hidi Patrik állt a gólszerzéshez, de a múlt héten betliző szlovák kapus hárítani tudott. A következő jó lövés is a hazaiaké volt, Vécsei Bálinté – csakhogy a 40. percben, és ez a tény sokat elárul a mérkőzés színvonaláról, az általa nyújtott izgalmakról.

Nem sokra rá dolga akadt Kemenes Szabolcsnak is, Nemanja Andrics próbálkozását kellett kitenyerelnie a bal alsó elől, és ezzel véget is ért az első játékrész. Azt nem mondhatjuk azonban, hogy nem lépett pályára remek, ikonikus futballista, hiszen a szünetben köszöntötték az 1993-as kispesti bajnokcsapatot. A legnagyobb tapsot most is Pisont István kapta.

Honvéd-fölénnyel folytatódott a mérkőzés, Nagy Gergő lövését Pátkai Máté és kapusa közös erővel hárította, a másik oldalon Lang Ádám lövése centiméterekkel kerülte el a jobb felsőt, Michal Svec fejesénél pedig bravúrral védett Kemenes.

Rossi Thomas Hervé Job és Edixon Perea, Pintér Nikola Trajkovics és az egykori honvédos Leandro Martínez bevetésével frissített csapatán. Nem ők, hanem a kezdéstől pályán lévő szomáliai Ayub Daud szerzett gólt végül, egy pontos lövéssel – amelyhez kellett azonban Svec elcsúszása is. 1–0!

A hajrára élénkebbé vált az ETO támadójátéka, sikerült is egyenlítenie: az egyik csereember, Kalmár Zsolt beadását egy másik, Leandro Martínez vágta az ötös jobb sarkáról a rövid felsőbe. 1–1!

Szép gól volt, de a Honvéd-szurkolók több okból sem örültek neki, Martínez mindenesetre nem ünnepeltette magát látványosan gólja után.

Egy egy lett a vége is, és ahogyan a közhely mondja, az egy ponttal egyik csapat sem lehet elégedett. A mérkőzéssel a nézők sem.

Lipták Zoltán: A pályára nem foghatjuk, hogyan játszottunk

Összefoglaló

„Volt egy olyan 15-20 perc, ahol fölényben futballozott a Kispest, annak ellenére, hogy nem volt jobb. Ha egy-két játékosom az első félidőben jobban támad vissza, akkor több lehetőségünk lett volna. A cserék jót tettek, s a második játékrészben már többet mertünk támadni, teljesen más volt a játékunk. Olyan gólt kaptunk sajnos, ami ilyen talajon benne van a játékban, hiszen Svec elcsúszott. Úgy érzem, a Honvédban nem volt benne a gól, de összességében igazságos döntetlen született” – összegzett Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője a Sport TV kamerái előtt.

„Taktikus mérkőzés volt, a Honvéd megérdemelte volna a győzelmet, mert háromszor annyi helyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Ha így fogunk játszani a jövőben, akkor fogunk még mérkőzéseket nyerni. Természetesen mindenben javulnunk kell, de a meccs alapján az önbizalmat emelném ki, ebben kell fejlődni. A játékosok technikáján látszik, hogy alkalmasak az egyérintős játékra, még jobban kell bízniuk magukban” – vélekedett Marco Rossi, a Honvéd trénere.